Skocz do zawartości

[rama] Merida juliet 100-D potrzebna pomoc


mandrax2150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chłopaki pomóżcie bo zgłupiałem już od tego czytania i próżego szukania inf. Problem tkwi w tym, że znalazlem i wstepnie dogadałem sie z gościem w spr amora ale on ma rurę sterową tapered. Chciałbym wcisnąć ten amor w tą ramę ale nigdzie nie moge znaleźć inf jaką to ma główkę o jakiej średnicy tzn wiem że 1 1/8 ale te inf poniższe mnie jakoś mylą. Na str producenta znalazłem coś takiego -

 
CONE-SHAPE HEADTUBE
Główka w kształcie stożka rozszerzającego się u dołu. Półzintegrowane łożysko na dole i zewnętrzna miska steru na górze. Rozwiązanie to pomaga utrzymać niską wagę przy zachowaniu wysokiej sztywności.

 

A na jeszcze innej str coś takiego -

Technologie firmy Merida

X-Taper Headtube - rura sterowa w kształcie stożka - na górze posiada łożyska 1 1/8 ", a na dole 1 1/2". Zwiększa się dzięki temu sztywność główki ramy, przy zachowaniu małej wagi.

 

I teraz pytanie czy to jest to samo ? I czy jak zakupie ten amor i wymienię stery na stosowne to będzie gites ?

 

Gdzieś w jakimś wątku czytałem że jak główka jest w standardzie ec44 (poprawcie jak coś źle piszę) to da się taką rurę wcisnąć?

 

Dzięki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mydlenie oczu - masz główkę ramy "normalną" pod rurę 1 1/8' tylko u góry jest miska zewnętrza...

 

Istnieją specjalne stery, dzięki którym da się wcisnąć stożkową rurę sterową w zwykłą główkę ramy, ale nie dość, że są słabo dostępne to jeszcze nie zawsze gwarantują sukces - może okazać się, że dolna miska nie wchodzi i klops.

 

X-Taper to dopiero "prawdziwa" stożkowa główka ramy - na górze 1 1/8, a na dole 1 1/2'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki więc od producenta uzyskałem taką inf "Góra - 34 mm, dół - 44 mm – to wymiary wewnętrzne w miejscu montażu sterów". Powiedzcie mi czy da się teraz wepchnąć w to sterówkę tapered stosując odp stery i jeśli tak czy owe stery będą w miarę dostępne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bikestacja.pl/pl/stery-fsa-orbit-ita-19241.html

 

Musisz szukać takich sterów, ale i tak do wykorzystania będzie tylko ich dolna część - górną musiałbyś zostawić od swoich. Do tego nie jesteśmy w stanie Ci powiedzieć czy to zadziała, bo może się okazać, że masz za mało miejsca w ramie żeby wcisnąć dolną miskę do końca lub w ogóle rury sterowej nie włożysz, bo się główka ramy dziwnie w środku zwęża lub coś podobnego - to jest loteria.

 

Jest też opcja wymiany rury sterowej w widelcu na prostą. Kolega ACTIVIA się tym tutaj zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...