Skocz do zawartości

[Widelec] Wideł 29" do 26"


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chciałbym zakupić do mojego MTB sztywny wideł, a że mam rowery 26" i 29" pomyślałem że jakbym kupił widelec do 29 to czy mógłbym zakładać do 26. W 26" obecnie mam amora 100mm i nie wiem jak założę ten widelec to za bardzo mi nie podniesie przodu. Co musi spełniać taki widelec aby pasował tu i tu. Czy w ogóle da rade tak zrobić? Jeśli macie jakieś propozycje widelców do 400zł to chętnie spojrzę na jakieś aukcje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie hehe tylko tak...

 

Tutaj jeszcze na dodatek Reba była rozciągnięta do 110mm...

 

Jak by ją obniżyć do 80mm to i konserwatywni miłośnicy niskich suportów nie mieliby dużo do kręcenia nosem.

 

Półtora sezonu na tym wynalazku jeździłem. Byłem na nim również na pierwszym zlocie FR.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

To nie ma co myśleć, tylko trzeba porównać A2C obu widelców. Sztywnego tak jak jest, a amortyzowanego z ugieciem wstepnym (SAG).

 

Jesli obie wratosci sa w garnicach 10mm sprawa warta zachodu. W przeciwnym wypadku liczyłbym się z pewnymi kompromisami, które, o ile wiesz co za soba niosą i akceptujesz oraz na dodatek nie wprowadzaja jakiegos niebezpiecznego zamętu konstukcyjnego również można wziac pod uwagę...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o widelcu 29 np takim JAVA z alliexpress do roweru 26" z kołami również 26" ? chciałbym w moim XTC dać właśnie taki wideł, zamiast amora, nie niszcząc przy tym geo. Obecnie mam Manitou R7. Ktoś testował / próbował?

ja tam bym nie kupował widła na alim ... swiatełko to może ale wideł czy kierę nigdy

na takim jeżdżę nie tylko mieście:

 

http://www.planetx.co.uk/i/q/FOMK35CF/mkm-35-rigid-carbon-mtb-fork

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Można zamiast amortyzatora dać sztywny widelec. I ja to zrobiłem w rowerze mojej żony. Żeby główka ramy nie obniżyła się nabiłem na rurę sterową specjalną tulejkę. W wyniku czego otrzymałem podobne odległosci A2C. Jak na razie się to fajnie sprawdza w codziennym, lekkim uzytkowaniu. Zastępując amor 26cali sztywniakiem 29 cali musisz pamietać, że nie zamontujesz do niego V-ek (jak ma pivoty to zamontujesz ale nie będą one łapać obręczy, to tak jak byś nie miała hamukców) izostają ci hamulce tarczowe lub calipery ewentualnie bębnowe. Pozdrawiam

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=10402171ea4f5d4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...