Skocz do zawartości

[Tarczówka]


cybershadows

Rekomendowane odpowiedzi

Do 120.. powiedzmy 130 można zakupić Tektro IO, ewentualnie Aquila (taka cena jest na ogół w sklepie, na allegro bywają taniej). Wiele osób się o nich źle wypowiada, ale jakimś dziwnym trafem, ci którzy go używali już nie są tak krytycznie nastawieni (sam miałem na przodzie IO z tarczą 180 i było znośnie, a nawet nieźle). W okolicah 100zł mozna kupić np. na allegro WinZipa w wersji z jednym ruchomym klockiem. Do 200 to już spory wybór - Avid BB5, Earthworks/blackBox (tudzież takie same, tylko tańsze, czyli WinZip), Shimano M475, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałęm za swoją tektro Aqiule 139 zł za sztuke. Za działanie chamulca nie odpowiada tylko i wyłącznie zacisk !!! bardzo dużo zależy od linek, pancerzy, ich prowadzenia i wkońcu klamek, ja mam na całej długość linke szlifowaną schowaną w pancerzu na całej długości szlifowanym i jeszcze dodatkowo z teflonem. Całość ma bardzo dobrą siłę i modulację a wszystko chodzi tak ślisko i bez tarcia jak nóż po maśle :) Jak porównuje do innych mechaników pozakłądanych w rowerach to jeszcze chyba nie widziałem tak lekko chodzącego hamulca (bo do seryjnych rowerów zakłądają najgorsze linki i pancerze)

 

z tego co widze na forum są lepsze od Black Boxów a w sklepie mi mówili że lepsze sa od deore ale

 

oto link do mojego testu : http://www.forumrowerowe.org/tarcze-Tektro...ila-t18998.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...