Skocz do zawartości

[v-brake] Jak je dobrze wyregulować?


Wilku89

Rekomendowane odpowiedzi

a ja bede obstawal przy swoim: "a po cholere Ci serwis"

nawet masz w tych skanach napisane zeby to sprezyne w lapie odgiac na zewnatrz, w serwisie koles zrobi to samo i bedziesz mu musial bulic kaske...

do serwisu to mozna oddac zeby Ci kola wycentrowali albo zapletli ale nie takie pierdy jak regulacja v-brejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

113132vd5.jpg

nie śmiać się, nie mam talentu do rysowania :P

 

to zielone to piwot (oś obrotu szczęki ze sprężyną) i 3 otwory (czerwone) i klocek żeby było widać o co chodzi.

Linka naciąga szczęki w stronę koła a różowa strzałka pokazuje kierunek działania siły tej sprężyny.

jeżeli szczęka ma się oddalić od koła to punkt mocowania sprężyny (jeden z 3) trzeba przenieść dalej względem obrotu szczęki, wtedy sprężyna bardziej odpycha tą szczękę.

 

O kurde, ale głopio to wszystko brzmi :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jedno i 2 bardziej napina sprezyne jak nie czujesz sie pewnie w manipulacji paluszkami to najpierw przeluz na dol i powinno byc po bolu... jak nadal trze to podegnij i zostaw juz tam gdzie jest, zreszta kombinuj nie daj sie cyckac serwisantom...

 

@master wszystko fajnie i pieknie i moze ty masz taki hampel ale u mnie i u wiekszosci sprezyna nie idzie tak prosto tylko jakby zakreca wokol piwoty, mam nadzieje ze kumasz o co chodzi, robi spiralke i dopiero idzie do jednej z dziure... a tak na dobra sprawe to nawet one nie sa ze soba polaczone bo ten bolec co wchodzi w 1 z tych 3 dziur nie jest czescia sprezyny napinajacej... ale nvm mowie Ci rozkrec hampla i sprawdz sobie, bo ja pare dni temu bawilem sie w montowanie hamulaca i tez sie nad tym zastanawialem i palpacyjnie wyszlo ze zeby napiac bardziej trzeba wlozyc nizej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele..mam wrażenie ze ty Wilku piszesz dla jaj te tematy co i jak ustawić..a jak nie dla jaj to mam jeszcze wrazenie ze zadnego sposobu jeszcze nie wyprobowałes i szerzysz teorie i spekulacje "a co będzie jesli to nie pomoze".

Do doopy z takim czymś!!!!!!!!!

 

I ja uroczyście przysięgam.....więcej nie wchodze na temat który ma w tytule jak co ustawić, i który został załozony przez Wilka, bo dosłownie cisnienie skacze jak to czytam :033: :lol: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boze master, z polskiego na moje :033: prosze :P JUTRO NA DOL W DZIURKE DAM, JAK TO SYTUACJI NIE ZMIENI, TO POWROCIC DO SRODKOWEJ DZIURKI I ODGIAC SPREZYNE? ALE W KTORA STRONE I JAK MOCNO JA ODGIAC?

 

na zewnatrz odginaj pisalem juz a jak "zewnatrz" to dla Ciebie pojecie abstrakcyjne to w lewo jesli to lewe ramie szczeki parzac na rower od tylu (czyli w kierunku mordy do kierownicy - kierunku jazdy)

odginasz troche z wyczuciem i patrzysz czy starczy, jak nie starczy to odginasz jeszcze i tak do skutku... tylko NIE ZLAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesoly bez takich glupich tekstow. ja jestem nie kumaty zbyt w polityce rowerowej, wiec ciezko mi cos do bani wgrac. to odginanie mam zrobic, gdy mi nie wyjdzie wsadzenie na dol w otwor przy piwocie, tak wiem, ale to mam przelozyc znowu na srodek i wtedy odgiac czy zostc przy tym wsadzeniu bolca w dolny otwor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wilku

 

Miałem podobny problem z tymi hamplami ... o obręcz tarła mi prawy klocek (patrząc z tyłu roweru)

 

Zrobiłem to najprościej jak się da czyli:

 

1. wygiąłem spręzyne w prawo o jakies 1-1,5 cm

2. założyłem na swoje miejsce

3. stwierdziłem, że była po tym zabiegu troszkę dalej niż lewa

4. wyregulowałem dokładnie śrubkami regulacyjnymi

5. Gotowe

 

Robiłem to pierwszy raz i nikogo nie pytałem ... choć mechanikiem nie jestem :033:

 

Na twoim miejscu kupiłbym tą książkę ...

 

Ps. fajny temat sporo się uśmiałem ... :P:P:D

 

Pozdro. i życzę sukcesów w serwisowaniu roweru ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie ma roznicy, jak zostawisz na dole to pewnie bedziesz musial mniej odgiac jak wsadzisz z powrotem na srodkowa to bedziesz musial odgiac troche wiecej... kwestia bardziej hmm "estetyczna" czy chesz miec oba ramiona w tych samych dziurkach czy nie :033:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i maja i dobrze, bo bez nich bym zginal w swiecie rowerowym. Wesoly master i mooncycle, zrobie jak kazecie, dam na dol jesli nic to nie da, wygne druta w LEWO [ na zewnatrz, bo to lewa szczeka] ale wygiac calego, czy w okreslonym miejscu ?:D:D:D

 

i to wyginanie zaczac przy zalozonej szczece, czy tez przy zdjetej? nie ma to roznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<obłąkańczy smiech>

 

 

:)

 

 

przez Ciebie czlowieku mnie zamkna w asylium...

no musisz pomacac, sprobuj wyginac na calej dlugosci, przeciez Ci nie powiem ze masz wygiac 1.3 cm od dolu i 3.8 cm od gory, obmacasz obaczysz i zaczniesz odginac i bedziesz kumal... tylko mowie nie zlam, bo wtedy hamulec w dupe a nie odpowiadam za straty materialne wynikle z wprowadzania w zycie moich dobrych rad :D

 

lepiej przy zalozonej bo odegniesz wepniesz druta i sprawdzisz jak ociera odginasz dalej i sprawdzasz i tak do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kombinujesz :D

wyginaj jak najnizej ale nie tak zeby zrobic kanta tylko wygnij nisko potem podegni wyzej i wyzej tak zeby na calej dlugosci byl prosty...

 

"eeeyyy jak najbliżej osi obrotu hamulca? fajnie, ze rozumiem..."

czyli jak najnizej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...