Skocz do zawartości

[tarczówka hydrauliczna] Kłopot z ustawieniem LX DC.


krossno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Szukam informacji o zalewaniu i ustawianiu tarczówki SHIMANO LX DC ’05 + tradycyjne tarcze ( 525 ). Kupiłem zestaw do samodzielnego montażu, samodzielnie zmontowałem i zalałem zestaw ( to mój kolejny hydraulik ) ale zaczęły pojawiać się problemy z ocieraniem tarcz o klocki ( na zmianę ale raczej tył ); tarcze są proste. Nie jest to poważne ocieranie ale w czasie jazdy potrafi nieźle wku.... :angry: Dla pewności przelałem i odpowietrzyłem układ, ale ocieranie nadal występuje.

Próbowałem w czasie jazdy płaskim śrubokrętem rozsuwać klocki i docisnąłem tłoczki – efekt był taki, że musiałem kilkakrotnie naciskać ( pompować ) klamką aby zaciski znowu zaczęły działać; pierwszy raz spotkałem się z takim czymś ?! Czy to prawidłowa reakcja bo już nie wiem czy dobrze zalałem hample, może są zapowietrzone ?

 

Na marginesie dodam, że napisałem do naszego dystrybutora Shimano ale oczywiście mnie olali ... w ramach protestu nie kupię nic co pochodzi od nich, nawet kawałek pancerza :wink: :030:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/Tarczowki-XT-BL765-t15373.html tutaj napisalem jak wyregulowac dobrze zacisk wzgledem tarczy. Fakt faktem u mnie jest jakies tylko 0.5mm z kazdej strony luzu klocki - tarcza. Ale jak sie dobrze ustawi jest gites :] A jak sie nabierze wprawy to ustawianie trwa raptem 3minuty :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchmanek Twój link do serwisu nie działa, ale byłeś najbliżej prawdy co do przyczyny ocierania :wink:

W końcu miałem chwilę czasu i pogrzebałem przy biku, okazało się, że przyczyną głośnego ocierania tarczy jest przesunięcie się zacisku na adapterze - po korekcie nic nie słychać, a przelany dla pewności hampel jest znowu jak żyleta ! Do regulacji równomiernego wysuwania tłoczków używam tych żółtych plastikowych klocków, które są w zestawach do samodzielnego montażu włożone w środek zacisku. Przyczyną przesuwania się zacisku było prawdopodobnie to, że po myciu roweru zacisk czyszczę środkiem penetrująco - smarującym w spreju, który zrobił "poślizg" w miejscu skręcania części. Umyłem te miejsca rozpuszczalnikiem i zmatowiłem papierem ściernym - ma być !

 

Mocowanie zacisku przy pomocy adaptera jest więc nie najlepsze, we wcześniejszym hamplu z Shimano; Deore 555 nigdy nie miałem takich problemów. Ale zdaje się, że to większy problem bo nowe hample Shimano na 2007 maja znowu tradycyjne mocowanie bez adaptera.

 

Dzięki za rady :wink:

Ps: johny89 jesteśmy ziomkami tylko mnie poniosło, pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...