Skocz do zawartości

[Amortyzator] Epixon TR LO-R 2015 - oleje


renifer

Rekomendowane odpowiedzi

Bo tam tak jak i w rowerach uszczelki to NBR,

Szukałem informacji z czego są wykonane uszczelki ale nie znalazłem więc pytam. Szkoda by było mojego nowiutkiego amorka więc wole zapytać. Mam dwa oleje ten Toyoty 75W i Castrola 80W. Ten pierwszy tak na oko jest gęstszy i bardziej lepki a teoretycznie powinno być odwrotnie więc który radzicie wlać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piotrze u ciebie na stronie są dwa typy gąbek. Filcowa i gąbka, która pasuje do jakiego amora? Ja robiąc serwis mojego Epixona spotkałem filc i jedno co mnie zastanawia to jego wymiary. W ladze jest miejsce na gąbkę wielkości takiej jak widzimy na filmach o serwisie RS. A w sumie jest tam wsadzona jakby podkładka ☺. Czy można tam załadować coś większego tzn. wyższego żeby zgromadzić więcej oleju do smarowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze u ciebie na stronie są dwa typy gąbek. Filcowa i gąbka, która pasuje do jakiego amora? Ja robiąc serwis mojego Epixona spotkałem filc i jedno co mnie zastanawia to jego wymiary. W ladze jest miejsce na gąbkę wielkości takiej jak widzimy na filmach o serwisie RS. A w sumie jest tam wsadzona jakby podkładka ☺. Czy można tam załadować coś większego tzn. wyższego żeby zgromadzić więcej oleju do smarowania?

Tak. Przez to załatwiam już wam co mogę. Te gąbki olejowe NIE FILCOWE są szerokie i oryginalne do Suntoura. Pasują do Raidonow, Epiconow, Epixonow, Axonow. Są dostępne na mojej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam ciekawostkę od króla lewych rąk:

Kiedyś zalałem dolną lagę z tłumikiem w raidonie(drugą też), po czym zaczął tak "chrapać" jakby metal tarł o metal i do tego dosyć głośno. Długo mi zajęło znalezienie przyczyny owego, a gdy już ją znalazłem postanowiłem naprawić. Rozłożyłem tłumik psując go kompletnie. Dziękuje i pozdrawiam. :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Edytowane przez no1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zalewajcie dolnych lagów w amortyzatorach mających nierozbieralne kartridże, ze względu tego ze szybko możesz to sam zepsuć gdy pod wpływem późniejszej pracy amorka olej dostanie ci się do środka kartridża a po drugie kartridż jest dość drogi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to warto iść w te gąbki z twojej oferty czy może to będzie sztuka dla sztuki? Co do zalewania lagi z kartridżem Epixona (nie rozbieralny kartridż) - to:

- można zalewać

- można zalewać z głową tzn. maks 10ml

- po zalaniu trzeba tego jakoś specjalnie używać

- kategorycznie nie zalewać

 

bo pojawiają się pewne sprzeczne info. Nawet od tych samych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...