Skocz do zawartości

[Zakup] Rower szosowy 4,5 tys. PLN - pomoc w wyborze


CzescTuFiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywa to, a może alternatywa wykluczająca? Jakiż to kwantyfikator kryje się pod znakiem "/"? Jeśli ktoś tak lubi, to niechaj sobie toczy akademicką dyskusję. Bo najłatwiej oczywiście napisać "nie da się".

 

Ja uważam, że szkoda na to czasu. Bo dla mnie sprawa jest prosta: albo - "rama typu aero, full carbon, graty 105/Ultegra", albo - "cena do 4,5 tyś.". Czyli klasyczne poszukiwanie św. trójcy - "tani, szybki, wytrzymały".

 

Dlatego zaproponowałem rozwiązania opcjonalne:

- cena do 4,5 tyś i 105/Ultegra - ale nie carbon i nie aero

- carbon i 105/Ultegra - ale nie aero i nie cena do 4,5 tyś.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na ceny z USA bo to tylko wzmaga stan wqrwu na polskie ceny i polskich dystrybutorów.
Jakby w USA , GB , Francji czy Niemczech kazać ludziom płacić za paliwo 5$ funtów czy euro , 300 za buty itp itd przy zarobkach 1200-2000 ich waluty to od razu w kraju były by zamieszki i rząd na ulicy. A u nas? Płać i płacz a jak nie to wynocha , przyjdzie inny naiwny i kupi.
A za 4,5 tysia to szukaj używanego bo z nowym to niewykonalne , zwłaszcza ze od 2016 ceny większości firm pójda grubo do góry. Np Specialized podniósł ceny obniżając jednocześnie klasę osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na ceny z USA bo to tylko wzmaga stan wqrwu na polskie ceny i polskich dystrybutorów.

Jakby w USA , GB , Francji czy Niemczech kazać ludziom płacić za paliwo 5$ funtów czy euro , 300 za buty itp itd przy zarobkach 1200-2000 ich waluty to od razu w kraju były by zamieszki i rząd na ulicy. A u nas? Płać i płacz a jak nie to wynocha , przyjdzie inny naiwny i kupi.

A za 4,5 tysia to szukaj używanego bo z nowym to niewykonalne , zwłaszcza ze od 2016 ceny większości firm pójda grubo do góry. Np Specialized podniósł ceny obniżając jednocześnie klasę osprzętu.

 

Z paliwem przegiąłeś. W Polsce mamy najniższe ceny paliwa w Europie. Z kolei faktycznie ceny elektroniki, odzieży czy sprzętu sportowego w naszym kraju są horrendalne. Nie raz kupując sprzęt w USA, z dostawą, z cłem, z vatem zapłacimy mniej niż u naszych dystrybutorów... Ogólnie w takim temacie nie ma tu co patrzeć na zarobki, bo amerykańska firma nie będzie sprzedawała taniej produktu w Polsce niż w USA...

 

Wracając do tematu, mając ograniczony budżet względem wymagań można wziąć pod uwagę wymianę podzespołów w trakcie użytkowania sprzętu. Sama rama karbonowa na ciężkich kołach i osprzęcie nie spowoduje nagłego spadku wagi i na odwrót. Jeżeli jesteś przekonany do ramy karbonowej to z niej nie rezygnuj. Nie musisz brać od razu ultegry i stożkowych kół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica wynika z naszych zarobków, bo za kwotę 100 euro Polak przejedzie więcej kilometrów niż większość europejczyków. Z tym, że statystyczny Niemiec, Francuz czy Brytyjczyk ma większy porfel. Jeżeli robić awanturę w sprawie paliwa, to domagajmy się większych zarobków, a nie tańszego paliwa, bo to jest naprawdę ciężkie do wykonania. Tak jak pisałem wcześniej, inaczej jest w przypadku rowerów, odzieży, elektroniki itp. Tutaj można obniżyć ceny towarów, bo jest z czego. Te towary w Polsce są droższe niż w innych krajach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat czy waszym zdanie to dobra oferta:

http://tiny.pl/gm8zs

Stalowka mi odpowiada ale trochę nietypowa geometria ramy i tu mam pewien kłopot z doborem, przy wzroście 178cm i długości nogi 85cm który rozmiar brać pod uwagę 51cm   (górna rura w poziomie c-c 55,5cm) czy 54cm   (górna rura w poziomie c-c 57cm)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
nietypowa geometria ramy

 

Typowa-nietypowa...

 

Wysokość ramy w szosie to sprawa drugorzędna. Ja bym sie bardziej skupił na wartościach efektywnej górrurki i  reach.

 

Tu musisz znac własne preferencje i poziom gibkości i wytrenowania kregosłupa.

 

Ja na ten przykład mam ramę XL- 58cm - z górrurka efektywnie 58cm. 179cm wzrostu i dobrze wygimanstykowany w krzyżu jak na 40-to latka.

 

To by było podstawowe pytanie na jakie musiałbyś sobie odpowiedzieć.

 

Na twoja odpowiedź Seventy tylko zasłone milczenia spuscic... Proponowac plastik lub alusa w zamian za cieniowana i formowana stalkę? No comment mate  :down:

 

Ciężko bedzie znaleźć za te pieniadze tak wyposażoną stalówkę...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To nie kwestia przemawiania, czy nieprzemawiania. Zakładam (niewykluczone, ze błędnie  :icon_mrgreen: ) iż autor postu indagujacego w temacie Breezer'a zdaje sobie sprawę co to stal, jakie sa z tego pożytki i ograniczenia...

 

Swoja droga nie jestem pewien, czy za 5 kilo złotówek dostałbys nawet alusa z pełnym węglowym widłem, na całej Ultegrze - pomijając  kasetę - i z bezdetkowymi kołami?

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia przemawiania, czy nieprzemawiania. Zakładam (niewykluczone, ze błędnie  :icon_mrgreen: ) iż autor postu indagujacego w temacie Breezer'a zdaje sobie sprawę co to stal, jakie sa z tego pożytki i ograniczenia...

 

Swoja droga nie jestem pewien, czy za 5 kilo złotówek dostałbys nawet alusa z pełnym węglowym widłem, na całej Ultegrze - pomijając  kasetę - i z bezdetkowymi kołami?

 

Szacunek...

I.

Jeżeli chodzi o stalówkę jest to świadomy wybor, biorac pod uwage jej sztywnosc ( trzykrotnie większą niz aluminium) i dobry komfort jazdy.Co do wymiaru to nie jestem pewien czy wybrać 55,5 TTL czy 57TTL, z kalkulatora wychodzi od 55,6 do 57,2 TTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...