Skocz do zawartości

[wybór roweru] Kellys phanatic 90 czy Unibike Zethos ?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

Uprzejmie proszę o pomoc doświadczonych użytkowników przy wyborze crossa. Od 18 lat jeździłem na szosie. Najpierw składak na shimano 105 od 2010 2 danger na camagnolo veloce. Lata jednak lecą i zamarzył mi się choć trochę większy komfort jazdy i wygodniejsza pozycja.

Po przejechaniu się parę razy na crossie kolegi stwierdziłem że warto by było mieć taki rower jako drugi lub nawet sprzedać kolarzówkę i jeździć tylko na crossie.

Początkowo budżet to był maks 3 tys. W tej sumie najbardziej podoba mi się Unibike Zethos 2015 w cenie ciut poniżej 2900zł.

Jednak zacząłem się zastanawiać czy warto dopłacić do Zethosa 2016 (+ 350 zł) lub Kellys Phanatic 90 2015 (którego wczoraj odkryłem ) - tu była by dopłata min 400 zł.

Jazda głównie po asfalcie, czasem polne i leśne ścieżki. Wzrost 176 cm, długość nogi od wew. 80 cm więc rama 19 myślę.

Z góry dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto dopłacać 350 zł do Unibike Zethos 2016, który od modelu 2015 ma tylko lepsze manetki, piasty i przednią przerzutkę - różnicy nie odczujesz.

 

Dzięki to co już wiem. Zethos 2016 opada. Phanatica 90 w tym rozmiarze nie ma. Znalazłem jeszcze Merrida Crossway 500. Czy można ją porównać z Zethosem 2015 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

 

Też przymierzam się do crossa w tej cenie, mi znowu polecili ludzie Rometa orkana 5, ma chyba lepszy osprzęt do Zethosa, ale z wygladem troche słabiej. Można wiedzieć gdzie znalzłeś Zethosa za 2900?

Hej. W bikko pl i rowerzysta.pl W sumie ta sama firma ale sklepy mają dwa. Dostałem zniżkę całe 59 zł :D [rocznik 2015] Romet ma chyba faktycznie trochę lepszy osprzęt (choć zdaje się gorsze hamulce czy koła) ale nie przypasował mi ani z przymiarki ani wyglądu.

Edytowane przez hampulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...