Skocz do zawartości

[koła] 2 komplety do przełaju


Prz

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w przełaju z tarczami mam następujący zestaw: piasty Novatec D521GCC/D522GCC, obręcze Alexrims Race28, 32 szprychy. Koła raz, że są ciężkie, a dwa, że obręcz 622X14 nijak się nie nadaje do opon w okolicach 35C (tzn da się jeździć, ale wiadomo, że potrzebna jest szersza dla lepszej pracy opony). Poza tym chciałbym mieć dwa komplety kół (przełaj jest dla mnie rowerem do wszystkiego), żeby nie musieć bawić się w zmiany opon co tydzień na ustawki szosowe ;) Za całość (2 komplety kół) chciałbym wydać max 1500 zł, najlepiej nieco mniej. Czy w takim budżecie koła systemowe mają sens? OLD tyłu 135, więc szosowe odpadają, w tym ciekawe Fulcrumy Racing Sport DB CX. Moja waga 73-76 kg.

Za 600 zł mogę kupić nowe koła Mavic Crossride, czy w tej kwocie da się złożyć coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawił bym te piasty NOVATEC bo tanie i dobre i polecić ci mogę obręcze WTB Frequency Team lub Frequency CX (sam sie zastanawiam czym się różnią poza malowaniem, już wiem, ta z 2016 roku nie ma i-beam, lepiej brać 2015) waga 417g na sztukę i do tego opony bezdentkowe też od nich, np. cross wolf - 329g. do tego 40g uszczelniaczai kilkanaście gram zawór. Cenowo same obręcze to jest wydatek koło 500-600 zł. do tego przesyłka, ale lżejszych ciężko szukać w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych CX nie mogę znaleźć w Polsce, w UK 80 euro sztuka, czy mogą być takie: centrumrowerowe.pl/czesci/obrecze-rowerowe/29-cali-622/p,obrecz-frequency-i-19-29-32h-wtb,85734.html ?

 

Tak w ogóle to co ile km powinienem serwisowac te novateci obecne? Od nowości (ok. 3,5-4k km) ich nie ruszałem, a wypadałoby tego pilnować ;)

Wpadłem na jeszcze jeden pomysł - koła obecne zostawić jak są jako szosowe (w końcu obręcze to stożki i szerokość szosowa), a dokupić tylko koła pod przełaj, wtedy zwiększamy budżet do 1000-1100 zł.

Ciekawa wydaje się być ta obręcz

http://www.on-one.co.uk/i/q/RIPACL25/pacenti-cl25-rim

Z gotowcow wchodziłyby w grę Fulcrumy http://wertykal.com/pl/p/Fulcrum-RED-POWER-29-HP/2131 lub Crossride, zawsze 400 zł zostałoby w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

centrumrowerowe.pl/czesci/obrecze-rowerowe/29-cali-622/p,obrecz-frequency-i-19-29-32h-wtb,85734.html

To sa dokładnie te same co CX, te z tego roku nie mają tego pionowego wzmocnienia (są mniej sztywne). 

Panceti CL25 są za szerokie. To są obręcze na opony MTB. Do przełaja są obręcze o szerokości 17 i 19 mm, z czego na tych drugich możesz jeździć na oponach szerszych niż CX.

Fulcrum - szerokość 24mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość Fulcrumow 24 mm to zewnętrzna, więc wewn będzie 19.

Pacenti mają szerokość wewnętrzna 20, więc tylko 1 mm różnicy, według tabelek jak najbardziej się nadają, na zagranicznych forach też jest trochę opinii ludzi, którzy użyli ich do budowy kół do cx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyprzedaży w DT4you.pl znalazłem piasty DT 370 IS Straightpull 28H po 86+146 zł, warto brać je razem ze wspomnianymi Pacenti i prostymi szprychami?

Z piast rozważam też Novatec 711/712/811/812, ale tutaj drożej i podobno gorsze uszczelnienie, co ma dla mnie spore znaczenie, skoro mam jeździć po błocie i śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym dokładnie się różnią obręcze stricte dedykowane pod tubeless (jak WTB) od opon "tubeless friendly" (jak producent określa CL25), Pacenti rant też mają pod bezdętkę, czy poza tym mogą być jeszcze jakieś różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia specyfikacji. W typowych tubless nie potrzebujesz mleczka by się uszczelniły, natomiast TL ready  już jest trochę gorzej.  Teoretycznie też są szczelne, ale nie przechodzą takich dogłębnych badań, zatem jeżeli obręcz i opona są tego samego producenta, można powiedzieć że będą kompatybilne, ale w parze z elementem od innego producenta może się okazać że nie są tak szczelne.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy ja wiem? U mnie to zawsze był ból doopy, żeby je sobie dobrze ustawić. Z bb7 jest już znacznie lepiej. Poza tym, może pojawić się także problem z indeksacją. Tak więc, rekomendowałbym dwa identyczne komplety kółek albo łatwiejszą wymianę opon, no ale jak to mówią - Twoja broszka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...