Skocz do zawartości

[geometria] Unibike Expert


maxxawier

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Unibike w tegorocznej ofercie wreszcie podał geometrię ram swoich rowerów.

Co sądzicie o geometrii Experta 27.5?

http://www.unibike.pl/expert27.html

 

Na rowerze jeździł będę raczej rekreacyjnie, często będą to całodzienne wycieczki. Nie planuję startów w imprezach sportowych.

Czy w Waszym odczuciu rower na takiej ramie dobrze się sprawdzi do takich zastosowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramy są długie, więc pozycja raczej wyciągnięta ( niestety Unibike nie podaje wymiaru "reach" ) , wszystko zależy od wzrostu i doboru rozmiaru. Zapewne da się dopasować poprzez ewentualną zmianę mostka.

Trochę dzwiny opis, rower 27,5" a opona 29 " ?

Inna sprawa to geometria wersji 29-er , jest bardzo krótka, znacznie krótsza niż modele 27,5" ... czy te opisy na pewno są poprawne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ewentualne błędy na stronie wydają mi się możliwe.

Unibike ma w tym roku spore opóźnienie nowej kolekcji. Rowerów jeszcze nie ma, a informacje na stronę wrzucili dopiero do dzisiaj i to po naciskach klientów.

 

Wzrostu mam 178 cm, przekrok ok. 85 cm. Jak liczyłem wg kalkulatorów, to wychodził mi rozmiar 19''.

Do tej pory jeździłem na kilkunatoletnim mtb mongoose na kołach 26 i w rozmiarze ramy 20'' i wrażenie miałem, że rower jest ciut za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli geometria ramy 27,5" jest prawidłowa, to raczej rozmiar 17" był by odpowiedni, na ramie 19" był byś bardziej rozciągnięty niż na Mongoose (zdecydowanie konieczna przymiarka do tych rozmiarów i dopiero wtedy zakup).

Radził bym się jednak na 100% upewnić która geometria jest prawidłowa ... choć chyba geometria 27,5" jest prawidłowa, to w obrębie rowerów na kołach 29" są pomyłki (porównując model Mission 29" o sportowej geometrii do wyższych modeli 29" o geometrii turystycznej - czyli na odwrót) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...