Skocz do zawartości

[Napęd]Wymiana napędu 8-rzędowego na 9-cio rzędowy Unibike Crossfire 2014, przyśpieszenie napędu


platek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

noszę się z zamiarem wymiany napędu w moim Unibike'u, bo jeżdżę coraz więcej i częściej, a brakuje mi wygodnych przełożeń - skok pomiędzy poszczególnymi jest zbyt duży (rozmiar kasety ma znaczenie?) i często brakuje tego powiedzmy ostatniego "szlifu" do pełnej satysfakcji z jazdy.

 

Kupowałem Crossa, bo uniwersalny, ale jakieś 90% jeżdże po ścieżkach miejskich, więc chcę Go przyśpieszyć (opony już zmieniam na Racer'y) i chcę też popracować nad napędem. Wszystko mam w zasadzie w stanie idealnym, więc spieniężę łatwo, ale teraz pytanie - co wybrać, żeby przyśpieszyć rower wprost proporcjonalnie ze zwiększeniem komfortu jazdy (pewnie zaraz napiszecie, że takie rzeczy to tylko w fantastyce ;)), ale jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 

Wiadomym jest, że najlepiej by było jak najtaniej, ale najtaniej nigdy nie jest dobrze, a chcę w miarę dobrze, więc jak wyżej - jestem otwarty.

 

Szczerze powiedziawszy myślałem nawet o zmianie roweru na Gianta Roam 1 albo 0 i sprzedaży obecnego, ale jeżeli da się taniej uzyskać niezłe efekty, to wchodzę w taki plan z bananem na twarzy ;).

 

Specyfikacja mojego Uni tutaj - http://www.unibike.pl/unibike2014/crossfiregts.html

 

Z góry dzięki Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniając napęd z 8s na 9s zyskasz tylko na płynności zmiany biegów (mniejsze różnice między trybami kasety 11-32) ale generalnie to mając 8s 9s czy nawet 10s to najtwardsze przełożenie nadal będzie 48/11T.

 

Jeśli chcesz coś jeszcze zmodyfikować to celowałbym z lżejsze toczydła. 50 gram różnicy nie robi ale jeśli wymienisz obie obręcze na takie 100-120g lżejsze masz spory upust na wadze napędu a to może dać już spore efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...