Skocz do zawartości

[rower] 29er CrMo ?


radko10

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mogę coś nabazgrać.

 

Mam od dłuższego czasu inbreda 29, super maszyna, trochę ostre kąty miejsca pod gumę jest aż nadto, trochę zbędny montaż na icsg(?), trochę ciężki, przyszłościowo myśląc to ciężko będzie o widelec niedługo amortyzowany pod 1 i 1/8. U siebie jeżdże na widle p2 kony, można o niego pytać u polskiego dystrybutora nie powinien być drogi.

 

Teraz będę składał genesisa high altitude, trochę bardziej slackowa główka i ostrzejsza podsiodłowa, geometria zagra z amortyzatorem 100 a nawet 120, jest też większy wybór uginaczy z racji taperowej główki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dopytam o Inbreda, bo chcę kupić tę ramę i złożyć na niej rower "zimowy". Podają, że kąt główki wynosi 72 st. czyli dość nerwowy. Nie jest nic wspomniane przy jakiej długości widelca jest to mierzone. Chciałem przynajmniej na początku jeździć na sztywnym widelcu. Jaką ma długość ta kona P2. Drugie pytanie czy orientujecie się czy są jeszcze w sprzedaży Inbredy z hakiem przerzutki i poziomymi hakami? W zeszłym roku chyba mi mignęła taka opcja na ich stronie, ale teraz nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nic wspomniane przy jakiej długości widelca jest to mierzone.

 

 

A nie prawda, że nie piszą, stoi jak byk pod tabelką:

 

ride geometry at ride height with 80mm fork sagged to 470mm length

 

A kona p2 ma 47cm długości.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez thewojtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Chciałbym skorzystać z wiedzy forumowiczów.

Przymierzam się do zakupu roweru 29er.

Do tej pory jeżdzę na ramie 26 CrMo z sztywnym widelcem.

Miałe okazje próbować rowery zbudowane na ramie aluminiowej i kompozytowej.

Jeśli są jeszcze jakieś firmy robiące gotowce 29 ze stali to proszę o podpowiedź, które są godne uwagi.

Moje wymagania to rower stalowy widelec może być sztywny, przełożenia 1x10/1x11.

Większość czasu spędzam na jeżdzie po płaskim w Parkach Narodowych.

Jeśli chodzi o finanse to zakup powinien zamknąć się w kwocie 5000 pln.

 

Pozdrawiam

Mysle ze mozesz cos znaleźć Kona ale tutaj juz ci koledzy wspominali,spróbuj pogrzebać cos w necie na brytyjskich stronach,czasem mozna znaleźć cos atrakcyjnego za niezłe pieniadze :-)mam na musli kona.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...