Skocz do zawartości

[Hamulce BR-M355] słaba siła hamowania tylnego hamulca


19piter64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu pogorszyła się siła hamowania tylnego hamulca. Model hamulców to Shimano  BR-M355. Klocki mam organiczne, przejechane około 700 km. Hamulec nie łapie od początku z taka siła jak powinien oraz często wydaje dźwięki przy hamowaniu. Próbowałem odtłuścić tarczę specjalnym środkiem lecz nie ma żadnej poprawy. Czy po takim przebiegu mogą klocki być już do wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocków jeszcze nie wyciągałem ale cały zacisk wydaje się suchy. Być może w jakiś sposób klocki się zatłuściły przy smarowaniu łańcucha chociaż zawsze starałem się uważać przy smarowaniu. Problem polega na tym, że pomimo wciśnięcia klamki hamulec nie łapie od początku tak jak kiedyś. Przy wciśnięciu klamki odczuwam taki pewien zakres luzu, tak jakby już brakowało klocka natomiast patrząc na zacisk wydaje się go jeszcze sporo. 

Edytowane przez 19piter64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Jeżeli klamka sie stała zauważalnie miększa od przedniej, a powinny być porównywalne ( prawa zawsze będzie miększa z racji na długość przewodu) , to gdzieś jest wyciek i sie układ zapowietrzył. Skoro masz mokrą manetkę, cieknie z klamki. Jak hamulce zaczęły piszczeć, może tez cieknąć z zacisku.

 

Nie oszukujmy sie ten hamulec to padlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki wyjąłem, lekko przepaliłem, przetarłem papierem ściernym. Zostało ich jeszcze sporo. Tarcze odtłuściłem odtłuszczaczem. Dodatkowo tylne klocki dałem na przód. Sytuacja się nie zmieniła. Zaciski, tłoczki oglądałem i wygląda wszystko ok. W przyszłym tygodniu udam się do serwisu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tarcze myłes ? Jak jest brudna, czyl iw otworkach ma syf, wyczochraj ją szczoteczką, pod wodą, pozniej np gąbką do naczyń umyj w płynie do ... naczyń :D na koniec wysusz i jak juz założysz na koło albo i przed przeczuchraj ją papierem ściernym. Ale nie fest, tylko tak powierzchniowo, zauważalnie.

 

Klocki metaliki od razu pod palnik i grzać aż sie zaświecą, organiki porządnie umyć i wypiekać w możliwie max, temp piekarnika ale nie pow. 300 stopni - nie stosować otwartego ognia.

 

po tych zabiegach hamulec musi hamowąć, może nie 100% swojej siły, bo to jest odratowywanie ale z 80-90 powinien mieć, po dotarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...