Skocz do zawartości

[renowacja] Rower do dirtu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacznę od tego, że wypadłem z rytmu i od kilku lat nie jeździłem. Chciałem odrestaurować swój rower, wymienić w nim sporo części, lecz przez te kilka lat zmieniło się bardzo wiele i części które znałem nie są już produkowane, co więcej, nawet ciężko znaleźć je używane.

Najlepiej chciałbym zmieścić się w 1000 złotych, lecz przy okazji wymiany amortyzatora, kwota ta może zostać ciężka do nieprzekroczenia.

W tym momencie rower jest cały czarny, chciałbym wrzucić do niego czerwone, anodyzowane elementy typu czerwone zaciski chwytów, jakieś śrubki, nakrętki na wentyle, może kierownicę, pedały itp. Pytam o sprawdzone elementy w orientacyjnych maksymalnych kwotach, będę bardzo wdzięczny za podesłanie konkretnych modeli. Jeśli ktoś może mi polecić dobry sklep w Warszawie gdzie wszystkie, bądź chociaż większość części znajdę na miejscu to również byłbym wdzięczny za informację.Odwdzięczę się zdjęciami po zakończeniu ich składania.  :thumbsup: 

Oto lista rzeczy które na ten moment poszukuję:

-hamulec tarczowy hydrauliczny przód (komplet: zacisk + klamka) - ok. 180 zł
-gripy czarne, najlepiej zakończone dwoma, czerwonymi pierścieniami zaciskowymi (przykręcane) - ok. 50 zł
-manetka zmiany biegów, najlepiej z przyciskami góra-dół, 8 biegów

-klamka zacisku mechanicznego tarczy tylnej (najlepiej podobna do tej nowej przedniej), ewentualnie kupię cały tył hydrauliczny w komplecie z przodem, chociaż nie wydaje mi się żeby tył był mi potrzebny hydrauliczny

-rękawice z pełnymi palcami - 100 zł

-pedały platformowe, najlepiej czerwone z mechanicznymi łożyskami

-najważniejsze: amortyzator przód na sztycę 44mm i pod koła 26", skok najlepiej pomiędzy 120mm - 160mm. W tym momencie mam naszprychowaną piastę ze szpilą zaciskową, jeśli oś w amortyzatorze będzie pod QR to również prosiłbym o podesłanie mechanicznej piasty. Amortyzator najlepiej nowy, ewentualnie jestem skłonny kupić amortyzator w dobrym stanie od kogoś z Warszawy lub okolic, chciałbym na to przeznaczyć mniej więcej 600 złotych. 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamulec tarczowy hydrauliczny przód (komplet: zacisk + klamka) - ok. 180 zł

Kup Slx m675. Tutaj masz używany komplet za 260zł http://allegro.pl/shimano-hamulce-slx-br-m675-bl-675-kpl-i6198946570.html Musisz zmierzyć aktualną długość pancerza/przewodu żeby się upewnić czy mają odpowiednią długość.

gripy czarne, najlepiej zakończone dwoma, czerwonymi pierścieniami zaciskowymi (przykręcane) - ok. 50 zł

 http://allegro.pl/chwyty-raczki-gumowe-rowerowe-kierownicy-skrecane-i6046142128.html

-manetka zmiany biegów, najlepiej z przyciskami góra-dół, 8 biegów

Poszukaj Alivio sl-m410

-najważniejsze: amortyzator przód na sztycę 44mm i pod koła 26", skok najlepiej pomiędzy 120mm - 160mm. W tym momencie mam naszprychowaną piastę ze szpilą zaciskową, jeśli oś w amortyzatorze będzie pod QR to również prosiłbym o podesłanie mechanicznej piasty. Amortyzator najlepiej nowy, ewentualnie jestem skłonny kupić amortyzator w dobrym stanie od kogoś z Warszawy lub okolic, chciałbym na to przeznaczyć mniej więcej 600 złotych. 

Sztyca?  Jaką masz rurę 1 1/8 czy tapered?  W jakiej ramie ma być zamontowany ten amortyzator?

Napisz do @@ACTIVIA, może coś ciekawego znajdzie.

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...