Skocz do zawartości

[torba podsiodłowa] montaż torby


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, który w Waszych postach przewinął się w pewnym sensie kilka razy, ale zwykle dotyczyło to sposobu mocowania toreb na rzepy lub tego, że torba nie pasuje i trzeba wziąć inną. Ja w tym przeświadczeniu wybrałem torbę tego samego producenta co siodełko - siodełko posiadam Kelly's Kbix Crossline, a zakupiłem torbę Kelly's KB-202G. No i co? Okazuje się, że nie da się tego dziadostwa razem do kupy połączyć, a jeśli to połączenie ma wyglądać tak jak wygląda, to chyba coś tu jest nie tak. Co Wy na to?

 

1. Tak to wygląda po zamocowaniu w miejscu gdzie najlepiej się trzyma, choć i tak miałbym co do tego wątpliwości. Czy tak to ma wyglądać? W większości rowerów te torby są naprawdę podsiodłowe, czyli pod samym siodełkiem!

 

1.jpg

 

2. A tak wygląda to mocowanie z bliska. I za Chiny nie da się tego upchać inaczej na tym siodełku. Jeśli przesunę wyżej pod siodełko to wyleci całość mocowania, bo nie ma takiego rozstawu.

 

2.jpg

 

Macie jakieś pomysły?

Z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten model jest jakiś specyficzny :( Miałem podobnie tyle ,że u mnie po zamontowaniu torby na tylnej części stelaża siodła jej koniec przy którym jest rzep znajdował się 3cm od sztycy a torba wystawała nieciekawie za siodełko, pomógł delikatny "tunning" zaczepu :) Przesunąłem całe plastikowe mocowanie do tyłu torby na ile to tylko było możliwe. Pozostaje Ci więc albo pobawić się w A.Słodowego i coś wykombinować (jakieś podkładki poszerzające mocowanie) albo wziąć paragon w łapę i iść ją zwrócić do sklepu a po następną iść z siodełkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol:)

z tego, co widze, klamerke masz do gory nogami. musisz ja dokrecic do miejsca, w ktorym prety siodla ida pod katem. w ten sposob, aby polowka zatrzasku szla w miare poziomo. na fotkach z podpisu widac jak zamocowalem swoja- identyczna- torebke. powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego, co widze, klamerke masz do gory nogami.

No to źle widzisz;) Przyjrzyj się swojemu zdjęciu i mojemu - mamy identycznie ułożone klamerki! Próbowałem ją odwrócić zanim tu napisałem, ale wtedy w ogóle nie wchodzi pod siodełko, za mało miejsca.

 

musisz ja dokrecic do miejsca, w ktorym prety siodla ida pod katem. w ten sposob, aby polowka zatrzasku szla w miare poziomo.

Niestety nie da rady - rozstaw prętów jest zbyt duży i bez względu na to z jaką siłą przykręcę, mocowanie torebki nie chwyta dobrze i łatwo się ześlizguje. Poza tym siodełko jest tak zrobione, że nawet jak torebka trzymałaby się po dokręceniu w tym miejscu, to nie tylko ona, ale i cała klamerka wystawałyby poza siodełko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i tez siodlo kibixa tylko model ultraform titanium. Doszedlem do wniosku ze to siodelko jest zbyt profi zeby pasowala tam torebka. Ale teraz widze ze sie mylilem i z uniwersalnoscia ma ona niewiele wspolnego. Dobrze ze dostalem ja gratis z rowerem. Ktos chce kupic to badziewie? Zastanawiam sie jeszcze nad tuningiem. Np jakimiś gumami przywiązać za rurki siodełka i na rzep do sztycy a ten zatrzask wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rzeczywiscie. moj blad- przepraszam. ale to dziwne... jednak na odleglosc chyba lepiej pomoc sie nie da niestety.

Nie ma za co;) No niestety nie da rady.
Ktos chce kupic to badziewie?
No właśnie, chce ktoś?
Zastanawiam sie jeszcze nad tuningiem. Np jakimiś gumami przywiązać za rurki siodełka i na rzep do sztycy a ten zatrzask wywalić.
Ja jednak ją sprzedam, choć ładna jest. Idę dzisiaj do sklepu kupić sobie coś na rzepy i po kłopocie. Nie wiem po co się napaliłem na jakieś zatrzaski, i tak nie będę ściągał torby przecież:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...