Skocz do zawartości

[Garmin] Edge 520 czy 810


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zegarek garmina bez glonass (FR110 - od jakichś 3 lat), z samym gps. I mam obecnie z glonass + gps edka 510 (od niemal 3 lat) i FR230 (od kilku dni). I różnica w dokładności na trasie jest niewielka, za to w czasie łapania fiksa, w trasie bez czujników z kola po lesie, oraz w prędkości/tempie aktualnym jest zauważalna różnica. W średnich nie różnią się zbytnio wskazania. 

GPS+glonass łapie fixa nawet w pomieszczeniu. Na zewnątrz masz fixa już po kilku sekundach (edek 510 i Fr230), zaś z samym gps ten czas wydłuża się nawet do dwóch, trzech minut (na zegarku FR110). Jeśli nie robicie tempówek w lesie, to nie ma generalnej różnicy według mnie. Dla wygody oczywiście lepiej taki z gps+glonass - ze względu na czas łapania satelit i jednak większą dokładność przy interwałach. 

 

Na rowerze i tak mam do edka 510 pomiar prędkości z koła:)

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem jak to sprawdzić  :icon_question:

Heatmap

Na pewno masz jakieś stałe trasy lub odcinki i trochę sladów się nazbierało. Np. BaseCamp wyświetla na mapie wszystkie co są w pamięci. W załącznikach przykłady z Edge Touring Plus. Osiedle to zazwyczaj początek trasy, więc dokładność jest jeszcze taka sobie, do tego względnie wysokie budynki (od 4 do 12 pięter, bloki z wielkiej płyty). Skala powinna być wszędzie taka sama - wskaźnik w prawym dolnym rogu 20m.

Wydaje mi się, że mapa na connect może być przekłamana jeżlei chodzi o dokładność. Na bieżąco w liczniku trasa lubi się kleić do dróg z mapy i tutaj mogli zrobić to samo.

 

post-110915-0-61661200-1450293793_thumb.pngpost-110915-0-44144600-1450293797_thumb.pngpost-110915-0-86545100-1450293799_thumb.pngpost-110915-0-96958900-1450293800_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat bo dylemat mam trochę podobny. Poluję na edka od dłuższego czasu i uzbierałem na 500. Potrzebuję urządzenia które względnie dokładnie zapisze ślad, pozwoli na prowadzenie po śladzie, pokaże na jednym ekranie więcej parametrów na raz, w tym aktualne nachylenie w %. Edek 500 wydaje się być w sam raz. Poczytałem jednak o 520 i zastanawiam się, czy nie dozbierać trochę grosza. Kusi np bezprzewodowe i bezpośrednie przesyłanie treningów. Co konkretnie zyskam więcej kupując 520 zamiast 500? Jakieś wady/zalety jednego względem drugiego? Tylko błagam nie piszcie "poczytaj opis".

Edit: Jak działa to przesyłanie bezprzewodowe plików? Tylko poprzez aplikację, czy np wysyłam sam plik z treningiem? Pytam, bo na WP nie ma chyba dostępnej aplikacji garmin conect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenides  mój Edge 810 również łapie fixa w mieszkaniu. A na zewnątrz to kwestia może 30 sekund. Sama byłam zdumiona (pamiętając ile czasu to zajmowało w Forerunnerze 305)

 

KubaMTB co do 1000 proponuję lekturę następującą: http://www.dcrainmaker.com/2014/06/garmin-1000-depth-review.html ja po przeczytaniu uznałam, że 1000 to tzw. przerost wodotrysków nad zdrowym rozsądkiem :) i wybrałam 810. Nie żałuję.

 

Co do dokładności Edge to skorzystałam z podpowiedzi Zekker i zrobiłam sobie heatmap w Stravie i ten kawałek chyba mówi wiele:

Bez%2525C2%2525A0tytu%2525C5%252582u.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PL_Topo + PL Ścieżki (warto sprawdzić czy pokrywa okolicę)

Aktualność w miarę, choć miejscami mają kilkuletnie zaległości ze szlakami, które zmieniły przebieg.

Dokładność przyzwoita, ale chyba żadna mapa nie oddaje w pełni tego co jest w terenie.

Kategoryzacja dróg taka sobie. Pod takim samym oznaczeniem można trafić na zarośniętą ścieżkę jak i wygodną szutrówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho, E520 - to przerośnięta E500 z opcją glonass (tu +), E1000 - nad wyraz przerośnięte "coś" z mnóstwem wodotrysków - idealne do lansu, E810 - idealne do zastosowań codziennych.

 

Kupiłem E810, bo wielkość E1000 mnie przeraziła. Równie dobrze można by zamontować nawigację lub smartfona na kierownicy a przepłacać kilka stówek nie warto. 

Nawigacja dobrze się spisuje, GPS łapie bardzo szybko, zgrabnie wygląda na kokpicie i bateria starcza mi na 3 treningi. Przy włączonym Glonass, bateria szybciej jest połykana, tym bardziej w obecnych warunkach - duże zachmurzenie. 

 

Oczywiście, wiele osób może się z tym nie zgodzić. Napisałem przecież IMHO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Provid: To chyba nie jest miarodajna informacja ;) Bo co innego trening 2h a co innego np. 5h ;)

 

Może tak: przy wyłączonym podświetleniu schodzi około 10% na godzinę. To chyba daje lepszą orientację co do wytrzymałości baterii :)

Z podświetleniem około 15% na godzinę.

 

ps. w Twoim jest GLONASS? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem E810 [...] Przy włączonym Glonass, bateria szybciej jest połykana, tym bardziej w obecnych warunkach - duże zachmurzenie.   

 

A E810 ma Glonass? Zdaje mi się, że nie.

 

 

 

A gdzie tak napisałem? Czytanie ze zrozumieniem nie boli :) i nie wycinaj z kontekstu psując całą wypowiedź.

 

Glonass posiada Edge 520/1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić 520 albo 810... Poszedłem do sklepu, zacząłem oglądać i kupiłem w końcu 1000. Spotkałem się z opiniami, że 1000 jest wielki, wg mnie nie jest (pomimo, że największy ze wszystkich), bez problemu mieści się na mostku 90mm i jest cieńszy niż 810. Ma sporo wodotrysków ale podstawowe funkcje działają po prostu lepiej i szybciej niż w 810. Różnice między 1000 a 810 zobaczysz jak weźmiesz oba do ręki. 810 zamula podczas korzystania z map i ekran jest kiepski. Moim zdaniem, różnica jest tak duża, że nie opłaca się kupować 810. 1000 ma zainstalowane rowerowe mapy Garmina i nie gubi się w lesie :)

 

PS Czuć mega różnicę między trybem GPS a trybem GPS+GLONASS., nawet na szosie za miastem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić 520 albo 810... Poszedłem do sklepu, zacząłem oglądać i kupiłem w końcu 1000. Spotkałem się z opiniami, że 1000 jest wielki, wg mnie nie jest (pomimo, że największy ze wszystkich), bez problemu mieści się na mostku 90mm i jest cieńszy niż 810. Ma sporo wodotrysków ale podstawowe funkcje działają po prostu lepiej i szybciej niż w 810. Różnice między 1000 a 810 zobaczysz jak weźmiesz oba do ręki. 810 zamula podczas korzystania z map i ekran jest kiepski. Moim zdaniem, różnica jest tak duża, że nie opłaca się kupować 810. 1000 ma zainstalowane rowerowe mapy Garmina i nie gubi się w lesie :)

 

PS Czuć mega różnicę między trybem GPS a trybem GPS+GLONASS., nawet na szosie za miastem.

Według mnie 1000 jest za duży miałem go w ręku i do mtb według mnie się nie nadaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu się nie nadaje ?

moim zdaniem idealny jest do MTB , lepsze mapy szybciej działają w terenie wyświetlacz o niebo lepszy (bardziej czytelny ) o platformie Connect IQ z którą jest kompatybilny nie wspomnę

mogłeś poczekać do wiosny wejdzie 820 to 810 będzie można kupić b.tanio sklepy już się czyszczą z tego modelu  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...