Skocz do zawartości

[Przeskakiwanie] łańcucha


Cytrusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem kilka dni temu kupiłem sobie nowy wolnobieg i łańcuch do roweru bo na starym wolnobiegu łańcuch mi przeskakiwał na 7 zębatce gdy tylko za mocną cisnąłem w pedały, ale na wyższych 6 zębatce i piątej już nie przeskakiwał, uznałem że to wina wytartego wolnobiegu, przy okazji wymieniłem też łańcuch na nowy ponieważ już trochę przejechał około 9 000 km.

 

Wymieniłem wolnobig, łańcuch, przerzutki działają idealnie, wzorowo przerzucają mi w czasie jazdy, tylko jest jeden problem gdy teraz mocno przycisnę w pedały niezależnie na którym biegu mam tylnym czy to jest 5,6, czy 7 to mi łańcuch przeskakuje i nie wiem co jest granę, czyżby to było przez zużytą korbę? Jeśli to przez nią, to czemu nie było problemu wcześniej gdy jeździłem na starym mechanizmie?

 

A i dodam że wymieniłem kółka w przerzutce na nowe, czy to może być przez nie bo nie pracują tak lekko jak te stare które już się wytarły i nie wiem, czy dobrą stroną je założyłem jak kręcę szybko korbą do tyłu to wszystko idealnie pracuje nic nie przeskakuje więc chyba nie powinno być przez te nowe kółka problemu?

 

A może to przez złą długość łańcucha?

jest tylko trochę dłuższy od starego którego za dużo skróciłem, i według mnie naciąg jest prawidłowy na starych podzespołach jeździłem z dłuższym łańcuchem i nie było problemów

 

Jakieś rady, ktoś miał podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka zakładasz napisem do zewnątrz. 

 

Nie przeskakiwało na starym łańcuchu na korbie bo łańcuch miał ją "wyrobione" pod siebie. Nowy łańcuch nie jest wyciągnięty i może nie do końca "pasować" do zużytej korby. Należało by ją wymienić bo w przeciwnym wypadku bardzo szybko łańcuch się wyciągnie , skończy się przeskakiwanie ale cały napęd będzie bardzo szybko znikał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ychu, Nie było na kółkach żadnych napisów:) Zrobię zdjęcie jak będę miał aparat za dwie godziny.

 

jakac93, okej za jakieś dwie godziny bo teraz nie mam aparatu.

 

Edit Dodam jeszcze, że przy wymianie wolnobiegu włożyłem stare kolkowe łożyska bez koszyczka, ale nie ma w kole luzów, więc to raczej nie ma nic do rzeczy? kuleczki dobrze nasmarowałem specjalnym smarem przeznaczonym do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Kółka zakładasz napisem do zewnątrz.

Kółeczka zakładasz zgodnie ze znakami na nich zapisanymi. Jak nie ma a zęby nie mają niczego niesymetrycznego to nie ma znaczenia.

 

Łańcuch skacze na korbie, mało która korba po 9000km na jednym łańcuchu pozostaje niewzruszona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pukluis, a wiesz, że nie wiem na czym ona skacze? Nie zwróciłem nawet uwagi, ale całkiem możliwe za godzinę postaram się wstawić zdjęcie korby.

 

A te kółeczka to mam tego typu http://allegro.pl/kolka-przerzutki-tylniej-megarange-50mm-czerwone-i5311916652.html   tylko cholera w sklepie był jakiś młody sprzedawca zatrudniony i nie dał mi tego środkowego wkładu metalowego, musiałem w domu od starych kółek ten środkowy metalowy wkład wziąć, chyba przez to że stare jest wytarte to te nowe teraz są prawie nie dokręcone bo jak mocniej przykręcałem to wcale się nie kręciły;(


Zdjęcia korby 

 

Klik 1     http://pokazywarka.pl/jptffa/#zdjecie18052061

 

Klik 2     http://pokazywarka.pl/3gmi79/#zdjecie18052068

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

poco ci 3 zębatki jak na środkowej jeździsz 99,9999 % czasu

 

Bo po około dwóch tysiącach kilometrów nie dało się już jeździć na najwyższej koronce ponieważ takie centro się zrobiło, że aż obcierała o przerzutkę stawiajac duży opór i nerwicę dla moich uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...