Skocz do zawartości

[pompka do amortyzatora] Topeak Micro shock bez manometru- problem?


kamikadze2014

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

Mam okazje kupic całkiem niedrogo pompke z tematu. Nie pytam tutaj o ogólne sprawowanie (zakładam, że solidne- topeak chyba niezła firma)

a raczej o uzyskanie odpowiedniego cisnienia bez manometru. Rozumiem że najlepiej ustawiać SAG "na czuja" pod własne wymagania ale mam obecnie Rebe z dual air i dowiedziałem sie ze najlepsza kombinacja cisnien to roznica ok 10PSI (wiecej w pozytywnej) no i pytanie czy da radę uzyskac to bez wglądu na manometr?

 

Wspomniana pompka: LINK

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza kombinacja ciśnień to taka jak tobie pasuje a nie komuś kto sobie coś wymyslił. To 10 psi to jakiś tam uznaniowy punkt wyjścia. Może to być też 5, albo 0 które RS uznało za najlepsze i stworzyło Solo Air.

A więc problemem nie będzie ustawienie "prawidłowego" ciśnienia bo czegoś takiego nie ma tylko powrót do twojego ulubionego ciśnienia po serwisie, awarii, chęci eksperymentowania z nowymi ustawieniami pod inny teren albo wyprawę z cięższym plecakiem. I właśnie do tego jest potrzebny manometr a nie do ustawiania wartości "z tabelki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powiedz jak przepraszam ma ustawić takie smao ciśnienie w obu komorach bez pompki ;) podłączając ją także trochę ciśnienia schodzi- więc bez manometru ciężko jest ustawić sobie to "upragnione ciśnienie" metodą prób i błędów ;) za ile chcesz ją kupić? koszt dobrej pompki do amortyzatora (beto) to 60zł+ przesyłka więc z racji ze to nie fortuna bo to wydatek jednorazowy to bym się nie bawił w takie półprodukty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd ma wiedzieć czy ma trochę za duże ciśnienie i powinien wypuścić powietrze, czy za małe i musi dopompować? wszystko się da, tylko wskaźnik o wiele ułatwia (może zapamiętać ciśnienie +- zapisując ile razy pompował wtedy kiedy mu pasowało ;) zresztą podsumuję- jeśli masz tego tepeak'a za grosze to czemu nie- zawsze lepiej słabą pompkę niż jej brak,ale jak kosztuje tyle co taka z manometrem to nie ma sensu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że pompka bez wskaźnika jest bliska bezużyteczności, po prostu z innego powodu niż poprzednicy.

 

a skąd ma wiedzieć czy ma trochę za duże ciśnienie i powinien wypuścić powietrze, czy za małe i musi dopompować?

Po tym jak pracuje. To tak jakbyś zapytał skąd wiem czy na dobrym biegu jadę jak nie mam monitorka w manetce. Sam numerek nic nie znaczy. W widelcu zapisujesz go po to aby wrócić do znanego wcześniej dobrego ustawienia, nie do ustawienia widelca po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chodzi mi o komorę negatywną- w pozytywnej po prostu jak jest dużo to twardo, ale w negatywnej trochę bardziej pokręcone to jest ;) i tak ma jakieśtam doświadczenie- bawiłem się reba dual air. zresztą nieważne- autor wie już co robić. więc ja już kończę ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi Panowie. Chodziło mi dokładnie o tym co wspomniał piciu256 czyli odpowiedniego dopasowania negatywnej komory bo tą na czuja bedzie ciezko ustawić.

Topeak wyjdzie mnie 4dyszki+ najlepsza opcja czyli odbiór osobisty więc kwestia podjęcia decyzji :)

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka do amora jest na lata więc nie ma co na siłę oszczędzać, zwłaszcza ze beto zaczyna się od 60pln(mi udało się dostać za 50pln).

Zmienisz rower a pompke bedziesz miał tą samą.

Oczywiście da się i bez manometru, tylko po ilu próbach uda się ustawić to idealne cisnienie? i tak co miesiąc. Mi by było szkoda czasu kosztem kilku złotych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinujesz masz Rebę z dwoma komorami, więc pomysł z pompką bez manometru , z gatunku poronionych.

Na podstawie manometru ustalasz ciśnienie jedziesz na jazdę próbną i ewentualnie regulujesz ciśnieniem.

Wartości ustawione sobie zapisujesz i masz amora po serwisie czy sezonie dostrojonego w 5 minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...