Skocz do zawartości

[szosa]Merlin FF1


zibra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jeszcze pytanie techniczne. Przednia klamkomanetka to Ultegra 6700. Korba jest 2rzędowa, a dźwignia ma wyczuwalne 3 kliknięcia jak do korby 3 rzędowej. Podczas jazdy muszę mocno nacisnąć klamkę przeskakując od razu na 1 lub 3, żeby zmiana  była płynna. Jak się zapomnę i kliknę krótko to "wskakuje" jakby środkowy bieg i całość działa źle. Słaby z takich rzeczy jestem. Czy trzeba mocniej naciągnąć linkę, żeby wyeliminować jeden bieg na dźwigni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem butów, oswajam się z szosą i pozycją. Muszę jeszcze podmienić siodełko z oryginału na WTB - coś mi nie do końca pasuje.

Sama jazda to jest baaajka. Jeśli się jeździ po asfalcie w dużej mierze to polecam. Osiągnięcie pod 50kmh na płaskim to wyczyn nierealny na góralu, a tu idzie jak strzała ( mówię o swoich aktualnych możliwościach)

Niestety połakomiłem się na najtańszy licznik Speedmaster 5000, a on nie mierzy średniej prędkości z przebytego dystansu. Na kołach DT Spline założenie czujnika na płaską szprychę to też było wyzwanie :D Musiałem go umieścić tuż przy nyplu.

Czy liczniki bezprzewodowe  Sigmy też mają taki czujnik nakładany na szprychę czy jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...