Skocz do zawartości

[gps] jaki budżetowy smartwatch na rower?


mo2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ale on chyba nie ma opcji łączenia się z telefonem. Kolega szuka ''smartwatch''

Polar M400 łączy się z telefonem. ;-) Na zegarku wyświetlają się powiadomienia z telefonu, możesz także odebrać/odrzucić rozmowę. Wadą Polara jest to, że funkcje powiadomień nie działają w trakcie treningu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polar M400 łączy się z telefonem. ;-) Na zegarku wyświetlają się powiadomienia z telefonu, możesz także odebrać/odrzucić rozmowę. Wadą Polara jest to, że funkcje powiadomień nie działają w trakcie treningu. ;-)

A to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Źle musiałem przeczytać, a żaden z moich znajomych nie pochwalił się, że jego polar m400 łączy się z telefonem.... A może po prostu ich telefony nie są kompatybilne z tym polarem :-P

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dopisze sie i tu, bo pilnie szukam pomocy.

 

Czy ktos przerabiał juz smartwatche, którymi mógłbym sterować Endomondo w telefonie w plecaku? Chodzi mi jedynie o mozliwosc pauzowania/wznawiania czasu treningu (pauzowanie stopera na czas postoju itp) bez konieczności wyciągania telefonu z plecaka (ostatnio jechaliśmy z kolega i mieliśmy 2 postoje na regulacje rowerów, kolega ma jakis zegarek Garmina, którym obsługuje Endomondo, po zakończonym treningu trasa na naszych Endomondo była taka sama, ale czas kolegi był o 6 min krotszy niz mój).

 

Teoretycznie, to nawet nie musiałby byc smartwatch, a cos na kształt bezprzewodowego pilota, który można przymocować do kiery. Telefonu nie chce zapinać w uchwyt na kiere, bo ostatnio zdarzyło sie 2x piekne OTB i wole nie ryzykować uszkodzenia telefonu przy ponownej glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

 

 

 

Chodzi mi jedynie o możliwość pauzowania/wznawiania czasu treningu
 

 

Endomondo ma możliwość włączenia tzw. autpauzy (Ustawienia/ ustawienia treningu). Zdaje się, że domyślnie jest wyłączona. Z moich doświadczeń wynika, że jeśli zatrzymujemy się normalnie/ szybko/ stop to autopauza działa nawet dosyć sensownie. Gorzej gdy proces zatrzymania wydłuża się w czasie, np. jazda 5 km/h, podjeżdżanie metr, potem stop. 

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o mozliwosc indywidualnego wyboru, kiedy chce zatrzymać czas, a kiedy nie. Nie bede zatrzymywał czasu stojąc na czerwonym świetle, bo i po co. Jednak np. na postoju do regulacji przedniej przerzutki lub zmiany dętki juz sens zatrzymania czasu jest.

 

Autopauze mam włączona cały czas ale ostatnio cos mi czasu nie chce zatrzymywać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopisze sie i tu, bo pilnie szukam pomocy.

 

Czy ktos przerabiał juz smartwatche, którymi mógłbym sterować Endomondo w telefonie w plecaku? Chodzi mi jedynie o mozliwosc pauzowania/wznawiania czasu treningu (pauzowanie stopera na czas postoju itp) bez konieczności wyciągania telefonu z plecaka (ostatnio jechaliśmy z kolega i mieliśmy 2 postoje na regulacje rowerów, kolega ma jakis zegarek Garmina, którym obsługuje Endomondo, po zakończonym treningu trasa na naszych Endomondo była taka sama, ale czas kolegi był o 6 min krotszy niz mój).

 

Teoretycznie, to nawet nie musiałby byc smartwatch, a cos na kształt bezprzewodowego pilota, który można przymocować do kiery. Telefonu nie chce zapinać w uchwyt na kiere, bo ostatnio zdarzyło sie 2x piekne OTB i wole nie ryzykować uszkodzenia telefonu przy ponownej glebie.

Hej.

 

Mogę się mylić, ale chyba z zegarka Garmin nie można obsługiwać endomondo. Z zegarka można raczej tylko zgrywać zapisane treningi i przesyłac do endomondo.

 

Mój kolega miał zestaw samsunga - telefon s ileś plus zegarek samsung cośtam. Za pomocą zegarka mógł uruchomić aplikacje, ale nie wiem, czy mógł ją pauzować.

 

Co do rozbieżności wyników na różnych serwisach, to jest to złożony problem. Inne odbiornik gps, inna interpretacja danych w pliku...

 

Poczytaj recenzje dla tych smartwatch'y, które są kompatybilne z Twoim telefonem i endomondo.

Może to Ci pomoże: https://suport.endomondo.com/hc/en-us/articles/201784416-SmartWatches

 

pzdr!

 

Sent from my A 9+ using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...