Skocz do zawartości

[piasta tył ] luzy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak się skutecznie pozbyć luzów w piaście tylnej? Jest to piasta starego typu (5 lat), skręcana śrubami. Łożysko składa się z kulek ulożonych luzem obok siebie na smarze.

Co dzień muszę dokręcać piastę na nowo. Już mnie to denerwuje, jak koło lata na boki.

Co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób ma problem z kasowaniem luzów na tylnim kole, nie wiem czemu, są osoby które potrafią nawet piastę uszkodzić.

 

Jeżeli dobrze skasowałeś luzy i nie masz zużytych konusów to prawdopodobnie masz uszkodzoną piastę, a dokładnie jedna z misek w piaście dostała w tyłek.

 

Zwróć uwagę czy po skasowaniu luzów nie ma dalej luzów na całym obwodzie koła, ja tak miałem na poprzednim kole, na odcinku 10 cm obręczy i naprzeciwko tego odcinka wyczuwałem luzy co się okazało że piasta jest dziabnięta miała już przebieg ponad 14 tyś, i wybijałem z niej już miski i wbiłem z innej piasty co pomogło na 4 tys. km, teraz wymieniłem już całe koło na nowe i mam spokój. Jak na razie luz wystąpił tylko raz po 1000 km ale teraz zrobiłem kolejne tyle i jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że jak dokręcam to na "chama", że mam później kłopot żeby odkręcić kontrę następnego dnia żeby luz skasować. Mam takie pytanie: czy jak likwiduję luz to wystarczy go skasować z jednej strony czy też trzeba z obu po trosze?

Pytam ponieważ z jednej strony jest tak dokręcone, że nie mogę odkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że jak dokręcam to na "chama", że mam później kłopot żeby odkręcić kontrę następnego dnia żeby luz skasować. Mam takie pytanie: czy jak likwiduję luz to wystarczy go skasować z jednej strony czy też trzeba z obu po trosze?

Pytam ponieważ z jednej strony jest tak dokręcone, że nie mogę odkręcić.

Mi odkręcało się w starrej piaście co chwilę i okazało się, żę mam krzywą ośkę. Wymienilem piaste na maszynówki. Z zaplecieniem wyszło mnie 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mnie luzu dostawała przednia piasta - noname na konusach - po skasowaniu luzu i dobrym dokręceniu kontry było ok. Po przejeczaniu 10 km pojawiał sie luz. Okazało sie że miski "wjeżdżały" coraz głębiej do wnętrza piasty i całość dostawała luzów. Piasta poszła do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...