Skocz do zawartości

[v-brake] Jak je dobrze wyregulować?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

zazwyczaj to jest sprezyna albo hamulec na zlom

 

ze tak sie spytam Wilku czy to jest moze hamulec tektro?

jesli to nic nie da to znaczy ze juz sie "wyrobil" hampel i czas kupic nowego

 

 

ta sprawdzilem w specyfikacji magnusa... ma tektracze... uhhh

zamiast dawac 20 zeta na serwis doloz i kup najtansze shimano za 27 zeta, a jak nie jezdzisz jakos bardziej zaawansowanie to accent ma fajne i tanie szczeki np spring xc za 17 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj to jest sprezyna albo hamulec na zlom

 

ze tak sie spytam Wilku czy to jest moze hamulec tektro?

jesli to nic nie da to znaczy ze juz sie "wyrobil" hampel i czas kupic nowego

No więc własnie to jest w 2 przypadkach na 3 wina spręzyny. Albo pęka..albo jak ktoś majstruje zdarza się tak że spręzynka wyskakuje takiego otworka tyle ze w hamulcu. Wtedy tez jest efekt taki jak ma Wilk.

 

 

A czemu sie pytasz czy to tektro??? Ja mam u siebie tektro i chodza idealnie. Od nowego tylko 2 razy ustawiałem hamulec i tylko tylny..i ustawienie trwało 5 minut :) . 0 problemow z ustawieniem klocka czy innymi pierdołami. Kumpel miał xtr'y i mu sie rozsypały po 4 miesicach :lol: :D . A te mam juz z jakies 2 lata :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyna jest dobra, mam deore lx hamulce :D

 

Yeah, zosatwilem w srodkowej dziurce, zaczlame odginac i po kilkunastu probach jest klamka zyleta kolo chodiz, leciutko obciera, ale to wina bicia, jutro odcentruje bedzie dobrze, ale jedno mnie martwi, ten z prawej klocek jest juz blizej obreczy, ale nie tyle samo co ten z lewej... gdy go wykrecilem na maksa to nie jest jak tn lewy. Moze teraz prawa sprezyne bardziej dogiac? heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myślałem że są dwa wyjścia:

1. Mam czas i umiejętności i robię coś sam

2. Płacę komuś kto ma czas i umiejętności i on to zrobi za mnie

Tobie BARDZO polecam drugą opcję.

Nie pisz pierdół że chcesz się nauczyć bo jakbyś chciał to byś to sam zrobił bez pomocy forum, użył wyszukiwarki i przeczytał parę stron, po tym co tu wypisujesz to nawet jak ktoś ci to ustawi to powinien ci zabronić ruszania tego bo zepsujesz.

Idz do serwisu i nie żal się że to drogo, niestety jak niepotrafisz to płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc własnie to jest w 2 przypadkach na 3 wina spręzyny. Albo pęka..albo jak ktoś majstruje zdarza się tak że spręzynka wyskakuje takiego otworka tyle ze w hamulcu. Wtedy tez jest efekt taki jak ma Wilk.

A czemu sie pytasz czy to tektro??? Ja mam u siebie tektro i chodza idealnie. Od nowego tylko 2 razy ustawiałem hamulec i tylko tylny..i ustawienie trwało 5 minut ;) . 0 problemow z ustawieniem klocka czy innymi pierdołami. Kumpel miał xtr'y i mu sie rozsypały po 4 miesicach :lol: :) . A te mam juz z jakies 2 lata :lol:

bo z hamulcami tektro jest jak z piwem marki tesko czy innymi trunkami nisko procentowymi w ceni 1 zlotowki za pol litre...

czyli jeden kupi i bedzie mial w puszcze hainekena a 2 kupi i w srodku bedzie mial takie szczyny ze predzej jest im do nalewy niz do piwa...

 

Bravo Wilku, juz kumasz co i jak to sie baw zeby bylo idealnie z jednej podegnij z 2 podegnij pobaw sie srubkami teraz juz widzisz ze to proste jest jak lopatka i wiaderko :)

uff kolejny zadowolony biker, ktory na serwisie zaoszczedzil... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bylo gza o nagieciu sprezyny nic..

wesoly, to zgiac bardziej druta u prawej szczeki? czy jeszcze u lewej wygiac? na logike, jak u lewej wygne to klocek sie oddali ten z lewej+ srubki wkrecenie powinno dac to iz obydwa klocuchy bede rownolegle do obreczy ;) czyz nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zacznij czytac ZInna tam jest o wyginaniu. :)

Serio, juz niektorzy poszli spac.;)

Z ta sruba to jest tak ze wystarczy przekrecic o 1/4 obrotu i jest ok

Wkrecajac klocek sie odsuwa. Wkrecasz pol obrotu, naciskasz klamke puszczesz i sprawdzasz co z klockiem. Pamietaj zeby zaciskac hamulec po przekreceniu srubki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe..ale w sumie kiepskie porównanie. Gdyby tak porównywać to kumpel który miał XTR kupił browara "La Treppe" (nie wiem czy wiesz co to za browar?) a wyszedł na tym jakby kupił piwo "kuger" za 89gr brutto w biedronce :):):P

 

zycie, czasami i dobra rzecz gowno warta, kiedys tez kupilem se bishops finger'a a smakowal przeochydnie... nvm tektro to loteria...

 

Wilku juz kumasz to co sie dalej pytasz... jak Ci teraz odstaje z prawej to podegnij z prawej albo baw sie srubkami... toche wiary we wlasne sily :)

ja ide spac dobranoc ;)

 

btw temat radze zamknac i podwiesic bo to chyba jest najdokladniejsza instrukcja na temat regulacji v jaka ten swiat widzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...