Skocz do zawartości

[Przerzutka przednia] FD M618, czyli jak po raz kolejny poprawiałem fabrykę.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Shimano położyło lachę na wszystko, hamulce padają jak muchy, tłoki pękają, uszczelki puszczają, łańcuchy słabe, kasety pękają, nowe manetki 9sp to mało śmieszny żart, uszczelnienie tanich piast jest tylko z nazwy, bębenki w XT kruszą sie na sam widok, grupy ultegry potrafią być tak wykonane ze tiagra działa zdecydowanie lepiej, korby sa ok, o dziwo, zębatki znikają w oczach, osprzęt zamiast stawać się lżejszy, jest coraz bardziej masywny

Biznes panie kolego, biznes. Kto by na tym zarobił jeśli wszystko było by wieczne? Mamy XXI wiek niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Póki odsetek gwarancyjny jest mniejszy niż sprzedaż, się opłaca, po iluś latach ludzie zaczną myśleć o shimano jak póki co jeszcze sie myśli o suntourze, fajny ten widelec, ale co suntoura mam brać ? A suntoury coraz lepsze.

 

Tylko ze z shimano jest na odwrót. I dojdzie do sytuacji: panie ale ten rower jest na shimano, to ja nie chce. Coraz częściej słyszę od klientów ze sa zawiedzeni, że znowu muszą przychodzić do serwisu, bo to bo tamto. Ciekawe Ile czasu trzeba jeszcze by powstał bunt.

 

Sam w obecnym rowerze mam shimano tylko przednią przerzutkę 511 a więc obecnie potęga ( choć były czasy 'łeeee zamiast STX dali jakieś brzydkie deore'), i heble 675 z początków produkcji i 596 - raczej nie zawodne.

 

Mam gdzieś kilka perełek, pochowanych po kątach ale jak bym chciał 10 czy 11 rzędów to się zaczyna ból zada. I to prawdziwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czsu do buntu? Długo, moim zdaniem bardzo długo, gdzie się nie obejrzysz tam Shimano, jest tanio, ładnie, dużo przerzutek, to jest dla szerokiej masy ważne. Kto czyta takie zabawy jak ta twoja na jakichś forach? Ludzie idą do sklepu, pytają sprzedawcy, on zachwala i poleca, bo to znany kolarz w okolicy i biznes jedzie dalej. Dopuki ceny SRAMa i Campy będą 2x wyższe od Shimano doputy tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe skok linki w manetce 1-2 jest większy od skoku 2-3. Dla tego przy regulacji warto ustawić x3 nawet przy regulacji przerzutki z dwoma pozycjami.

Ja sobie ostatecznie zrobiłem taką kolejność blaszek, x3 i trzy pozycje przerzutki. 2e5f2b607cd87f3124d67d3dc0c2074d.jpg

 

Jakbym robił drogi rower dla kogoś, to założył bym pp srama.

 

Taka kolejność blaszek zapobiega dostosowaniu łańcucha pod przerzutke przy zmianie 1-10 na 2-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, zmiana z 1-2 na 2-3 pomaga nie nie dość wystarczająco, przynajmniej w moim przypadku.

 

 

 

Długo, moim zdaniem bardzo długo, gdzie się nie obejrzysz tam Shimano, jest tanio, ładnie, dużo przerzutek, to jest dla szerokiej masy ważne.

 

Prawda ale nie wiem czy sięgasz pamięcią do lat 90. Dostawało sie na komunie rower. Tani, choć wtedy i tak drogi, najniższy osprzęt shimano. O dziwo te rowery, niektóre na oryginalnych linkach jeżdżą do dziś.

 

A dziś, nowa grupa acera, co by zaoszczędzić 0.00000000000000000000000001 mikro centa na rowerze zamontowane tańsze pancerze jagwire lex, i nie ustawisz przerzutki w nowym rowerze z pudła...i ja muszę tracić czas by zmieniać pancerze. klienci zaczynają na to narzekać, nie wiem jak jest w Polsce ale tu już zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...