Skocz do zawartości

[zakup roweru] Canyon nerve AL 6.0 czy coś podobnego


mat3o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc bo mam problem z wyborem roweru.

Do tej pory jeździłem na rowerze crossowym ale w tym sezonie chce pojeździć w terenie i zaliczać wypady w góry.

Pytanie czy warto inwestować w podstawowego fulla czy lepiej może hardtaila z lepszym osprzętem ? Ciągnie mnie na fulla amortyzacja, a pojawiają się u mnie problemy z plecami, w odcinku lędźwiowym.

Jeśli chodzi o hardtail to zastanawiam się też na Cube LTD PRO.

Zdaję sobie sprawę z tego, że osprzęt w full będzie niższej klasy, ale dopuszczam modernizacje w trakcie użytkowania. Tylko czy to jest właściwa droga dla początkującego ? 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje, ewentualnie propozycje, gdyż na moja wiedza zwłaszcza na temat osprzętu jest mizerna.

Mam 177 cm wzrostu, waga 69kg. 

 

Pozdrawiam

Mateusz

Edytowane przez mat3o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem, oczywiście że w fajnym terenie nie będę cały czas na siodle siedział, zdaje sobie z tego sprawę i nie chcę żeby tak było. 

Chciałbym też czasem wybrać się na tym rowerze na "zwykłą" leśną wyprawę po utwardzonych ścieżkach, dlatego miałem na myśli coś komfortowego, nie o bardzo sportowej charakterystyce.

Jak już wspominałem jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt dlatego liczę na wyrozumiałość i pomoc :)

Mam budzet w granicach 6000 tys i chciałbym go rozsądnie wydać. Nie musi być to rower za 6 tys, może być za 5 tylko żeby były to właściwie wydane pieniądze. 

Byłem w kilku sklepach ale strasznie nakręcają na to co mają akurat na stanie i rzeczy które mówią są całkiem skrajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówili mi w sklepach że 29 zdecydowanie lepsze, lepiej w terenie będzie sobie radzić i takie tam.

Może jednak w moim przypadku będzie lepiej się zdecydować na HT? 

Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że zakup roweru okaże się taką problematyczną kwestią, najgorsze jest to że mało tych rowerów w sklepach jest, i nawet nie ma jak za bardzo sprawdzić co się kupuje. 

Do tej pory jedynie co udało mi się zobaczyć to ten Cube LTD PRO, ale w trochę za dużej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sklepach mają niektórzy durną tendencję zrównywania sztywniaków HT z fullami i plotą takie bzdety. Każdy dobry full z większym skokiem nawet 26" będzie lepiej sobie radził na podjazdach czy zjazdach przez samą pracę zawieszenia, skok amora i odpowiednie kąty od nawet najlepszego 29er tyle, że sztywnego. I tu masz odpowiedz na swój dylemat. Owszem fulle 29er są świetne ale moim zdaniem jesteś za niski by to u Cibie wyszło a po drugie ten rozmiar niestety z kilku względów jest droższy. Najtańszy jest Nerve 7.9 ale to już blisko 9K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w takim razie lepiej dać sobie spokój z tym fullem i pomyśleć o HT ? zniechęca mnie do fulli to że przy moim budżecie osprzęt jest słabszy niż HT.

Czy ten Cube LTD PRO jest warty tych 5 tys ? tam jeszcze dochodzą dylematy z napędem 2x11 czy 3x11. Rozumiem że w HT , to już koła 29 tak ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sztywniaku również bo górach można dawać czadu. Co do Cube to ja nie pałam miłością do niektórych modeli ale jak już ma być to coś w tym stylu http://cube.pl/rowery_2016/mtb-hardtail/ltd/cube-ltd-race-2x-blackline-2016/

Albo może się znajdzie odpowiedni rozmiar http://allegro.pl/rower-romet-mustang-3-rama-19-cali-20-rat-0-i6012447944.html Bardzo fajnie poskładany rower. 

 

Co do napędu to 3x cokolwiek to z deka nieporozumienie w przypadku 29er. Korba 2 blatowa załatwia wystarczająco temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mustang ma bardzo ładną ramę, znalazłem całkiem niedaleko mnie sklep w którym mają te mustangi, więc zobaczę go i przymierzę się na żywo do niego. 

Tak się tylko zastanawiam czy ten Cube nie ma lepszego osprzętu ? przepraszam za pytanie ale tak mi w sklepach mówili żeby koniecznie XT, że ten Cube ma tego roczne XT. Wiem że to nie najważniejsze ale wizualnie ten mustang to chyba najładniejszy jaki do tej pory widziałem.

Widzę że różnica jest w napędach , 2x10 w mustangu i 2x11 w cube, to będzie miało duże znaczenie ? 

 

Rozumiem że Mustanga 2 i Cube LTD PRO odpuścić sobie tak ? 

Edytowane przez mat3o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tAK jak przedmówca: kupuj fullasa bo potem bedziesz walił dynią o scianę ,z powodu ograniczeń jakie daje HT i odmiennego stylu jazdy

 

fullas 160/160  szpec, kross, giant ,lub canyon ,wszystko co nie jest jednozawiasem bedzie wporzo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździł na crossie a chcecie mu polecić enduro 160/160? To już skok to ostrego katowania. Freeride'u czy pełnoprawny endurowyryp. 

 

Jak chce fulla to Anthem. 100/100. Ew nerve. Może jakiś używany albo podstawowy Camber od speca. Skoro dopuszcza rozwój sprzętu to dobra droga. 

 

Przy tym wzroście odpuściłbym 29". Nie będzie to dobre rozwiązanie. W przypadku fulla mniejsze koło to zaleta. 

 

No ale może my się wszyscy mylimy a tylko Pan w sklepie to jedyna świętość. Na siłę nie pomożemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Pan w sklepie nie jest dla mnie świętością, co sklep to mi skrajne rzeczy wciskali dlatego też moja prośba o pomoc :)

Jeśli chodzi o fulle to mega mi się podoba ten nerve ale boje się kupić taki rower w ciemno , chciałbym się na nim przejechać przed zakupem i sprawdzić czy dobrze pasuje.

Mój problem jest taki że nie wiem jak najbardziej optymalnie wykorzystać mój budżet, dobry HT czy słabszy sprzętowo full którego będzie trzeba rozwijać z czasem.

Pytanie jest też takie czy jeśli kupie teraz takiego fulla to czy na seryjnym osprzęcie pojeżdżę ten sezon czy dwa żeby zobaczyć co i jak.

 

Jezdziłem na crossie, i lubię czasem zrobić dłuższe wycieczki 70-80 km i marzy mi się żeby geometria nowego roweru mogła mi na takie coś pozwolić. Planuje nowy rower używać 50 na 50 cięższy teren i lekkie leśne ścieżki. Nie lubię asfaltu jeśli to ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko zastanawiam czy ten Cube nie ma lepszego osprzętu ? przepraszam za pytanie ale tak mi w sklepach mówili żeby koniecznie XT, że ten Cube ma tego roczne XT. Wiem że to nie najważniejsze ale wizualnie ten mustang to chyba najładniejszy jaki do tej pory widziałem.

Widzę że różnica jest w napędach , 2x10 w mustangu i 2x11 w cube, to będzie miało duże znaczenie ? 

 

Co Ci z minimalnie lepszego napędu bo tak naprawdę rozchodzi się o manetki SLX'a jak reszta jest gorsza. Chwyt z nowym XT się kończy bo wchodzi nowy SLX. Romet ma najwyższy model Reby i całkiem niezłe koła. Lepsze moim zdaniem hamulce SLX'a. Jest naprawdę równo poskładany a nie napęd XT 2x11 a reszta to poziom średni. 

 

Żadnego fulla XC z małym skokiem bym nie brał pod uwagę. Strata tylko kasy za wyjątkiem czegoś w stylu Nerva 29er. Jest jeszcze inna ciekawa opcja to trochę agresywniejszej jazdy. To Kross Dust http://www.kross.pl/pl/2016/trail/dust-3-0  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj dość duży objazd po sklepach i sprawa wygląda tak:

Próbowałem się przymierzyć do roweru : http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2016/gorskie/fullsuspension/enduro/swag-10#.VzN5GGNGZE4 ale średnio mi pasował ten rower, jakoś do mnie nie przemawiał. Próbowałem jeszcze kilka innych marek, jezdziłem ale czułem że to nie jest to.

 

Natomiast w Intersport jest promocja na Giant Trance 3: http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.3/24524/89320/   przy tym rowerze czułem się bardzo komfortowo. Dodatkowo do 15 maja jest promocja zwrotu 20% wartości roweru do wykorzystania na cały asortyment i dodatkowo zwrot 15% wartości roweru na kartę stałego klienta do wykorzystania także na cały asortyment. Łącznie rabat można powiedzieć 35% wartości roweru . 

I tu moja prośba czy ten rower jest wart tych pieniędzy ? bo z finansowego punktu widzenia oferta wydaje się być bardzo atrakcyjna.

Cały czas mi w głowie siedzi jeszcze ten Canyon ale nie wyobrażam sobie kupna roweru bez przymierzenia i wypróbowania.

Proponowano mi jeszcze rower Kross SOIL 1.0 z nawet dobrym rabatem ale nigdzie nie ma na stanie żeby go na żywo zobaczyć.

Będę bardzo wdzięczny za spostrzeżenia i komentarze.

Edytowane przez mat3o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam :) tylko miałem strasznie zabiegany dzień.

Zapomniałem dodać że niestety muszę kupić rower na fakture czyli raczej tylko sklepy pozostaja

Edytowane przez mat3o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...