Skocz do zawartości

[Shimano BR-M416] Czy możliwe jest przerobienie na hydrauliczny?


lolo121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w swoim rowerze hamulec mechaniczny Shimano BR-M416. Problem z nim polega na tym, że często wymaga wymiany linki (przecina się od podkładki) oraz moim zdaniem nie jest wystarczająco mocny. Przed chwilą je wyregulowałem do takiego stopnia, że rączka zapada się do połowy - mimo to nie hamują wystarczająco mocno przy użyciu maksymalnej siły.

 

Miałem możliwość przejechania się na rowerze, który posiada hamulec hydrauliczny - był zdecydowanie mocniejszy od mojego oraz wymagał użycia o wiele mniejszej siły.

 

Mam pytanie, czy możliwe jest przerobienie hamulca Shimano BR-M416 na hydrauliczny? Ile by taka przeróbka kosztowała? A może to się zwyczajnie nie opłaca i najlepszą opcją będzie zakup nowego hamulca?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli jednak muszę kupić nowy zacisk hydrauliczny. Czy zmiana zacisku będzie wymagać jakichś modyfikacji lub zamontowania nowych elementów? Mam na myśli sposób montażu takiego zacisku, czy klocki z mechanicznego będę mógł przełożyć do hydraulicznego itp.

Edytowane przez lolo121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

 

Ile by wyniósł koszt takiego zestawu hamulca hydraulicznego (tylko przedniego)? Czy mogą Państwo polecić zestawy, które będą kosztować jak najmniej, przy tym charakteryzując się dużą skutecznością hamowania?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Edytowane przez lolo121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Podany hamulec Shimano SLX BR-M675 wygląda w porządku, tylko nie widzę w nich możliwości podłączenia linki do przerzutki. Rozumiem, że będę musiał dokupić "dźwigienki", dzięki którym będzie możliwa zmiana biegów? Obecne klamkomanetki, które mam w rowerze to Shimano St-Ef50, w jednej konstrukcji są i dźwigienki do zmiany biegów oraz rączka hamulca. Przepraszam, że zadaję aż tyle pytań, ale po prostu na ten temat nie mam wystarczającej wiedzy.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat bo mam właśnie takie mechaniczne hamowniki przy kupionym wczoraj dla żony Romecie Orkan 3.0D. Problem jest z ustawieniem zacisków tak by nic nie ocierało o tarczę - czy ten szajs w ogóle da się jakoś regulować ??? Czy to po prostu musi ocierać bo "ten typ tak ma". W zasadzie to pewnie i tak skończy się wymianą na hydrauliczne bo cierpliwość mi się kończy ale podobnie jak autor tego wątku mam klamkomanetki Acera więc czeka mnie dodatkowo zakup manetek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Czy mogliby Państwo polecić do hamulca Shimano SLX BR-M675 manetkę, najlepiej, aby działały na dźwigienki (jak w aktualnej klamkomanetce Shimano St-Ef50), oraz aby kosztowały możliwie jak najmniej? Aktualne przerzutki są na linkę. Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na Allegro i sam go rozkręciłem (piasty, amor) i dałem więcej smaru. Przegląd zerowy w Romecie to farsa. Pan mi powiedział, że "trochy musi łocirać" i na tym w zasadzie zakończyliśmy dialog. Już ogarnąłem temat - splanowałem mocowanie zacisków na ramie i teraz już równo wszystko pasuje i nic nie "łocira". Po prostu lakier powodował, że zaciski były krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcę jeszcze dopytać, czy hamulec Shimano SLX BR-M675 będzie na pewno pasować do mojego roweru? W jaki sposób wygląda montaż na kierownicy, a później dodatkowo klamek do zmiany przerzutki?

 

Po zakupie wystarczy zamontować i można ruszać, czy coś dodatkowo jeszcze trzeba wcześniej zrobić? Planuję zakupić z tej aukcji:

 

http://allegro.pl/shimano-slx-br-m675-bl-m675-nowy-przod-oem-i6141469561.html

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze dopytać, czy hamulec Shimano SLX BR-M675 będzie na pewno pasować do mojego roweru?

Jeśli przewód ma odpowiednią długość to będzie pasować. Jeśli będzie za długi to nie problem bo zawsze można skrócić gorzej jak będzie za krótki.

W jaki sposób wygląda montaż na kierownicy, a później dodatkowo klamek do zmiany przerzutki?

 Pdf Shimano 

http://si.shimano.com/php/download.php?file=pdf/um/UM-8VR0A-003-03-POL.pdf

http://si.shimano.com/php/download.php?file=pdf/dm/DM-GN0001-17-POL.pdf

Po zakupie wystarczy zamontować i można ruszać, czy coś dodatkowo jeszcze trzeba wcześniej zrobić?

Jeśli przewód jest za długi to musisz skrócić  

 

 

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jeśli przewód jest za długi to musisz skrócić

Oj tam zaraz musisz, musisz to przedłużyć za krótki. Nawet by sie pewnie dało złączki kupić, choć to się wymienia na dłuższy. Przewód to nie linka, można np obwinąć wkoło podkładek pod mostkiem.

 

Wygląda to średnio, pogorszy delikatnie działanie hamulca ale hamulec będzie nadal niemalże tak samo silny, straci może 3% siły na tych 20 czy 15 cm przewodu. Póki sie nie uszkodzi, nie złamie przewodu, nie ma konieczności go skracać. Natomiast za długa linka od np hamulca zawinięta w ten sam sposób sprawi ze nie będzie odbijać.

 

Skrócenie to tylko ułatwienie sobie życia, względy estetyczne i niejako bezpieczeństwa bo jak przewód wystaje łato nim o coś zahaczyć.

 

Znam pewnego człeka, co jak zapytałem czemu ma tyle przewodu w przednim heblu i czemu nie skróci, odrzekł prosto : A jak mi przyjdzie go założyć na tył ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...