Skocz do zawartości

[strzelanie ramy]przy pedałowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Serwus panowie :)
Mam pewien problem ; Przy mocniejszym pedałowaniu  ,gdy lewy pedał znajduje sie na dole , słychać pojedynczy strzał/trzask który rozchodzi się po ramie. Pedały z korbą rozkręcone,wyczyszczone  i przesmarowane,sztyca z sterami również. Wszystkie śrubki dokręciłem,napęd wyczyszczony.Zero luzów. Jednak wszystko na nic.Co więcej , ten dźwięk zaczął się wydobywać po transporcie roweru  ;o Dzień przed transportem rower  nie wydawał żadnych dźwięków,wszystko hulało.  rower przewoziłem dosłownie 10 km,był przyczepiony gumą do boku paki z blaszaka . Po transporcie od razu na niego wsiadłem , i zaczęło się :( . Rower  jest prawie nowy , ma dopiero przejechane 800km. Ktoś jakieś pomysły jak go uciszyć? :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie strzelał wkład suportu, pękła zewnętrzna bieżnia łożyska. Zanim dotarł nowy wkład wkręciłem stary w takim położeniu aby pęknięcie było w nieatakowanym miejscu czyli tuż za samym dołem. Jeździłem tak ze dwa dni czy trzy i było ok.

 

Drugie co może trzaskać, to pancerze. Poruszaj kierownicą delikatnie lewo prawo - czy to nie ten dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznę wszystko po kolei sprawdzać i dam znać jakie efekty :)

U mnie strzelał wkład suportu, pękła zewnętrzna bieżnia łożyska. Zanim dotarł nowy wkład wkręciłem stary w takim położeniu aby pęknięcie było w nieatakowanym miejscu czyli tuż za samym dołem. Jeździłem tak ze dwa dni czy trzy i było ok.

 

Drugie co może trzaskać, to pancerze. Poruszaj kierownicą delikatnie lewo prawo - czy to nie ten dźwię

Znalazłem winowajce - pancerze. Dzięki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...