Skocz do zawartości

[7000 max] Gravel jaki/który


Rekomendowane odpowiedzi

A rób sobie co chcesz z tym Focusem, skoro tak Ci pasuje jego geometria. Ale skoro tak Ci się podoba, to po kiego pytasz na forum czy masz go kupić?

 

Pytałeś o alternatywy, więc podałem kilka przykładów z tej samej kategorii. Parę postów wcześniej dostałeś link do listy jakiś 150 rowerów z podobnego zbioru. Z linkami do producentów i z cenami. Wystarczyło kliknąć dwa razy i rzucić okiem. Mogłeś wypisać sobie ciekawe modele i zaplanować wycieczkę do sklepu na przymiarki. Gdybyś był poważny i traktował innych poważnie, to byś tak zrobił. Ale nie... zamiast tego teraz nagle wyskakujesz z Salsą gdzie Stack to Reach jest jak w mieszczuchu i wynosi 1,67.

 

Jest już na tym forum jeden taki fantasta, co od pół roku, w wątku o Grand Canyonach, nie może się zdecydować czy chce turystycznego górala za 6 000, racingowego mtb za 13 000, czy może jednak krosówkę za 4 000. Tak że ten tego... niczym nie zaskakujesz. Po prostu kolejny targany dylematami w stylu "Dziewczęta! Pomocy! Muszę pilnie coś kupić, ale nie wiem czy chcę bransoletkę, czy apaszkę..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kalkulator podaje efektywną wartość górnej rury?

Tak jak adamos już wspominał dobrze byłoby znać długość mostka w rozmiarze 49 i 52. Prawdopodobnie w 49 będzie miał on 90 lub 100 mm. W tego typu rowerze to już chyba lepiej w razie ewentualnej potrzeby wydłużyć w 49 mostek o 1 cm niż w 52 skracać o 2 cm. Pamiętaj, że w baranku dochodzi Ci jeszcze jego zasięg (średnio 6-7 cm ?), a rogi w prostej kierownicy nie są ekwiwalentem jego długości.

 

Mostek w 49 ma 90mm w 52 ma 100mm. Rozumiem, że w głównej mierze za pozycję "wyprostowana/pochylona" odpowiada wysokość headtube. W 49 jest krótsza, i tu pytanie czy da się ewentualnie wyrównać do poziomu z rozmiaru 52 przy pomocy jakiegoś mostką "kątowego". Ten MTB co jeździłem miał rozmiar 19.5 czyli L. Grinder 52 jest generalnie w rozmiarze M czyli teoretycznie nie powinien być za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Rozumiem, że w głównej mierze za pozycję "wyprostowana/pochylona" odpowiada wysokość headtube.

 

Także ilość podkładek pod mostkiem: jeden rower będzie mieć gówkę ramy 15cm + 2 cm podkładek, a drugi 14 cm + 3,5 cm podkładek

i to w tym drugim -mimo niższej rury sterowej- efektywnie będzie nieco wyżej.

Tak czytam to co piszesz i zastanawiam się czy na pewno rower z barankiem będzie odpowiedni dla Ciebie? Czy nie lepiej pasowałby

rower crossowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ilość podkładek pod mostkiem: jeden rower będzie mieć gówkę ramy 15cm + 2 cm podkładek, a drugi 14 cm + 3,5 cm podkładek

i to w tym drugim -mimo niższej rury sterowej- efektywnie będzie nieco wyżej.

Tak czytam to co piszesz i zastanawiam się czy na pewno rower z barankiem będzie odpowiedni dla Ciebie? Czy nie lepiej pasowałby

rower crossowy?

Akurat przywiazałeś uwagę do najmniej istotnej części mojego pytania. Uogólniona wzmianka o wysokości główki ramy była tylko wstępem do właściwego pytania tj. czy mostkiem z kątem efektywnie poprawię "krótką tudzież za krótką " główkę ramy. Co do uwag o krosie to zachowawczo ujmę to tak, równie dobrze mógłbym w tych pieniądzach kupić skuter, no bo w sumie po co się męczyć na rowerze. Na potrzeby tego wątka na jego finiszu przyjmijmy proszę że chce kupić taki rower jak w tytule bez wnikania czy słusznie czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że niezrozumiale dla mnie w nadmiernym stopniu okazuje się tu (zbedną) troskę o słuszność, zasadność mojego wyboru typu roweru jaki chcę kupić, tudzież środków jaki chcę przeznaczyć na ten cel. Tym samym staropolskim zwyczajem wątek schodzi na zbędne polemiki, jak ta nasza tutaj....

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "troskę" o słuszność wyboru to może i racja, więc najlepiej nie zawracać gitary i kupić co się chce.

Ale dlaczego kłamiesz, w sprawie "troski" o o "środki", które chcesz wydać na rower? Przecież to Twoje pieniądze i nikogo one nie obchodzą...

Nie zawracać gitary? A czy ktoś komukolwiek pod przymusem każe czytać i pisać w tym wątku? Ja liczę tylko na dobrą wolę ludzi obeznanych z tematem na nic więcej, której ty jak widzę nie masz. Byle zamącić. Na marginesie sam tu przyszedłeś i o co masz pretensje, że marnuje twój czas bo miałem czelność zapytać o coś na publicznym forum a ty musisz to czytać, tudzież odnosić się do tego? Przecież to kuriozalne jest. Co do rzekomego kłamstwa mojego to nie wiem o co ci chodzi człowieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiedzę: posiadam rowery szosowe,posiadam też gravela (czy to wystarczy, żeby być "obeznanym z tematem" czy trzeba czegoś więcej?)

http://www.forumrowerowe.org/topic/153809-szosa-pochwal-sie-swoja-szosa/page-46

wiem jak się na nim jeżdzi i kiedy czyta się to co piszesz, to ewidentnie  narzuca się wątpliwość czy na pewno ten typ roweru jest odpowiedni dla Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy mostkiem z kątem efektywnie poprawię "krótką tudzież za krótką " główkę ramy.

 

Nie jestem pewien, ale jak patrzę na zdjęcia tego roweru to odnoszę wrażenie, że tam jest fabrycznie mostek o zerowym wzniosie. Jeśli tak to nawet wymiana na taki typowy  6-cio stopniowy zauważalnie i odczuwalnie zmieni pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wiedzę: posiadam rowery szosowe,posiadam też gravela (czy to wystarczy, żeby być "obeznanym z tematem" czy trzeba czegoś więcej?)

http://www.forumrowerowe.org/topic/153809-szosa-pochwal-sie-swoja-szosa/page-46

wiem jak się na nim jeżdzi i kiedy czyta się to co piszesz, to ewidentnie narzuca się wątpliwość czy na pewno ten typ roweru jest odpowiedni dla Ciebie...

Nie kwestionowałem twojej wiedzy, tylko wolę podzielenia się nią, tym samym wolę pomocy. Zobacz wpis Pitofa. Krótko i na temat. Może niezbyt szczegółowo ale jednak w zakresie pytania. Ty tymczasem dalej o swoich wrażeniach... Przecież nie ty będziesz jeździł na tym rowerze to o co te wszystkie troski. Zrozumiałbym jakbyś napisał że masz wrażenie, że nie mam zielonego pojęcia o czym pisze w tym czy innym miejscu, że to czy tamto pytanie nie ma sensu bo rzeczywiście jestem dyletantem w kwestiach "sprzętowo-geometrycznych" rowerów i nie będę tu zgrywał hojraka. No ale robienie ze mnie wariata co to nie do końca wie czego chce jakoś mi nie pasuje i wydaje się conajmniej... dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...