Skocz do zawartości

[Rower/rama] numer seryjny, numer ramy a numery z obu stron mufy


pancakee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stałem się posiadaczem Kross Level R3. Przeglądałem kartę gwarancyjną i zauważyłem, że wbity jest tam jakiś nr seryjny ale na rowerze nigdzie go nie znalazłem. Widnieje również w tej karcie nr ramy który znajduję się na rowerze w postaci nalepki z jakimś kodem i jeszcze z jakimiś innymi danymi. Wyczytałem, że nr ramy powinien być na dole pod korbą, rzeczywiście jest tam jakiś numer, a nawet dwa, tylko żaden z nich nie pasuje do tych w karcie. 

Jest jakiś błąd czy jak?

Rower kupiony w autoryzowanym sklepie Kross.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najcześciej nr seryjny jest w jednym z dwóch miejsc (lub w obu, tak miałem w poprzednim rowerze), tj. na główce ramy lub na suporcie. W obecnym rowerze, aby się do niego dostać muszę odkręcić plastikowy ślizg dla linek. Często w tym miejscu masz dwa rzędy cyfr, a dodając do internetowych baz danych często się okazuje że ludzie podają tą niewłaściwą linijkę, co daje efekt "znalezienia kradzionego roweru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na główce nie ma nic. Na suporcię są dwa rzędy linijek, tak jak piszesz. Jeden z nich pokrywa się z numerkiem na naklejce z tym kodem. A ten drugi to nie wiem. Nr seryjny w książce serwisowej jest inny.

 

Jeśli numer ramy i jeszcze jakieś inne dane są tylko na tej naklejce na ramie, to chyba łatwo ją zerwać a gdzieś indziej w książce serwisowej ich nie ma. Numery co mam wygrawerowane pod korbą też nie są nigdzie zapisane w książce.

 

Ogólnie rzecz biorąc, w książce serwisowej mam nr ramy i numer seryjny. Ten nr ramy jest na tej nalepce pod ramą a nie jest nigdzie wygrawerowany. Numeru seryjnego na rowerze nie widzę. A te numery na suporcie to już całkowicie nie wiem po co one :D 

Masło maślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Swoją drogą. Jeśli kupię rower i sprawdzając numery okaże się, że jest kradziony to co robić? Zgłosić na policję? Jak wygląda wtedy sprawa kasy?

 

Przy zakupie używanego roweru najlepiej spisać umowę kupna - sprzedaży. Jeśli sprzedający nie będzie chciał takiej spisać, to już wiadomo, że coś jest nie tak z rowerem.

Gdy jednak spiszemy taką umowę i okaże się że rower jest kradziony, to mamy wszystkie dane sprzedającego i powinien nam zwrócić pieniądze, jeśli tego nie zrobi to nie pozostaje nic innego jak tylko policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Stałem się posiadaczem Kross Level R3. Przeglądałem kartę gwarancyjną i zauważyłem, że wbity jest tam jakiś nr seryjny ale na rowerze nigdzie go nie znalazłem. Widnieje również w tej karcie nr ramy który znajduję się na rowerze w postaci nalepki z jakimś kodem i jeszcze z jakimiś innymi danymi. Wyczytałem, że nr ramy powinien być na dole pod korbą, rzeczywiście jest tam jakiś numer, a nawet dwa, tylko żaden z nich nie pasuje do tych w karcie. 

Jest jakiś błąd czy jak?

Rower kupiony w autoryzowanym sklepie Kross.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

 

 

Jestem teraz właśnie w trakcie wyjaśniania sytuacji z Firmą KROSS...

 

mam dokładnie ten sam problem...

 

mam wybity NR Ramy (2 rzędy cyfr i liczb), oraz nr EN.... także wybite pod suportem...ale obok już na ramie pod spodem mam naklejoną naklejkę z kodem QR, gdzie nr są zupełnie inne...i te nr z naklejki są wklejone jako większa wlepka w kartę gwarancyjną...

 

...i teraz Hipotetycznie...ja lub ktoś odklei (zedrze) mi tą naklejkę spod ramy...zostaną tylko numery nabite na suporcie...a w gwarancji mam te z tej zdartej naklejki...i co dalej?

 

...inna sytuacja...zatrzymuje mnie policja...aby sprawdzić rower czy nie kradziony...mam nalepkę i grawer...2 inne numery...co w związku z tym?

 

...albo...chce sprzedać rower...naklejka oderwała się spod ramy...mam tylko grawer...i przekazuje rower wraz z dokumentacją (karta Gwarancyjna)...nr różnią się...co dalej?

 

 

na tą chwile Serwis KROSS-a odpisał mi...że Rowery z roczników 2015 i 2016 są ewidencjonowane przez nich w momencie sprzedaży jedynie z naklejki na ramie...te dane są wpisywane w książkę gwarancyjną. Nr wybite na suporcie (wygrawerowane) nie są ewidencjonowane nigdzie...co więcej podobno mogą się powtarzać na innych rowerach...i teraz znów pytanie...a jak odklei się ta naklejka spod ramy? to co wtedy???

 

 

W tym samym dniu kupiłem też drugi rower w dobrej promocyjnej cenie z 2014 roku...i tam nie ma naklejki...tylko wybity numer (wygrawerowany) pod suportem. W tym przypadku w gwarancji jest wpisany ręcznie właśnie ten nr spod suportu (wygrawerowany)...i tu nie widzę problemu..nic się nie zerwie, nic się nie zatrze...itp itd

 

Trochę to dziwne wszystko z tymi rowerami KROSS...Kupno Rowerów tej marki pozostawia ciągły niepokój..."a co jeśli..", "czy wszystko jest ok?", "jak dbać o tą cholerną naklejkę, żeby nie zniknęła?"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spotkałem się z identyczną sytuacją, kupując ostatnio rower firmy KROSS... 
Dziwnie to wszystko wygląda, wygląda to na jakiś bubel producenta. A jeśli producent umywa ręce to pozostaje chyba opcja, żeby poprosić sprzedawcę o jakieś zaświadczenie powiązujące imiennie zarówno numer z naklejki jak i numer spod suportu, z właścicielem roweru. Czy ktoś z was próbował załatwić to w ten sposób?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze od dnia 16 maja czekam na odpowiedz bezpośrednio od Firmy KROSS...to tam w Przasnyszu osobiście kupowałem rower z ich Salonu Rowerowego...odpowiedz miała być 17 maja, potem 18 maja, dziś kolejny raz przeadresowalem maila z prośbą o odpowiedź i wyjaśnienie sytuacji...

 

jutro mam znakowanie Roweru na Policji u siebie...i zastanawiam się co będzie...:|

 

Pozdrawiam

 

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podpinam się do tematu. Daj znać co odpowiedzieli, mam bardzo podobna sytuację... znaczy jeszcze nie dzwoniłem żeby umówić się na znakowanie. Jak coś to napisz mi na PW co im dokładnie napisałeś. PozdRoweR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...