Skocz do zawartości

[szosa]Merlin FF1


zibra

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Mierzę się jeszcze raz. Felt to rocznik 2008 z tego co zdążyłem wygooglać. Najbardziej jednak jestem zainteresowany tą Orbeą Orca. Cena jest dobra, a 570mm górnej rury to jeszcze ciągle nie tragedia. Tym bardziej, że mam na pewno dłuższy tułów i dosyć elastyczny. Zresztą Giant TCR o którym myślałem jest też długi w rozmiarze M/L.

Też ładna, chociaż zdjęcia takie sobie - dobrze byłoby ją obejrzeć na żywo. Z tego co zauważyłem Orbea ma klamki 105 z serii 5700, dostępne od sezonu 2011 więc jest młodsza o jakieś 3 lata. W przypadku ramy z włókna węglowego wiek może mieć znaczenie, chociaż w artykule z linku poniżej piszą że jednak nie:

http://cyclingtips.com.au/2015/07/what-is-the-lifespan-of-a-carbon-frame/

Z drugiej strony producenci, tacy jak Cannondale, dają na karbonowe ramy tylko kilka lat gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rocznik 2012. Wszystko już sobie wygooglowałem:) Koła dużo zmieniają w postrzeganiu roweru, Może być i tak:

 

 http://farm9.staticflickr.com/8255/8616412152_5e663763b8_c.jpg

 

Oczywiście to kwestia gustu, ale samarama wygląda na dobrze zaprojektowaną, nowoczesną i ładną. Znudziły mi się już czarne kolory.

Cannondale Supersix w malowaniu biało-zielono-niebieskim też mi się bardzo podoba, ale okazyjnych cen nie ma.

Ja się co do karbonu nie upieram, ale z drugiej strony chyba lepiej mieć rowerek nieco młodszy i na nowocześniejszym osprzęcie.

Bez doświadczenia praktycznego i tak pozostaje gdybanie. Wolę kupić używkę i stracić kilkaset zł albo wcale niż "słabszą" nówkę. Muszę poczuć z czym to się je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie, laminat praktycznie nie wykazuje oznak zmęczenia.

Wiem, co zresztą jest napisane w artykule, do którego link wrzuciłem. Jednak taki Cube, a nie Cannondale jak poprzednio napisałem, daje tylko 3 lata gwarancji na ramy z tego materiału. Swoją drogą ciekawe dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 http://allegro.pl/rower-szosowy-cannondale-polecam-karbon-super-stan-i6370430861.html

 

Ktoś na takim kanonie jeździ? Trochę bardziej endurance niż wyścigówka, ale też bardzo fajny. Który to może być rocznik?

 

Ten ma 5 lat, ale wygląda też super. Czy taka cena mimo to jest adekwatna?

 

 http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-cannondale-caad9-ultegra-56cm-7-9kg-CID767-IDgdQEW.html#23de5d04e7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozmiar M jak dla mnie może być chyba nieco przymały?

 

Będzie za mały, jak rama jest poza normą nawet 5 mm to jest za mała/duża (norma to zakres 15 mm), tego moze nie być czuć pod sklepem, ani po pierwszych dziesięciu treningach, ale kiedyś każdy to wyczuje. Dla mnie nawet górna granica normy podanej z kalkulatora jest wyczuwalna jako "trochę długo", dlatego wolę ustawienia optymalne lub z dokładnością do 5-10 mm na długości całego kokpitu (norma kokpitu to 15 mm rama i 10 mm most = 25 mm zakresu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyjrzałeś się komponentom? Zwróciłeś uwagę na koła? Korbę? Wiesz co to w ogole za korba? Wiesz kto robi jedne z najlepszych aluminiowych ram?

Tak się składa, że byłem dziś na miejscu i wszystko sprawdziłem. Rower wygląda jak nowy, jeszcze oklejona rama. Jak się nie mylę to jeszcze będę w stanie mieć dożywotnią gwarancję na ramkę.

Sprzedawca bardzo spoko i po paru minutach rozmowy zbytnio się nie zastanawiałem. Aż "tyle" nie dałem ;)

Doceniam to, że mogłem rower zobaczyć na żywo. Przy kupnie używki zawsze jest ryzyko, szczególnie jeśli odbywa się to tylko wysyłkowo.

Synapse też bardzo fajny, sprzedawca również komunikatywny i ugodowy. Biłem się z myślami, ale zwyciężyły oględziny osobiste:)

Chętnie zobaczę Cannondale, rocznik po 2010 roku na przynajmniej 105 za poniżej 3k. Pomijam starsze modele, słabe zdjęcia i lakoniczne opisy.

Drogo to wychodzi nówka sztuka na średniawym osprzęcie i ramie gdzie po wyjściu ze sklepu traci się z 30% wartości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wyznawca ani technologii aluminium ani karbonu. Marketingiem mozna teraz nazwac wiele rzeczy. Nie zmienia to faktu, ze Cannondale to nie wydmuszka, a naprawde dopracowana technologia produkcji aluminium. Opinie i recenzje uzytkownikow tez robia swoje. Wole top alu niz sredni karbon. Najwyzej odsprzedam za te ponizej 3k jak mi nie przypasuje. Duzo nie strace;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower już u mnie. Udało się przed weekendem:) To jest jakaś rakiet! Przyspieszenie niesamowite, a podjazdy połyka jakby ich nie było. Cała para z nogi idzie w prędkość. Opony 25c napompowane do 6bar, bo na więcej pompka nie pozwala. Trzeba jeszcze wyregulować porządnie przerzutki i można trzaskać kilometry:) Zobaczymy jak będzie po dłuższym użytkowaniu, bo wrażenia po jeździe góralem całkiem inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zobaczymy jak będzie po dłuższym użytkowaniu, bo wrażenia po jeździe góralem całkiem inne.

He he, miałem tak samo. Nie mogłem uwierzyć (chociaż wiedziałem że tak będzie), iż może być taka różnica pomiędzy tymi dwoma typami rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i zainwestować przede wszystkim w buty.
- koniecznie sztywne, może być wkładka carbonowa. Jak masz możliwośc to sprawdzaj index sztywności Shimano, skala 1-12, takie od 7 w górę mogą być, ale lepiej koło 10.

 

Porównując do mtb to tak jakbyś silniczek zamontował, a jak chcesz drugi "silnikczek" to kup sztywne buty  :002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bo kompletnie się na obuwiu nied znam. Może jakieś przykładowe linki co nie zabijają ceną?

Kurczę teraz patrzę i jest malutka wgniotka na górnej rurze, której nie było przy oględzinach:( Na pewno powstała podczas transportu. Strasznie mi zaburza moje feng shui, bo rower jest jak nowy.

 

 http://allegro.pl/buty-rowerowe-spd-sh-r171-shimano-szosowe-44-i6347405710.html

 

Kurcze drogawo. Ale przynajmniej jest tabelka sztywności i wiem o co chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...