Skocz do zawartości

[Tunel] na Trasie W-Z


goTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździcie tunelem pod Starym Miastem? 

Ja generalnie dopiero od niedawna zacząłem regularnie jeździć do pracy na rowerze, a że muszę przekraczać Wisłę to najlepsza trasa wypada mi właśnie przez Most Śląsko-Dąbrowski i ten nieszczęsny tunel (z powrotem jadę Tamką w dół, w górę jeszcze nie teraz, może jak potrenuję spróbuję wiosną ;)).

Za każdym razem mam traumatyczne przeżycia (psychika tak działa, bo - odpukać - nic groźnego mnie tam jeszcze nie spotkało), tam jest lekko w górę, nic wielkiego, ale jednak, mam wrażenie że ja stoję a te warczące potwory mnie wyprzedzają, po prawej ściana, nie ma nawet gdzie uciec, a jak jeszcze jedzie tramwaj to już w ogóle wrażenia słuchowe odlotowe  :down: Często mam wrażenie że coś mnie ciągnie w lewo, okropnie sie czuję, brrr  :confused:

Alternatywa, to wnoszenie po schodach, albo winda, ale to dla emerytów  :teehee: No i ta Tamka, ale jeszcze muszę więcej potrenować, najmłodszy juz nie jestem, a i (nad)wagę dopiero zrzucam ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździj Tamką. Jazda tym zatłoczonym tunelem nie jest fajna. Nawdychasz się spalin. A jadąc Tamka, nawet bardzo wolno, przynajmniej trochę się zmęczysz, zatem tym lepiej dla zrzucenia wagi. A na Tamce jest ścieżka rowerowa i dobrze się tam jeździ (uważać należy raczej przy zjeździe, bo czasem kierowcy wjeżdżają na nią). Pod górkę jednak nie ma takich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tam można jechać po lewej stronie pasa dla samochodów - albo na torowisku, oglądając się za siebie, czy nie nadjeżdża jakiś autobus. Jechanie przy samym krawężniku to proszenie się o kłopoty i nawet samochodziarze tak nie jeżdżą (mimo że mają taki obowiązek).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po torowisku nie można, bo to pas wyłącznie dla komunikacji miejskiej.

Zresztą nie polecam. Jakieś dwa miesiące temu ruch w tunelu był zablokowany przez człowieka, któremu też jazda po torowisku wydawała się dobrym pomysłem. Ale niestety przewrócił się, bo przestraszył go nadjeżdżający tramwaj.

Czasem zdarza mi się jechać tamtędy w stronę Pragi. W tym kierunku lepiej jechać przy ścianie tunelu i zwrócić szczególną uwagę przy wylocie, gdzie samochody skręcają w Nowy Zjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...