Skocz do zawartości

[SHIMANO SLX M675] Ocieranie w przednim kole - hamulce?


wysoka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kupiłam przez internet Unibike Expert 27,5", dziś przywiózł mi go kurier. Rower był skręcony, teoretycznie wyregulowany. Jednak od początku coś strasznie hałasuje w przednim kole, słychać mocne ocieranie/dzwonienie. Kompletnie się na tym nie znam, ale mam wrażenie (być może błędne), że to hamulec . 

Rozmawiałam telefonicznie ze sprzedawcą - doradził pojeździć trochę, żeby hamulce się podocierały. Podobno może pomóc. A jak nie, to ew. się kontaktować.

Ten dźwięk jest jednak dość niepokojący, to nie jest jakieś cichutkie ocieranie. Mam wrażenie, jakby coś tam mocno zahaczało. Stąd pytanie do Was - pojeździć trochę na rowerze i faktycznie czekać czy przejdzie? Boję się, że w ten sposób coś się zniszczy (teoretycznie - z mojej winy bo za wczasu nie zgłosiłam się do serwisu) i będzie po gwarancji. 

Czy lepiej od razu jutro podjechać do serwisu, żeby ktoś na to spojrzał fachowym okiem? Ew. może jest jakiś sposób, którym można rozwiązać ten problem w domu własnymi siłami (dodam - z zerową wiedzą o naprawie roweru)?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak pisze @maczet, dla pewności i bezpieczeństwa. Niech go przejrzy przy Tobie ktoś kto się na tym zna i ewentualnie podreguluje co trzeba, podejrzewam że Cię to nie będzie dużo kosztować. Z czasem nauczysz się pewnych rzeczy sama. 

 

Jak ociera - tarcza trze o klocek, jeżeli dzwoni to może też trzeć o zacisk. Albo masz nierówno ustawiony zacisk albo skrzywioną tarczę albo jedno i drugie. Co by to nie było dla wprawnego serwisanta to chwila roboty :)

 

Możesz postawić rower do góry nogami, pod hamulec podłożyć białą kartkę i sprawdzić ruch tarczy między klockami czy dotyka któregoś klocka, wtedy koło będzie ci hamować.

Jak w przypadku ocierania hamulca słyszę takie rzeczy jak "pojeździć trochę to się dotrze" to mi ręce opadają....co to za handlarz, pan mirek z bazaru? Hamulce się oczywiście z czasem docierają ale chodzi akurat o coś innego niż ocieranie tarczy, tego nie ma prawa być w przypadku nowego roweru. 

 

pzdr!

Edytowane przez misiojedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za instrukcje i rady. Wydaje się to proste i sądzę, że dałabym sobie z tym radę sama. Od raz chwyciłam za klucze imbusowe, ale... zabrakło mi siły w rękach, żeby odkręcić te nieszczęsne śruby. Bez pomocy silnej ręki serwisanta - chyba się nie obejdzie. Ale chociaż w teorii czegoś się nauczyłam. :)

 

Chociaż może i lepiej, że zabrakło mi pary w rękach. Tak jak pisaliście - może lepiej, żeby ktoś na to spojrzał fachowym okiem. A z Waszego doświadczenia - ile mniej więcej może kosztować mnie taka wizyta w serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...