Skocz do zawartości

[rower] MTB maksymanie za 3000tyś.


puciek82

Rekomendowane odpowiedzi

byłem dziś w sklepie i mierzyłem rowery Specialized... pytałem o Unibike i gość powiedział, że sa problemy z ramą w tych rowerach. Jak myślicie, to prawda, czy tylko marketingowy bełkot ?(nie sprzedaja w tamtym sklepie Unibike'ow) 

 

Co innego miał powiedzieć? Przecież sprzedaje Specialized, a nie Unibike. Mam rower crossowy Unibike Zethos. Przejechałem na nim prawie 8000 km. i nie mam żadnych problemów z ramą. Co prawda nie szaleję nim po górach, ale czasami jak się wjechało pod na górkę to trzeba z niej zjechać :)

 

Szkoda, że nie napisaliście Panowie nic konstruktywnego w temacie. Akurat ten błąd jest wyjątkowo powszechny. 

 

To, że jest powszechny to nie znaczy, że należy takie kwiatki tolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiony :)

 

7b3d1c6a531c.jpg

 

Dziękuję za pomoc w wyborze.

 

PS

Mam pytanie odnośnie przewodu hamulcowego widocznego na zdjęciu . Jest tam miejsce by przyczepić go do ramy np opaską zaciskową . Moje obawy budzi fakt że przewód dość intensywnie się wygina kiedy skręcam w lewą stronę ,  zastanawiam się czy może przez to się złamać.

 

ff06ba730b46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gtb Dziękuje.

 

To na razie na opaskę zamontuje bo czeka mnie trochę wydatków, pompka , jakiś zestaw narzędzi do ściągania opony i zestaw łatek, brunox do amorka , olejek do łańcucha  , a zapasów finansowych nie ma  :) Powinni dodawać zestawy naprawcze jak do aut ale w tym biznesie wszystko sprzedają osobno. 

 

@mareckiabc

Kellys ma wyższe ramy niż Unibike i Giant  , byłem mierzyć i nawet na małym Kellysie siedziałem kroczem na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić za 2750 zł ten rower: 

http://olx.pl/oferta/rower-mtb-gt-expert-kola-27-5-rozmar-m-CID767-IDeif0p.html#d38c006365

Nie ma on gwarancji, jednak sprzedawca twierdzi, ze jest jak nowy (może przejechane 5 km łącznie) sprowadzony z Anglii, przełożone hamulce, kupiony od kolegi, który śledzi tam prywatne ogłoszenia. Rozmiar ramy i kół teoretycznie pasują (rozm.M , koła 27,5"). Porównywałem osprzęt z Unibikiem Flite 2015 i praktycznie identyczny, jedynie amortyzator się różni. W Unibike Suntour XCR powietrzny, natomiast w GT Rock Shox XC32 TK Coil 27.5" w/100mm, różnica jest jeszcze w tylnej przerzutce w GT- Shimano XT, w Unibike Shimano SLX. Pytanie tutaj jest głównie takie, czy warto dołożyć 100 zł za Unibike nowego z gwarancją, czy kupić tego w komisie (komis znajduje się 5 km ode mnie, mogę sprawdzić rower również w serwisie niedaleko, gdzie mam znajomych). Przyznam, że głównie zastanawiam się nad ramą- bo to jak mówią baza do wszystkiego, niestety nie mam pojęcia, która będzie lepsza i czy ten rower jest wart swojej ceny (spróbowałbym jeszcze coś utargować). Jeśli chodzi o to, czy rower jest kradziony, sprzedawca sam zaproponował wypisanie umowy kupna-sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...