Skocz do zawartości

(do 2500 zł) rower do XC/Trail


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ze względu na kradzież roweru i niestety - marne szanse na odzyskanie sprzętu, zaczęłam się rozglądać za nowym góralem.

 

Jestem dziewczyną, wzrost - około 160 cm, waga - 55 kg

Z racji mojego wzrostu, opony tylko 650B/ ew. 26 cali, jednak wolałabym ich unikać.

 

Myślałam już o:

Merida Juliet 7. 100

Dartmoor Primal Basic (trochę przekracza planowany budżet)

Cube Aim SL 27,5

lub czymś od Specialized - np Jynx Sport

 

Nie zależy mi specjalnie na tym, żeby górale były "damskie".

Te 2500 zł jest przekraczalną granicą, jednak nie za bardzo ;) Tak o 200-300 zł.

 

Znajdę coś sensownego w tym przedziale cenowym? Który z powyższych wybrać?

 

Będę wdzięczna za wskazówki,

Makoweczka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może juliet 7.300 z 2015 roku, na necie znajdziesz za 2600 z hakiem lub z roku 2016 tylko dogadać jakiś rabat 200 pln aby zmieścić w założonym budżecie.

Plus taki, że amortyzator, może nie górnolotny ale przynajmniej na sprężynie powietrznej, którą dostosujesz do swojej wagi.

Pozostałe podlinkowane rowery są na napędzie 8rz z amortyzatorami najniższych lotów, które będą za twarde.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O primalu jest wiele tematów na forum, jeśli  styl Twojej jazdy meandruje w kierunku trojmiejskiego allmountain, to dartmoor byłby do tego lepszy niż te w/w rowery.

Niestety posiada on wiele minusów: mechaniczne hamulce, amortyzator na sprężynie raczej przewidzianej pod 70+ kg,  napęd 8rz..

Jeśli lubisz się puścić(bez skojarzeń) z góry po wąskiej, krętej ścieżce o dobrym nachyleniu, primal basic może służyć jako baza pod rozbudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...