Skocz do zawartości

[Nowa rama] Porada w zakupie nowej crossowej ramy (19"/48cm) do Merida Crossway 20-V


Rekomendowane odpowiedzi

Po 8 latach znęcania się nad rowerem pojawiło się pęknięcie na spawie rury podsiodłowej i górnej rury przedniego trójkąta. Przejrzałem Allegro, na którym znaczna większość ram jest marki Biria (3 modele: Cross 375zł, Pro-RS 495zł i 580zł) której nie znam, są dosyć ciężkie(2200g-2300g) i wyglądają nieco odpustowo. W sklepach internetowych, w których najczęściej robię zakupy, prym wiodą znacznie lżejsze ramy Accent Nordkapp i Shannon ~470 zł. Na którego producenta się zdecydować? A może poradzicie inną markę i model?

Chciałbym jak najwięcej przełożyć ze starego by nie okazało się, że kupię na części kompletny nowy rower więc rama powinna mieć v-brake, główkę A-Head (tą zwykłą, z wystającymi miskami poza ramę) i w miarę usportowioną geometrię bo lubię jeździć nieco szybciej niż typowy Janusz jeżdżący po bułki. Posiadam amor SR NCX  o skoku 63 mm ale nie będę się przy nim upierał bo i tak przez większość czasu jeżdżę na zablokowanym a sztywne, stalowe widelce nie są mi obce. Mam nadzieję że nie zanudziłem i proszę o poradę.

post-165207-0-43090400-1464107029_thumb.jpg

Edytowane przez Okeczukwu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Na ramach Biria Cross (tych za 375zł) zbudowałem 2 rowery. Pierwszy do codziennej jazdy do pracy i dłuższych wycieczek, bardziej komfortowy, sztywny stalowy widelec, opony 40-622, kierownica trekingowa i regulowany mostek, siodełko pośrednie (nie miejskie i nie sportowe). Drugi, to trochę lżejsza wersja pierwszego, do szybszej jazdy, poprawiania swoich wyników, z aluminiowym widelcem, oponami 32-622, prostą kierownicą, stałym mostkiem i sportowym siodełkiem. Założyłem na nich korby M590 z zewnętrznymi łoźyskami. Nie planowałem muf. Z montażem korb nie było problemu. Na pierwszym rowerze przejechałem 5.500km i standardowy suport Shimano dodany do korby, przez około 5tyś km działał bez zarzutu. Dopiero ostatnio zaczął lekko skrzypieć. Taki przebieg dla tych suportów to nie najgorszy wynik, więc mufa w tym egzemplarzu jest wykonana raczej przyzwoicie. Drugi rower ma przebieg zaledwie 300 km, więc niewiele można o nim napisać. Ramy ważyłem, rozmiar 17" ma około 1930g i sprawiają wrażenie solidnych. Jestem grubym kurduplem, prawie 100 kg a rowery radzą sobie z takim obciążeniem (choć do skakania nie są przewidziane).

Ramę malowaną na czarny mat łatwo porysować do metalu. Rama czarny-połysk nie ma zarysowań, ale mało na niej jeździłem.

Rowery budowałem pod kątem budowy ciała i chyba mi się udało, bo pomimo przebytych urazów kręgosłupa i barku jazda nie powoduje bólu. Geometria rowerów dostosowana jest do jazdy z niezbyt głębokim pochyleniem sylwetki.

Drugi rower zbudowałem rok po pierwszym, na takiej samej ramie, bo byłem z niej zadowolony, choć trzeba przyznać, że design nie jest porywający.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...