Skocz do zawartości

[gps] na rower i turystyki. Jaki wybrać?


safilo

Rekomendowane odpowiedzi

Jest taka sprawa.

Mam smartfona Sony Xperia L. Obsługuje on system GPS i Glonass.

Jednak często się zdarza że aplikacja Strava zawiesza się i przekłamuje dystans łącząc dwa punkty w podsumowaniu na mapie linią prostą mimo że jechałem często zmieniając kierunek. Jaka jest przyczyna?

Czy GPS się wyłącza czy aplikacja głupieje?Dzieje się tak po odebraniu połączenia lub zrobieniu foty.Ale też nie w każdym przypadku i za każdym razem.

 

Stąd mam do Was pytanie : Pokrótce zależy mi na najdokładniejszym i pewnym zapisie GPS przejechanej trasy. Funkcje treningowe są mi zbędne.

Co kupić ?

Czy np Dakotę 20, jakiegoś Forerunnera czy lepszy telefon (jaki z GPS i Glonass ?) a może logger ?

Logger raczej odpada bo nie ma raczej funkcji autopause i działa non stop.

Czas działania zapisu to 12-14 godzin,mogę się też wspomóc power bankiem.

Dzięki za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn błędów nie znam - strava raczej nie jest winna, pewnie Twój telefon gubi sygnał z satelitów, pomimo, że ma i gps i glonass. Ale nie wiem tego. 

12-14 godzin to dużo. często wyruszasz w tak długie trasy? Jeśli tak, to już musisz pomyśleć o poważniejszym urządzeniu typu np. stary edge 200 (tani - 412 zeta w eazymut.pl) z deklarowanym czasem zapisu ok. 14 godzin (sam nie sprawdzałem - dcrainmaker tak podaje) lub dość drogie edge touring z deklarowanym czasem działania do 17 godz na gps (też nie sprawdzałem). 

 

Ja mam edge 510 i wytrzymał jazdy 327 km bez ładowania - nawet zostało ze 30%. Podczas tej jazdy miałem wyłączony BT oraz podświetlenie (jazda była w letni długi dzień). Zapis był oszczędny, wykorzystywałem gps+glonass - licznik wtedy miał już ponad dwa lata, więc bateria też nie jest najświeższa. 

 

Najdłużej oczywiście wytrzymają zegarki triatlonowe - garmin FR 920 - deklarowane 20 h zapisu. 

 

Do normalnych codziennych jazd - powiedzmy do 5-6 godzin wytrzyma Ci wszystko od garmina bez wyłączania komunikacji BT i bez wyłączania podświetlenia. Od kilku dni mam zegarek Garmin FR230 i wytrzymuje na razie moje zabawy z nim i kilka biegów - w tym jeden dłuższy dzisiaj - ok 2h. Ten zegarek też pewnie wytrzyma na gps+glonass ze wszystkimi włączonymi funkcjami ok 8 godzin z zapisem śladu - sprawdzę to dokładnie i dam Ci znać. Na razie pogoda mnie odstrasza od tak długich jazd:(

 

Jeśli myślisz o turystyce, to pewnie również możesz rozważać serię turystyczną Garmina - ale na tym się nie znam. 

I daj znać co wybrałeś. 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje jazdy to turystyka -żaden sport.Dlatego trzeba mi długiego czasu zapisu powiedzmy powyżej tych 10-ciu godzin.Edga 200 czy 500 nie bardzo chcę -wystarczająco zagracony mam kokpit. Dakotę mogę wsadzić w plecak/kurtkęi  iść w teren (jest mapowa) aczkolwiek doskonale radzę sobie z mapą i orientacją terenową.Dodatkowo w kwestii map mam Locusa offline w telefonie.

Jedynie ten szwankujący zapis ścieżek GPS w Sony...

Raczej skłaniam się do Forerunner'a ($  ! :verymad: ) chyba 310xt. Ewentualnie jakiś logger Holuxa (200zł :thumbsup:  ) albo spróbować inny smartfon. :whistling:

Jak dokładny jest GPS w Forerunnerze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...