Skocz do zawartości

[Zablokowane tłoczki] Shimano Zee


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Po dzisiejszej jezdzie mam zablokowane tłoczki z lewej strony mogę je wycisnąć na zewnątrz ale nie wchodzą do środka tak żeby były na równi z korpusem Co mogło się stać? Podejrzewam że uszczelki padły chciaż dziwne bo nie katowałem ich tak mocno. Hamulce na gwarancji odsyłać? Ile ewentualnie kosztuje odpłatna naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro są na gwarancji to naprawa za darmo. To nie jest tani sprzęt , nie dla niedzielnych rowerzystów i raczej stworzony z myślą o katowaniu. Jak od zwykłej jazdy się takie rzeczy dzieją to coś jest nie tego. Napisz do sprzedawcy , opisz problem , jak się zgodzi to wysyłaj , jak nie to kombinuj albo z (słowo mi uciekło) tym od praw klienta  albo dorabianie uszczelek / wymiana zacisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dowiedziałem się od jednej osoby z forum że mam pęknięte tłoczki i że "one tak mają" Właśnie sprzęt niby do katowania najwyższej jakości a te padły po 2 dniach jazdy i znowu jestem "uziemiony" na co najmniej miesiąc Nie będę nic kombinować odsyłam na gwarancje

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

najwyższej jakości
Toś mnie rozbawił :D czytajmy sh*t-miał-ja-no.  I wcale to nie odbiega od współczesnej shimanowskiej normy. Jak myślisz czemu nie ma części zamiennych do shimano ? Chcesz dobrych hebli, kup tektro, ale nie maja jednak takich na 4 tłoki. Tani avid jest ale avid kiśnie, zostaje droga magura, i reszta drogich hebli, jak np hope.

 

Ciężkie życie bikera w dzisiejszych dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Shimano bo myślałem że są najlepsze jeżeli chodzi o niezawodność i działanie.  w poprzednim rowerze miałem Formule T1 i tam też zablokowało mi tłoczek z jednej strony ale to przez gumki.

Ma ktoś jeszcze te hamulce i używa dłuższy czas? Tak sobie myślę że po wymianie na gwarancji po jakimś czasie znowu się zdupią i znowu będę stać Teraz sobie przypomniałem że kolega z pracy który dojeżdża na rowerze w którym miał te hamulce przód zmienił na jakiegoś starego Avid Ciekawe dlaczego...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz odesłać hamulce na naprawę gwarancyjną i potem sprzedać. Powiem Ci , że ja w zimę jeździłem , mój rower nie raz wyglądał tak:

mXLjSJA.jpg

Mrozów mega dużych nie było ale stał do chyba -10 w nocy na powietrzu i moim tektro nic się nie stało. Jedynie miałem problem z nie wracającym tłoczkiem , ale po wyczyszczeniu zacisku wszystko git , hamulec chodzi cały czas. Na oryginalnych klockach tektro jest całkiem ok jak dla mnie (57 kg , tarcza 160) ale podobno dobre klocki potrafią go odmienić i sam kombinuję czy by nie zmienić na pół metal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok co to za hamulce?

Tektro auriga comp , są też wersje pro i inne.

 

 

 

takie hamulce to do zimówki chyba?

No ja tam cały rok jeżdżę , ale pod moją masę on wystarcza nawet na oryginalnych klockach do katapulty. W zimówce by się pewnie sprawdziły , bo nie szczają a zimą trakcja jest jaka jest.  

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Shimano bo myślałem że są najlepsze jeżeli chodzi o niezawodność i działanie. 

 

Ma ktoś jeszcze te hamulce i używa dłuższy czas? Tak sobie myślę że po wymianie na gwarancji po jakimś czasie znowu się zdupią i znowu będę stać 

 

I nadal taj jest. To, że komuś coś nawaliło o niczym nie świadczy. Jeśli Shimano to padlina to zawsze są podane wyżej Magury, Sramy czy Hope. Tylko jak się komuś wydaje, że i tutaj wszystko gra i buczy to się myli. Oddaj na gwarę i zacznij myśleć pozytywnie bo ja osobiście nie znam nikogo komu usterka się powtórzyła. 

 

Ja mam Zee już drugi sezon i wszystko chodzi jak należy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...