Skocz do zawartości

[Zakup] Merida Race 880 vs Kross Vento 2.0 (2014 lub 2015)


Hacobbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Słuchajcie, od dłuższego czasu noszę się z zamiarem kupna jakiejś szosy. Troszkę ostatnio czytałem i przeglądałem, więc ogólny research mam ogarnięty, teraz tylko kwestia tego, żebyście pomogli mi wybrać MNIEJSZE ZŁO. Od razu zaznaczam, że nie planuję w najbliższej przyszłości zajmować się kolarstwem profesjonalnie, więc błagam o jedno - skupmy się tylko na porównaniu tych dwóch rowerów. Nie interesuje mnie na razie wyższa półka cenowa, jak wsiąknę w to na dobre, to rozważę zakup czegoś zdecydowanie bardziej profesjonalnego.

Okej, więc do rzeczy!

Dlaczego rozważam zakup tych dwóch rowerów? Ponieważ w tym przedziale cenowym rowery są do siebie bardzo zbliżone, a różnica między nimi polega albo na rezygnacji z osprzętu na rzecz karbonowego widelca, albo odwrotnie. Wszyscy Ci, którzy szukali swojej pierwszej, budżetowej szosy będą wiedzieli o co mi chodzi.

Kross (2015) śmiga na full osprzęcie Shimano Claris, ale ma alu widelec, Merida zaś ma karbonowy widelec, ale osprzęt mieszany, trochę Claris, trochę Sunrace i innych wariacji. Z kolei Kross (2014) śmiga już na full Shimano Sora i ma karbonowy widelec, ale kosztuje nieco więcej. Zewnętrznie podobają mi się bardziej Krossy, ale na forum czytałem gorsze opinie niż o Meridzie.

Dlatego bardzo Was proszę, czy ktoś mogłby mi pomóc i doradzić, który z tych dwóch (w zasadzie trzech) rowerów będzie wypadał lepiej? (jeśli w ogóle można tutaj robić tego typu porównania, w końcu wszystkie te rowery są naprawdę średniego poziomu i zdaję sobie w pełni z tego sprawę). Proszę tylko o to, żebyście nie proponowali mi Tribanów, bo nie jestem za bardzo do nich przekonany.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi, czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa różnica w tych rowerach będzie w napędzie, lecz nie komponentach a zestawieniu przełożeń.

 

Merida ma korbę 53-39 i kasetę 12-25.

 

W krossach albo masz trzyrzędówkę z najmniejsza tarcza 30 (2014), lub kompakt 50-34 (2015) z kasetą 11-28.

 

 

 

 

Powinieneś się zastanowić jak chcesz jeździć. Ortodoksi by powiedzieli, że Meridę ze względu na "prawdziwy" szosowy napęd, tyle, że do takiego trzeba mieć nogę odpowiednio mocną.

 

Z pozostałych różnic to Kross ma dłuższy o 10mm ogon - będzie się stabilniej prowadził.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...