Skocz do zawartości

[rower] Travers - co to za cudo?


dawidos160

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem nowy, rower za mną "chodzi" od dobrego roku,ale nie było "okazji". Nastała i szukam czegoś dla siebie,ale niestety - bycie laikiem,który opiera się na informacjach z internetu jest problematyczne, bo zazwyczaj ogranicza się do "nie bierz,bo za tani", "nie bo niska klasa sprzętu" itp. 

 

 

Wczoraj przypadkowo w selgrosie znalazłem http://selgros24.pl/Sport-i-hobby/Rowery-i-akcesoria/Rowery/TRAVERS/ROWER-GORSKI-29-CALI-TRAVERS-pp77530.html

 

I patrząc na przerzutki zacząłem się zastanawiać nad tym modelem. Fakt,że amortyzator tylko XCT bez blokady i przy każdym hamowaniu wgniata (ale to chyba lepiej niż miałoby tyle koło podnosić),ale za to z osprzętem deore - tyle,że nie mogę znaleźć żadnych informacji w sieci. Widziałem wątek o makrokeszu z Auchan,ale wątek zamknięty i dosyć wiekowy. Marzy mi się 29er,ale sensowne markowe 29er'y to ponad 2k,a mój budżet to maksymalnie 2k. Żaden ze mnie oszołom - rower na dojazdy do pracy w tygodniu i delikatne szaleństwa weekendami albo po pracy - jakieś pagórki, korzenie itp.

 

Ewentualnie jakaś alternatywa w okolicach 1,5-2k - może być używany,ale kompletnie się nie znam,więc potrzebowałbym raczej konkretne linki do "wartych zainteresowania"

 

Z góry dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą opis na ich stronie robił idiota: "rodzaj przerzutki: tradycyjna" kurczę nowa świecka tradycja.

 

Pamiętaj że taki rower jest dla osób raczej powyżej 180 cm wzrostu. 

 

Szału nie ma, nie wiadomo co to za rama. Ale za taką cenę?

Edytowane przez krism4a1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris - mam 184 cm, i ponad 100 kg żywej wagi,którą planuję zrzucić (po to mi też rower) ;) Wsiadłem wczoraj na tego 29er i na 27,5 które też mają i zdecydowanie wygodniej jechało się na tym 29erze.

 

Nie jest to Leader z Auchan za 800-1000 zł, ale w tej cenie wygląda naprawdę fajnie. A w stacjonarnym Selgrosie był za 1450 zł (choć raczej jakiś leżak magazynowy,bo w mocno średnim stanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie mozna wypowiadać, bo nie ma żadnych danych, nie wiadomo co to za klamki/manetki, co to za koła itp.

 

Kupujesz bez Vatu?

 

Ja bym się nie skusił, za duża loteria, a jeśli nie podają dokładnej specyfikacji to raczej podejżewam że nie ma się czym chwalić. W cenie 2 tys. chyba bym sam składał od "zera" Przy budrzetowych kołach złozył bym w tej cenie np. na ramie FORCE coś z napędem 1x10s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu kiedyś temat o „29erach” z marketu, to właśnie tego typu rower. Marka pojawiała się w Macro/Selgrosie. Jak ktoś miał parcie koniecznie na „górala” a potem jeździł tylko ulicami to był zadowolony, zresztą to jest właśnie docelowa grupa odbiorców tego typu towaru. A rower to nie tylko przerzutka Deore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rubryka w specyfikacji tego Trawersa pozwala odpowiednio go zaklasyfikować: waga 17 kg.

Szukaj nie w marketach, ale idź do prawdziwego rowerowego sklepu i pytaj o przeceny starszych roczników. Będziesz miał rower sprawny, na gwarancji. Używany mógłby być lepszy albo tańszy, ale skoro sam mówisz że się nie znasz, to za duże ryzyko, że to co zaoszczędzisz zostawisz potem w serwisie, nie licząc nerwów i straconego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widziałem ten rower w Selgrosie w tamtym roku.

Z tego co pamiętam to miał manetki Deore 3x9, Przerzutki Deore przednią i tylną, korba to Acera..

Z tym że wtedy miał jeszcze mechaniczne tarczówki a ten z obrazka ma już hamulce hydrauliczne jakieś Shimano z tego co widzę.

Za tą kasę - poza amortyzatorem nie jest źle.

post-174833-0-95803900-1459637996_thumb.jpg

Edytowane przez mp3playerfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że mnie kolega ubiegł - byłem go sobie dokładnie obejrzeć w Selgrosie - przerzutki deore 3x9, manetki deore rapid fire również. Generalnie wszędzie gdzie się da widnieje logo deore, a rower jest polskiej produkcji (jakaś firma pt. Sprick Rowery), koła Schawlbe Rapid Rob, a amor XCT bez blokady skoku. Co do wagi - jak go podniosłem,to jakoś nie ciążył za bardzo, ale się nie znam i to jest problem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-g%C3%B3rskie-sportowe/marlin/marlin-5/p/2014600-2016

Ten, na samym dole opisu ma podane 13,4 kilograma. Bliżej realnie do 14. 

Daje to jakieś wyobrażenie o realnych parametrach. Rama - podstawowa, alu - masa 20 cali będzie w okolicy 2-2,1kilograma (jak mój 4500). Opony wyjściowe w Treku - kawał gumy - ważyły około kilograma. 

17 kilogramów - chyba że np wszystkie rurki - sztyca, kierownica, mostek - są stalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Auchan też są 29, teraz nazywa się Teamrider, kolor jakiś taki błękitno-szary, nawet ładny. Amorek Zoom, hamluce tarczowe, przerzutka przód Sis, przerzutka tył bez nadruku, korba plastikowa, cena chyba 899 zł, ale jak dla mnie do tamtych Leaderów startu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...