Skocz do zawartości

[Trasa] Trasa Mtb Pomorze- Słupsk


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia jadąc ścieżką rowerową w stronę portu po stronie zachodniej, plażowicze prawie wpadli mi pod koła ale ja czujny, zrobiłem unik... W głęboką dziurę której nie było widać ponieważ była w trawie,ale sam z rowerem wyleciałem z powrotem na ścieżkę. Dzięki temu że byłem przygotowany do jazdy po lesie, miałem jersey który uratował moją rękę przed obtarciem  :sweat: Ale rower już się nie uchronił od uszkodzeń, szkody można zauważyć na tym zdjęciu -> https://www.instagram.com/p/BIpHuKlgMMb/?taken-by=metax9  (po drugiej stronie kierownicy to samo). Natomiast przedwczoraj z własnej winy zaliczyłem kolejny upadek na pol-bruk ->  

, tutaj już chyba nic mnie nie mogło uchronić oprócz długich spodni, gdybym je miał  :icon_confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jka, W sobotę przyjeżdżam do Orzechowa z rodzinką na wczasy . Mamy rowery. Chcemy trochę się pokręcić po okolicy 

 

W sobotę i niedzielę pracuję, jeszcze nie wiem do której ale najpóźniej tak po godz 19:00 jestem już wolny to podaj na PW jakieś namiary telefoniczne, dryndnę i mogę podjechać do Orzechowa to sobie spokojnie pogadamy :) w poniedziałek i wtorek mam wolne to możemy gdzieś razem pojechać.

A może jeszcze ktoś się przyłączy do np. objechania Jeziorka - Gardno

 

Pozdrawiam.

Jurek.

jka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu wróciłem z Rowy, przejechałem kawałek klifem od tego pokazanego mostka nad wąwozem w stronę Ustki, trasa jest przejezdna, ale miejscami grząsko no i wąsko :) ot tak jak tutaj widać, jechać się da.

 

Kilf - czerwony szlak. (fotka z dzisiaj)

sw4bb6.jpg

 

 

 - na samym początku, w Orzechowie koło ujścia Orzechówki, szlak wspina się na wydmę. Zawsze w tym miejscu się pogubię albo pomylę ścieżkę i muszę butować pod górę. Gdzieś pewno jest jakieś miejsce, gdzie da się łatwo zacząć, ale ja zawsze błądzę

 

 

 

Jak nie chce Ci się jak to piszesz "butować" pod górę (mnie też nigdy się nie chce) to może ta historyjka foto Ci pomorze :)

Tak więc zignoruj to co pogrubiłem w Twoim cytacie i po prostu przejedz sobie spokojnie drogą, asfaltem przez cały ten ośrodek co go tam widać, i zaraz za nim jest ścieżka edukacyjna, oraz ubikacja i za nią  a nawet przed nią trzeba od razu skręcić w lewo w stronę morza, to wszystko widać na tej fotce, tam w oddali widać wejście na skarpę (zaznaczone strzałką) znacznie łatwiejsze niż to wspomniane przez Ciebie.

 

20fue55.jpg

 

A jakbyś i tego nie zauważył, to dosłownie za 300 m jest kolejny zjazd do plaży o w tym miejscu.

Strzałka czerwona, naprzeciwko jest mostek i taki zaznaczony drogowskaz 

2ldddzn.jpg

 

To tutaj się wjeżdża w stronę morza i czerwonego szlaku.

333bclh.jpg

 

Wspomniany mostek.

2n8vrsn.jpg

 

Jak coś to pytajcie, albo szukajcie na trasie starszego pana na takim rowerze :)

2rh303s.jpg

 

jka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspinanie się na górkę w Orzechowie też ma swój urok :) i fajnie po szczycie jeździ się i zjeżdża. Pogoda nie dopisywała na urlopie ale i tak fajnie dało się pojeździć, szczególnie poza stałymi trasami podobały mi się okolice Czystej, Bukowej i Wielkiej Gardny - zalesione górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że to wspinanie ma swój urok, bo ja jak tam wejdę to już zieję jak smok, za to sama trasa która się tam zaczyna jest naprawdę fajna, przez skromność nie wspomnę że dla mnie trudna :(, ale warto ten odcinek przejechać, a jak wjedzie się na klif którymś z pokazanych wjazdów warto się wrócić ten kawałek.

 

Pogoda na jutro zapowiada się OK z rana wiatr "NW" tak że chyba wyskoczę sobie w stronę Rowy, dalej drogą w parku i tam zdecyduję czy pojechać do Czołpino, albo objechać Gardno jadąc poprzez Smołdzino ? /Gardna Wielka/Retowo/itd.

 

Jest ktoś chętny na turystyczny wyjazd, bez sportowych zapędów.

 

jka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybyła nowa stacyjka, dosłownie z niecały kilometr od Poddąbie jadąc od strony Ustki.

 

O taka.

 bhlfzm.jpg

 

 

Pogoda na jutro zapowiada się OK z rana wiatr "NW" tak że chyba wyskoczę sobie w stronę Rowy, dalej drogą w parku i tam zdecyduję czy pojechać do Czołpino, albo objechać Gardno jadąc poprzez Smołdzino ? /Gardna Wielka/Retowo/itd.

 

 

 

Zdecydowałem że pojadę do Czołpino o własnie tam :)

33pbl9x.jpg

 

A z platformy między innymi takie widoki.

xmo804.jpg

 

Po drodze popatrzyłem na siedzibę Bielika i jego samego.

2cz6fko.jpg

 

Na drodze w Słowińskim Parku już przy samym wyjeździe, tak jak się spodziewałem "błota po pachy"

2ds3a8o.jpg

 

I by tradycji stało się zadość węgierki w Retowo obrodziły

m839ue.jpg

 

jka 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączę się do tematu bo akurat jestem nad morzem i nikt w moim temacie nie odpisuje ;>

otóż chodzi o to że siedzę sobie do piątku w Dębkach (Dębki nie Dąbki) i nie wiem gdzie pojechać, pojeździłem trochę po okolicy w promieniu 10km ale nic ciekawszego niż plaża nie znalazłem, zaznaczę że interesują mnie tereny mtb, może ktoś, z "lokalnych" zna jakieś miejsce w stylu Dziewiczej Góry w Wielkopolsce ale nad morzem i się nim podzieli ze mną? byłbym bardzo wdzięczny ;)

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakość nawierzchni trasy "zwiniętych torów" chyba się znacznie pogorszy w momencie rozpoczęcia planowanych w pobliżu inwestycji budowlanych- osiedli domów jednorodzinnych, szkoda bo w tej chwili to bardzo urokliwy i przyjemny odcinek  wzdłuż polskiego wybrzeża,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie jeździ się tam coś u Was.

U mnie dzisiaj takie coś było na rozkładzie. 

 

Fotki które robił Kolega.

 

24yvna1.jpg

 

Z Łeby wracaliśmy do Ustki  R-10 a później jak się dało :)  bo takie coś na nas czekało.

33ubt4g.jpg

25rntvt.jpg

 

Tego co zaznaczyłem strzałkami na tą chwile nie wolno lekceważyć,

htvk7r.jpg

 

Tyle co pokazuje strzałka zielona zajęło nam pokonanie +/- 4 km. w takich warunkach.

dcdix3.jpg

 

A lekceważenie tego kończy się tak.

34f1ssn.jpg

10wmxki.jpg

 

Ale by nie było tak smutno to jedna taka fotka :)

293kn6f.jpg

 

jka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w ramach projektu Pomorskich Tras Rowerowych w końcu zostaną podjęte skuteczne działania, by szlak R-10 był przejezdny "sakwiarsko" w całości, (przynajmniej od wiosny do jesieni), także w okolicach Kluk... Bo to już jest trochę groteskowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek między Klukami a Izbicą już chyba nigdy nie będzie przejezdny co rok jest taki sam stan ostatnio nim jechałem chyba w 2006 roku  :woot: wszystkie mostki były całe i było w miarę sucho bez takich wielkich rozlewisk jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten odcinek między Klukami a Izbicą już chyba nigdy nie będzie przejezdny

Tego nie wiem, za to wiem że już nigdy nie wybiorę się tym odcinkiem, ba może nawet i tą trasą.

 

Nie mam w tej chwili więcej fotek, o bym wkleił z całego tego odcinka, będę miał dopiero w przyszłym tygodniu, tam w tym czasie co jechałem była tragedia, dosłownie dziadostwo i tyle, ta ostatnia fotka pokazuje miejsce z którego już widać zabudowania Kluk, może 500/700 m. od zabudowań.

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechałem tamtędy w czerwcu ubiegłego roku było to samo jest to spory skrót jeżeli chodzi o trasę do Łeby, ja objeżdżałem przez Główczyce asfaltem i sporo kilometrów nadrobiłem w tym roku też w czerwcu będę w okolicy ale chyba na nic lepszego nie ma co liczyć, teren bagienny podmokły do czerwca nie wyschnie, trzeba się będzie zadowolić jazdą po klifie między Rowami a Ustką  :icon_confused: czy dalej przez park szlakiem do Czołpina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...