Skocz do zawartości

[Trasa] Trasa Mtb Pomorze- Słupsk


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Bardzo fajne trasy opisujecie w swoich postach, spędzam prawie co rok trochę czasu w tych okolicach i można powiedzieć, że większość z nich już przejechałem po kilka razy, lecz mam pytanie czy ktoś się zapuszczał bodajże żółtym szlakiem z Kluk do Łeby ? Kilka ładnych lat temu przejechałem ten odcinek ale z tego co pamiętam trasa prowadzi przez tereny podmokłe wręcz po kładkach osadzonych na palach, ciekaw jestem w jakim stanie jest ten szlak bo chciałbym go przebyć w okolicach czerwca, może ktoś chętny do wspólnej wycieczki ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwinięte Tory i taka reklama mnie dzisiaj przywitała :)

 

Ta instalacja, to musiała na dniach powstać, bo 29.04 jej jeszcze nie było.

POmp4n2.jpg

 

 

Może to i prawda bo stolik jest ławeczki też, szkoda tylko że zapomniano o czymś na śmieci.

 

Wg mnie to lekki przerost formy nad treścią z tą "stacyjką".

Oprócz śmietnika, przydałaby się też jakaś wiata i może tablica z mapą okolic. Wtedy mogłoby to aspirować do miana "stacyjki".

No ale cieszmy się z tego co jest. Zawsze to jakaś odmiana w trasie  :)

 

Pozdrawiam.

jznan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to musiało powstać max 2/3 dni temu, ja tamtędy jakoś w te wolne jechałem i nic takiego nie było.

 

 

 

No ale cieszmy się z tego co jest.

Dokładnie - bo jeszcze niedawno było tak:

2nizc6u.jpg

 

30ue5xc.jpg

 

Ciekawe co dalej bo jak powstanie tam jakaś zabudowa to i kto wie czy przejechać bezpiecznie się da.

Ale masz rację, jakieś zadaszenie, mapa, śmietnik by się przydały, bo te kilka chojaków co tam posadzono już uschło, a miały chyba w przyszłości robić za osłonę, No i sam teren wokół też można by jakoś wyrównać.

 

Jest stacyjka przed Bałamontek ale nie mam fotek.

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Śmietnik już jest.

 

O to widocznie nas czytają :)

A ja dzisiaj odkryłem kolejny stolik z ławeczkami.

Ja ten teren nazywam sobie skrótem przy stodole, a jest to skrót z Dębiny do Poddąbia przebiegający obok takiego starego budynku.

 

Stodoła 

1pfayf.jpg

 

Stolik i ławki.

qq7446.jpg

 

Tamtędy biegnie jakiś niebieski szlak rowerowy, podobne znaki widziałem jadąc tz. nasypem w kierunku na Czarny Młyn

2zjjm07.jpg

 

 

 

 

Jest stacyjka przed Bałamontek ale nie mam fotek.  
 

Pomyliło mi się ta stacyjka nie jest w Bałamontek ale w Dębina i wygląda tak.

 

161b4n5.jpg

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiejszy dzień spędziłem na lokalnych trasach, po tym jak zobaczyłem ile kosztuje nowa piasta taka jak ta którą mam zamontowaną fabrycznie, nie jest mi jej szkoda  :laugh:  :icon_cool:

post-186948-0-50386700-1462652675_thumb.jpg Udało mi zrobić jedno w miarę ładne zdjęcie  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To co nie będzie filmu z klifu :(

 

Ja akurat wczoraj przejechałem częścią czerwonego szlaku (wjechałem na wysokości Wytowna i wyjechałem w Orzechowie) i miałem kamerkę.

W moim wykonaniu jest to oczywiście przejazd typowo turystyczny :)

 

Nie wiem co zrobić żeby YouTube nie robił takiej strasznej kompresji filmu, bo czy nagrywam w HD czy full HD, to jakość tak samo kiepska.

 

https://youtu.be/0TDhWSSsJEI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc, filmik z klifu będzie ale raczej w czerwcu  :teehee: Na razie mam na celu wykończenie teraźniejszej piasty ale na lokalnych trasach, jakby się rozdupcyła 15 km od domu to nie przyjemnie trochę  :icon_cool:

Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają ,ale żeby wytłumaczyć czemu mam zamiar wykończyć tą piastę : Nowa piasta, identyczna jak ta zamontowana fabrycznie kosztuje w okolicach 30 zł  :woot: a trzy lata pojeździła bez większych serwisowań  :sweat: Najczęstszą usterką była ośka, ale wolnobieg wszystko tłumaczy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widocznie nas czytają :)

 

 

Skoro czytają, to może zamieszczę wzorcowe miejsce postojowe na szlaku rowerowym :)

vIfQiKf.jpg

 

Na zdjęciu widzimy:

Śmietniki stylowe - szt. 2

Tablica reklamowo-informacyjna.

Tablica ciekawostek przyrodniczych (coś o nietoperzach).

Miejsca do siedzenia niezadaszone.

Miejsca do siedzenia zadaszone.

Wiata właściwa.

Tablica z mapą.

Płotek drewniany.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej nas  :teehee: Piasta która miała wytrzymać pół roku zanim sie posypie całkowicie, kończy swój żywot  :wallbash: Mam nadzieję że wytrzyma do momentu dostarczenia nowego koła i wymiany  :(

Wczoraj złapała mnie najmocniejsza fala deszczu jaka przeszła na Ustką w dniu wczorajszym  <_< Ale póki piasta było lekko mokra można było spokojnie jechać, ale tylko dopóki opona nie zaczęła trzeć o tylny trójkąt  :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj złapała mnie najmocniejsza fala deszczu jaka przeszła na Ustką w dniu wczorajszym 

 

 

Dlatego na wszelki wypadek (taki co zacytowałem) kupiłem sobie takie coś  :icon_redface:

 

n1qd5y.jpg

 

33bfpmf.jpg

 

Mam świadomość że za wiele to nie pomoże, ale może przynajmniej sprawdzi się to o czym piszą w opisie.

 

 

Zapobiega „Syndromowi Rozmiękczonych Pośladków” czyli Twój Derrière nie będzie zmoczony.

 

Trzeba mi to zamontować i się zobaczy co i jak.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje to takie coś.

Mucky Netz Face Fender XL

 

Tutaj jest pełna charakterystyka.

 

http://www.forumrowerowe.org/gallery/image/19988-male-blotniki/

 

Ten podsiodłowy po zamocowaniu do siodełka jakoś tak śmiesznie wygląda, za wiele sobie po nim nie obiecuje ale w połączeniu z plecakiem może pozwoli na to bym trochę mniej błota do domu przynosił.

Ważne ze wchodzi mi do plecaka :)

 

2ajnl9v.jpg

 

Przedni w zasadzie kupiłem by trochę amora oszczędzić a jak coś tam jeszcze pomoże to już będzie na + 

 

2u55nwo.jpg

 

No i kolorystycznie mi wszystko pasuje :) co też nie jest bez znaczenia.

 

24xidud.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błotniki super sprawa szczególnie tylny, przedni raczej więcej ramę chroni niż twarz przy wjechaniu w podmokły teren, ale pierścień gumowy na ladze przedniego amorka jeżeli nie znalazł się przypadkiem w tym miejscu świadczy o tym, że masz za duże ciśnienie nadmuchane do swojej wagi być  może nie pracuje on "pełnym skokiem " a szkoda nie wykorzystać pełnych możliwości tak dobrego sprzętu  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam uwagi na umiejscowienie tego "oringu" i być może że w tym czasie był w tamtym miejscu przypadkowo.

 

Amor ustawiany był według przelicznika pod moją wagę, ale będąc w serwisie spytam co i jak i poproszę o sprawdzenie.

A błotniki no cóż kupiłem, założyłem i trzeba to będzie wypróbować, wtedy już samemu będę wiedział jak się sprawują.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się nie chcę wymądrzać co do błotników bo przetestowałem je na własnej twarzy :) a co do amorka to myślę, że tylko pomiar  SAG-u pozwoli Ci go dobrze napompować , przeliczniki i tabele są mało miarodajne 20% SAG na przednim i tylnym amortyzatorze pozwoli Ci wyciągnąć maksymalne zadowolenie z jazdy na rowerze typu full. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...