Skocz do zawartości

[29er] Budżet do 6500 zł. Co polecacie?


Tomas30

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio miałem ten sam dylemat i po przetestowaniu kilku rowerów dałem na wstrzymanie z tym osprzętem jako priorytet - radon i canyon bardzo tym zachęca ale... osprzęt wymienić najłatwiej, robiąc to stopniowo nawet się tego nie odczuje. Koła wykluczam bo wszyscy dają słabe lub średnie - a szkoda (ale XT robi większą magię niż Deore i dobre koła). Wsiadłem na Treka i wiedziałem, że to jest to, Canyona muszę niestety oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem ten sam dylemat i po przetestowaniu kilku rowerów dałem na wstrzymanie z tym osprzętem jako priorytet - radon i canyon bardzo tym zachęca ale... osprzęt wymienić najłatwiej, robiąc to stopniowo nawet się tego nie odczuje. Koła wykluczam bo wszyscy dają słabe lub średnie - a szkoda (ale XT robi większą magię niż Deore i dobre

koła). Wsiadłem na Treka i wiedziałem, że to jest to, Canyona muszę niestety oddać.

Bardzo ciekawy komentarz. Proszę abyś opisał co było na minus w canyonie? Jakiego Treka kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są już sprawy subiektywne - pozycja. Dla mnie 183/87 "L" okazała się trochę przykrótka i dosyć wysoka (przekrok). Trek ma inna geomerię, która mi odpowiada. Tobie nie koniecznie musi przypaść do gustu.

Podsumowując - jak piszą koledzy - warto przetestować przed zakupem. Canyona można na szczęście zwrócić, tylko trzeba się naczekać.

Co do wyboru to waham się pomiędzy modelem superfly 6 a 7 (6 - wymiana hebli na XT, 7 - manetki i przerzutka na XT). Brałbym 6 ale obawiam się GX 2x10. Niewiele w sieci a to co jest to jakiś specalnych zachwytów nie ma... a droższe grupy srama sa strasnzie drogie więc upgrade byłby drogi. W przypadku Shimano zdecydowanie taniej.

Edytowane przez MusicMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...