Skocz do zawartości

[pedały] jakie pedały platformowe do MTB


Zegzii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w swoim rowerze Northteca posiadam zwykłe pedały, strasznie cpykają nawet po nasmarowaniu je słychać, chcę zmienić na lepsze, jakie byście polecili pedały nie SPD lecz platformowe tak za około 100zł? Proszę dajcie pomysły, pozdrawiam i dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam plastiki - szybko się łamią, na deszczu są śliskie. Osobiście kupiłem ponad rok temu pedały Accent Lithium i jestem bardzo zadowolony: lekkie, aluminiowe z osią wykonaną ze stali Cr-Mo. Tylko łożyska kulowe, ale jak na razie działają bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc pedały platformowe zwykle ma się na myśli coś takiego:

ht-pedaly-ht-nano-an01ss.jpg

 

Z tego co zalinkowałeś to w sumie wybierz to co podoba Ci się pod względem wyglądu i jest wyposażone w łożyska "maszynowe" - pewnie dłużej pożyją bez pisków i innych tego typu atrakcji, a może i łożyska da się wymienić w razie czego. Choć pewnie wtedy i tak kupisz kolejne, nowe pedały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle na platformach z pinami jeździ się w skejtowych butach (wariant ekonomiczny) lub dedykowanych (coś z Five-Tena czy Shimano AM-41 - wariant droższy). Generalnie podeszwa powinna być z "dobrej" gumy która najlepiej jakby "kleiła się" do platformy i ładnie wgryzały się w nią piny, a jednocześnie na tyle trwałej żeby piny od razu jej nie zorały do cna...

Pytanie czy potrzebne Ci takie pedały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na zdjęciach to jest ten sam model, który proponowałem na początku tylko logo firmy ma inne. Chociaż jest jedna różnica - łożyska maszynowe :P Pedały dobrze trzymają buty w każdych warunkach (testowane w deszczu i śniegu) a tu dodatkowo masz łożyska maszynowe zamiast kulowych, więc powinny jeszcze więcej wytrzymać. Myślę, że jest to bardzo dobry zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...