Skocz do zawartości

[deore br-t610]


stroggi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstępie chciałem się przywitać, bo piszę tutaj pierwszy raz. Mam pytanie odnośnie kompatybilności piwotów do hamulców typu v-brake. Tuleja piwota składa się z dwóch części o różnych średnicach. W moim rowerze z przodu na amortyzowanym widelcu część "grubsza" ma długość około7 mm a z tyłu na ramie 5 mm. Wewnętrzna część tulejki hamulca o większej średnicy ma długość 4 mm. Czy długości tych grubszych części tulejek powinny być takie same? W przedniej części ten mały bolczyk odchodzący od tulejki ledwo sięga otworów blokujących i jak go zamontuje to się pewnie bardzo szybko wyłamie. Z tyłu też nie jest "na styk". Czy montaż hamulca z luzem 1 mm nie wpłynie na jego szybsze zużycie i gorszą jakość hamowania? A co z przodem, gdzie ten luz wynosi 3 mm? Można w ogóle coś z tym zrobić?

 

Edytowane przez stroggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower to Focus Blue Ridge z 2005, amortyzator AST (jakaś bardzo prosta wersja) w każdym razie średnice tych piwotów są ok, problem jest z długością tulejek tych piwotów, a dokładnie z długością ich szerszych części. Są zbyt długie (przynajmniej te na widelcu) w stosunku do tego co jest w hamulcu. Jak zakładam hamulec na piwot to on się w pewnym momencie blokuje bo szersza część tulejki hamulca jest zbyt krótka i nie dochodzi do końca...

Edytowane przez stroggi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego że ten widelec to totalna porażka to sobie doskonale zdaję sprawę :)

Zrobiłem zdjęcia:

post-196173-0-82259900-1461771298_thumb.jpg

post-196173-0-06823000-1461771300_thumb.jpg

post-196173-0-16543700-1461771301_thumb.jpg

post-196173-0-45343400-1461771302_thumb.jpg

Generalnie dowiedziałem się w międzyczasie z różnych źródeł, że lekka przerwa może być (np tak jak mam z tyłu). Ale przód to już przesada. W dodatku piwoty są przyspawane i chyba jedyne wyjście  (nie licząc wymiany widelca) to je pilnikiem potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...