Skocz do zawartości

[Naped Ultegra 6700 10speed] Precyzja dzialania tylnej zmieniarki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 5700 i też bardzo narzekam na prawą manetkę - zrzucanie działa idealnie na wszystkich biegach, natomiast na środku kasety żeby dać w górę trzeba mu dość mocno pomóc. Na skrajnych biegach jest OK, tylko powiedzmy na środkowych pięciu, których oczywiście najczęściej się używa.. .  To wina manetki moim zdaniem, wyciąga za mało linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpukać odpukać splunąc przez lewe ramie, u mnie chyba od wczoraj działa. Generalnie to nie wprowadziłem jakiś turbo zmian, jedyne co to wymieniłem linkę na nowa, bo podmieniałem klamko-manetki, przerzutki  iiiii no hmm poprzednia linka niby byla jagwire, obecna clarks i na tym clarksie działa. Zrobiłem wczoraj 120km i było jak huhu ... nie pamiętam kiedy tak zmieniało ale chyba w maju ;-)))

 

Ta linka jagwire wydaje mi sie teraz jakas dziwna, poodksztalcala sie w okolicy klamkomanetki i łap, może to jakaś podróba, kupiłem to na allegrosie... Zobaczymy jak bedze z clarksem, ktory był kupion tylko w celu wykonania podmianek i mial trafic w kosz ;-P

 

Zatem obym sie nie mylił ale u mnie wygladało to tak:

1 Pierwsze problemy z wybieraniem  i pierwsza wymiana linek  na jagwire (poprzednie były mocno używane, pancerz przy przerzutce mocno zmeczony)  - mialem jakąś jeszcze linke jagwire kupiona wczesniej nowa i to ja wsadzielm do roweru a nie ta z setu.

2. Na nowych linkach, kablach problemy jak wczesniej na starych, przez 2tys km nie udalo mi sie tego ustawic jak trzeba a krecilem czesto i wszystkim

3. Wymiana linki na clarks i ... HA ! nie ma co zapeszac ale zaraz ide jezdzić  ;-)))

 

Także no nie wiem jak u innych ale ja mam poziome prowadzenie linki do tylnej przerzutki, 6700 ma z kolei poziome wejscie linki do zmieniarki, wszystko to sprawia, ze ten naped jest .... już chyba sie zaczne rozgladać za 11speed. na tył. Tam linka wchodzi prostpoadle od góry, co wydaje sie lepszym rozwiązaniem....szczególnie jak sie poczyta o problemach z długoscia pancerza przy tylnej zmieniarce w seriach 10s od shimano.

 

W grupach 11x linka wychodzi z przerzutki do śruby pod bezsensowny kątem. Shimano montuje w gnieździe pod śrubą baryłkową kawałek plastikowej rurki żeby minimalizować tarcie. To durny pomysł bo linka i tak jest tu wycierana - najlepiej widać to na nowych linkach pokrytych polimerem - jest obrany w tym miejscu. 

Shimano w zestawie z nowymi linkami i pancerzami daje końcówki z "noskami". Zamiast montować rurkę pod baryłką lepiej załżyć na pancerz końcówkę z noskiem z zestawu a rurkę wywalić. 

Nowa konstrukcja klamkomanetek jest alergiczna dla linek - wiele razy wymieniałem je po urwaniu łba. Może to wina gorszej jakości stali w nowych polimerowanych linkach, może jednak wina samego mechanizmu.  Plusem jest za to łatwość dostania się do środka i wydłubania urwanych resztek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W grupach 11x linka wychodzi z przerzutki do śruby pod bezsensowny kątem.

Tobo, a naped 10s jest OK ? tam chyba tez jest skucha w przypadku gdy linka jest prowadzona po dolnej rurce tylnego trójkąta, 

Wczoraj zrobilem kolejna traske +100km i jakos to dzialalo, powiedzmy ze jest akceprowalnie, ale juz myslami bylem przy podmianie tyłu na 11s...

Kuzwa no juz sam nie wiem, moze w takim razie SRAMa wsadze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wsadzisz z tyłu 11 tylko wtedy będziesz miał dwie różne klamki.

To się licze z tym, że beda inne... ale jesli ma nie byc lepiej ...

a piszac o zewnetrznym prowadzeniu linek masz na mysli że kable nie idą pod owijkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy z precyzją pracy serii 5700. To była pełna grupa 105 na nowym przełaju Cube Cross Race. Kilku profesjonalnych mechaników nie mogło dokładnie wyregulować tylnej przerzutki. Jedni mówili, że to przez dziwny system częściowo wewnętrznego prowadzenia linek w ramie, inni, że seryjny hak w rowerze jest źle dobrany przez producenta i nie da się dobrze ustawić śruby B. Po 2 latach miałem dosyć i zmieniłem napęd na Ultegrę DI2. Elektronika rozwiązała wszystkie problemy, napęd pracuje idealnie i odpadają problemy z prowadzeniem linek. Niestety nie jest to tanie rozwiązanie, ale w przyszłym roku prawdopodobnie pojawi się 3 generacja elektrycznej Ultegry i będą duże przeceny obecnej 2 generacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZis kolejna traska 100km+ no i wszystko wróciło do normy. Działa jak trzeba. Odkad wsadzilem tego Clarksa przejechalem z nim juz ponad 400km wszystko się chyba dotarlo i rower przestaw sprawiać problemy ;-)))

Wiec chyba najlepsza odpowiedz to ta od Tobo, jesli ktoś ma klamkomanety z pancerzami pod owijkami, to niech kupuje linki i pancerze wysokiej jakość i od sprawdzonych dostawców, bo moj nowy JAgwire z allegro dzialal gorzej niz Clarks ze sklepu stacjonarnego. A clarks z za 2pln rozwiazał problemy. Szkoda ze całe lato bujałem się z problemami.... ale  najwazniejsze żę jest GIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci to samo w drugim poście. U mnie też sprawę załatwił pancerz za 2 zł/m i też był to Clarks.

A fakt, zignorowałem pewnie Twoj post, bo on sie pojawił zaraz po wymianie linki na nową, wiec bylem pewien ze to nie Linka.... Pozniej wymienilem Pancerz na Jagwire ... ale zostalem przy tej samej nowej lince to wiele nie pomoglo.... następnie byly zabawy w przerzutki slizgi i inne duperele.

A linke po raz drugi wymienilem przypadkiem gdy podmienialem Klamkomanetka, już sie nie dało przewlec poprzedniej ;-)) a pancez zostal ten sam.,i DZIAŁĄ !!!!! ;-)))

Ta pierwsza nowa linka  była TREFNA !

 

To Twoja odpowiedz byla najlepsza, bo pierwsza i trafiona. ;-)) a teraz "rozwiazaujac" temat nie pamietałem że o tym pisałes ;-P

DZieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultegra 6700 to kaszana, też się męczę od trzech lat z z nią z podobnymi objawami tzn. da się ustawić napęd tak że albo poprawnie idzie tylko w górę albo tylko w dół. U mnie pomaga wymiana linki co 2000km co jak na szosę to spora przesada bo w MTB na napędzie XT robię to 2-3 razy rzadziej a wszystko działa perfekt nawet w błocie. Dokręć też górne kółko w wózku tak żeby nie miało luzu i trzecią śrubką regulacyjną przerzutki ustaw opasanie tak aby wózek był jak najbliżej kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZis kolejna traska 100km+ no i wszystko wróciło do normy. Działa jak trzeba. Odkad wsadzilem tego Clarksa przejechalem z nim juz ponad 400km wszystko się chyba dotarlo i rower przestaw sprawiać problemy ;-)))

Wiec chyba najlepsza odpowiedz to ta od Tobo, jesli ktoś ma klamkomanety z pancerzami pod owijkami, to niech kupuje linki i pancerze wysokiej jakość i od sprawdzonych dostawców, bo moj nowy JAgwire z allegro dzialal gorzej niz Clarks ze sklepu stacjonarnego. A clarks z za 2pln rozwiazał problemy. Szkoda ze całe lato bujałem się z problemami.... ale  najwazniejsze żę jest GIT.

 

Te klamkomanetki mają seryjnie zamontowane dobre linki, niestety w rowerach fabrycznie rzadko sparowane z dobrymi kablami (często są to pancerze Jagwire). Obecnie Shimano zrezygnowalo z tych linek na rzecz nowych zwanych optislick, które dają lepszy poślizg niż poprzednie. 

Jeśli przychodzi nowy rower do złożenia i nie ma fabrycznie zamontowanego okablowania to nie biorę w przypadku szosy załączonych pancerzy (jeśli są to Jagwire) tylko Shimano, bo wiem że i tak będe musiał je zmienić albo jeszcze przy składaniu roweru albo za chwilę gdy właściciel roweru wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...