Skocz do zawartości

[Korba Shimano FC M 4000]Odpowiedni suport


nemo2009

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem korbę M4000.Zalecany suport do tej korby ,to octalink ES 25 118 mm,tak piszą sklepy i sprzedawcy na Allegro.Shimano w danych technicznych podaje,że suport zalecany,to ES 25 E-type o długości 118 mm.Kupiłem suport octalink 118 mm,ale nie E.E-type najpewniej jest pod przerzutkę E-type.

Po zamontowaniu zastawu,okazało się,że korba dość mocno odstaje od ramy.Śrubkę od ustawiania wychylenia wózka przerzutki odkręciłem na max.Jakoś wszystko udało się wyregulować.

Pytania moje brzmią:

1.czy nie powinien być zamontowany krótszy suport ?

 

2.Czy łańcuch nie ulegnie szybszemu zużyciu ?

W jakimś modelu Kellysa wyczytałem w danych technicznych,korba Shimano M 4000,suport ES 25 113 mm..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jest kilka modeli tej korby, dokładnie się nie wczytywałem w parametry ale są na kwadrat, są na octalink, i są w systemie HT2, 4000, 4050, 4060 ... :P stąd pytanie :P choć tego na kwadrat nie jest pewien, ale na octa piszą 118. Masz przerzutkę E-type bo o niej wspominałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Puklus,ale nie rozumiem.

Korbę mam  M 4000.Shimano w danych technicznych podaje dedykowany suport,octalink ES 25 E -Type o długości 118 mm.Nic nie wspominają o długości suportu dla zwykłych przerzutek,mocowanych do rury podsiodłowej.

Proszę przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post.

Przerzutkę przednią mam zwykłą,nie pod suport.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korby Shimano Alivio M 4000 zamówiłem drugi suport,Shimano octalink ES 25 o długości 113 mm.Oba podzespoły dogadały się znakomicie i współpracują idealnie. Mufa mojej ramy,68 mm.

Ta korba jest lub będzie bardzo popularna,może warto ten temat przykleić ?

Shimano w swoich danych technicznych,do korby M 4000,nie podaje jaki powinien być suport do zwykłych przerzutek,mocowanych do rury podsiodłowej.

Podaje jaki powinien być suport dla przerzutki E-type.

Shimano nie idźcie tą drogą,drogą dezinformacji.

Piszę ten post dla innych,przyszłych użytkowników tej korby.

Wszystkie sklepy internetowe i sprzedawcy na Allegro wprowadzają w błąd potencjalnych klientów ,proponując do korby Shimano M 4000,suport octalink ES 25 o długości 118 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...