Skocz do zawartości

[amortyzator] Duke - odprysk na goleni


scirocco

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Nie można ruszyć pokrętła regulacji powrotu.

Tłumik z tego co widzę sklada się z metalowej rurki i plastikowej wewnątrz tej pierwszej. Prawdopodobnie musi tez być między nimi jakaś uszczelka. Wygląda to jakby uszczelka luz plastikowa rurka "napuchly" lub coś blokowało jej obrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nakrętki niestety

IMG_2594.jpg IMG_2595.jpg IMG_2596.jpg
 
IMG_2597.jpg IMG_2598.jpg
 
zagadałem dziś w jednym z Wrocławskich serwisów przy okazji o ten tłumik i powiedziano mi, zę mało prawdopodobne by benzyna rozwaliła oringi. Raczej, że coś mogło się tam dostać i blokuje. 
Edytowane przez scirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ogólnie to szybkość powrotu zależy od tego jak bardzo otwarty jest ten otwór na zdjęciu nr 5(wg kolejności od góry od lewej).
Kręcąc pokrętłem albo go zamykasz albo otwierasz, z ustawieniami pośrednimi. Najpierw spróbuj tym tłumikiem postukać np o stół(z wyczuciem) - może blokujący element wypadnie i dowiesz się co to jest. Jeśli nie wypadnie, to spróbuj zamocować tłumik w np imadle i jakimś narzędziem spróbować przesunąć ten stalowy mały element który pełni funkcję ogranicznika. Wybacz, ale żadne fachowe słowa nie przychodzą mi do głowy by to ładnie opisać - taka pora ;)
Jeśli to nic nie pomoże, to musisz poszukać innego tłumika. Być może przypasuje od innego widelca który ma śr goleni 30 mm. Musi się zgadzać średnica pręta oraz gwint dolny, no i tłoczek z oringiem czy co tam będzie uszczelniało rozdzielone komory.
Wydaje mi się też, że ten jak go nazwałem "ogranicznik" jest jednocześnie wkręconą w plastik śrubką. Jeśli go wykręcisz czy też wyjmiesz, to konstrukcja powinna dać się rozdzielić i wtedy zdiagnozujesz usterkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...