Skocz do zawartości

[Plecak] Jaki wybrać?


Martix

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję solidnego, funkcjonalnego, wygodnego plecaka za rozsądną cenę na jednodniowe wypady po bezdrożach. Zastanawiam się nad dwoma modelami:

 

Salewa Flexx 15

 

Salewa Alpinist 20

 

Drugi to nie plecak rowerowy ale wygląda na solidny i wygodny i nawet bardzej mi się podoba. Co sądzicie o tych plecakach, może ktoś zna te plecaki lub inne produkty tej firmy? Jak bedzie z komfortem jazdy w tym drugim? Dodam, że nie potrzebny mi jest bukłak.

 

Z góry dzieki za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie proponuje wolf ganga guide 20 za 169 zł - właśnie go kupiłem i jestem bardzo zadowolony - firmowy, zintegrowany pokrowiec w komplecie (z osobną przegrodą pod plecakiem) to najlepszy motyw jaki może być - błoto nie błoto tylko ścierasz ręką i nie ma - i suszy się tyle co zwykła folia - czyt. strzepnij, wytrzyj i jest prawie suchy:) ) Do tego full przegródek na duperelki, odblaski z przodu i z tyłu (i to sensownie wyglądające a nie jakieś wieśniackie) boczne dojście do wnętrza komory głównej, całkiem sensowny system wentylacji pleców, dobry materiał i 25 miesięcy gwarancji - ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony - tutaj link do strony producenta

http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=23

PS. Serio jak raz założysz pokrowiec to już go nie będziesz zdejmował - serio jest boski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem w Dechatlonie plecaki QUECHUA.

 

Wytrzymałe to jest? Wygodne? Cena w miarę przystępna.

Oglądałem od środka i trochę rozczarowało mnie dopracowanie krawędzi materiału przy suwakach. Wydaje mi się, że są one wszyte jakoś tandetnie (materiał odstaje i nie jest niczym zaszyty tylko ucięty). Podobny widok mam w starym plecaku za 30zł, w którym własnie mam problemy z zapięciem.

Czy ktoś dłuższy czas używał plecaki tej firmy i może się podzielić wrażeniami. W poniższym artykule zdaje się sponsorowanym ten model jest zachwalany.

 

QUECHUA DIOSAZ RAID 27 lub 17

 

Teraz który z tych plecaków wybrać? Zamierzam pakować butle 1,5l, aparat (lustrzankę), jakąś bluzę, jedzenie, i inne drobiazgi (pompka, klucze itp.) i oczywiście dokumenty (wychodzi jakieś 4kg ładunku). Plecak musi być wygodny bo czasem jeżdzę cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien jak wygląda stosunek cordury do dura one w trwałości - wolf gang chwalił się ze to jakiś specjalny system zapewniający zwiększoną trwałość... kiedy biorę plecak do ręki też wydaje mi się trwały pod względem materiału (co do zamków, klamr i innych to w ich trwałość nie mam żadnych wątpliwości) Nie mniej jednak używam go jeszcze za krótko aby być tego pewnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Który system jest wygodniejszy i lepiej wentyluje?

1. Z napiętą siateczką (widzaiłem dwa rodzaje siatek jedna chyba z nici nylonowej inna jakby z gumy - która jest lepsza?)

2. Odpowiednio rozłożone poduszeczki chyba z gabki pokrytej siateczką.

Z tego co wyczytałem na forum to chyba nie ma takiego systemu który by zapobiegł spoconym plecom, ale który jest przynajmniej wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzałem tego z napiętą siateczką ale serio ten wygląda nieźle - znaczy się w plecaku który oglądałem ta siateczka była chyba aluminiowa i powodowała że plecak był w odległości około 5 cm od pleców - wydaje mi się że taki system powinien być efektywny, ale nie miałem okazji go testować... co do poduszek - jest różnie - w plecaku kelly'sa pociłem się konkretnie - w tym wolf gangu pocę się dużo mniej, ale też warunki w jakich jeżdżę są troszkę inne (chłodniej się zrobiło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego WOLFganga GUIDE niestety nie widziałem ale na zdjęciu wygląda fajnie. Może jeszcze gdzieś go dorwę, jeszcze nie byłem w paru sklepach, a tych w Wawie jest sporo :)

WOLFgang HIKERa przymierzałem nawet fajny ale ma siateczkę z czegoś gumopodobnego i jest słabo napięta. Nie wiem jak z gumą na plecach w upał by się jeździło bo chyba nie za przyjemnie. Ale na plecach leżał nawet wygodnie. Niestety nie było czarno-szarego modelu choć ponoć można zamówić.

Włuczykij też jest fajny ale ma zwykłe plecy choć miękkie i może to nawet byłoby wygodniejsze niż taka siateczak sam nie wiem.

Te dwa salewy mają profilowane gąbki (przynajmniej ja to tak nazywam), to też ciekawa propozycja. Szczególnie podoba mi się ten alpinist taki fajny zgrabny może nawet by wszedł do niego statyw?

QUECHUA DIOSAZ RAID - trochę się zniechęciłem ogladając te niedopracowane suwaki (a w zasadzie materiał przy nich). Nie chcę mieć kłopotu z zapinaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fjord Nansen Bike Air 30. Jestem nim zachwycony. siateczka dystansuje plecak od plecow i sprawia, ze wentylacja jest dosc efektywna. Oczywiscie spocisz sie i tak, ale to juz calkiem inna jakosc. DO tego ma pokrowiec w dolnej przegrodce, ktory mozna na czas suszenia odpiac od plecaka. Paski na kurtke, przegorda na Camell Baga w srodku(ja tak portfel itp trzymam :) plus zewnetrzne dwie kieszenie na butelki z woda, albo bidony. koszt 150 zeta. Musze przyznac, ze to jeden z moich bardziej udanych zakupow tego lata poza rowerem oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fjord jest nawet fajny ale za duży (taki plecak już mam co prawda bez wentylacji) ja potrzebuję czegoś do 20l a optymalna byłaby 15-stka

 

Co sądzicie o Author Industry/Dynamics 9 litrów za trochę ponad 80zł.

 

Plecaki ogólnie wyglądają nawet fajnie ale niestety materiał na oko niezbyt trwały i ramiona wszyte jakoś tandetnie. Miał ktoś może te modele (chyba oba nie wiele się różnią od siebie). Czy to mi się nie popruje jak załaduję do niego parę kilogramów?

 

Ogladałem też Hi Mountain 10 litrów ten jest trochę droższy i nie ma pasa biodrowego ani wentylacji, ale za to ma bukłak. Jak jest z trwałością tego modelu bo przeczytałem w sieci nezbyt pochlebne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem zupełnie coś innego - Campus Drip

 

Trochę to małe (na oko ok 6 litrów wraz z dodatkową kieszenią (nie wiem dlaczego jest napisane 2,5l może chodzi o bukłak)) i to niestety nie cordura ale mam nadzieję, że na 2-3 sezony wystarczy. Będę musiał się ograniczać z ładunkiem i np bukłak napełniać tylko do połowy. Najwyżej na dalsze wyprawy będę brać duży plecak.

 

W przyszłości może kupie sobie coś lepszego np Karrimor lub The North Face.

 

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Z chęcią odświeżę, swój plecak Author Turbo II http://www.krajek.pl/User.do;jsessionid=D6...ekW042&k=18

Używałem przez nieco ponad rok, byłem z niego w 70% zadowolony i jego pojemność(6-8l- nigdy nie wiadomo:D ile się zmieści) w zupełności mi wystarczała, miał parę niedoróbek(np. średni przepływ powietrza, pasek ten niżej miałem na wysokości żeber ;/ za wysoko) ale ogólnie jak za 99zł był okej. Teraz chciałbym przeznaczyć na plecak trochę więcej ok 130-160 zł nie więcej. Bardzo zależy mi na opiniach plecaków które macie lub mieliście - jednak dobry plecak można poznać np. będąc na 2 dniowej wycieczce w górach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...