Skocz do zawartości

[team] Radon Team


Road_King

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja mam Radona ZR Litening i ważę 76kg, jak na razie ramka wytrzymuje. Na pewno nie jest to wydmuszka. Co do różnicy to tak dokładnie nie wiem ale gdzieś czytałem, że Race mają dłuższą rurę, po prostu sylwetka jest bardziej pochylona lub jak dla mnie po prostu niewygodna. Min dlatego wybrałem Radona żebym nie musiał się na nim kłaść, aczkolwiek tracę cenne sekundy na podjazdach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie ramy maja identyczna geometrię wg strony bike-center.pl

Eeee, tam. Bike-center to nie wyrocznia. prawdopodobnie albo z nygustwa albo z braku wiedzy umieścili geometrię tylko jednego rodzaju ramy a podpisali je jako litening i race. Nie chce mi się teraz szukać ale na macierzystej stronie Radona, Race ma dłuższą górną rurę o jakieś 15mm. Wpisz w google radon de i sprawdź sobie. Jak nie chcesz ściganta to Litening, jak wolisz bardziej sportową (wg mnie niewygodną ;) ) sylwetkę to Race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła do mnie dzisiaj ramka ZR Lightning wiec moge sie dopisać do klubu :)

Mam całą zime na złozenie sciganta

dziwie Ci się,że składasz i jets to finansowo opłacalne :/ Ja właśnie zrezygnowałem z składania,zbieram na całość.

Chyba,że akurat zależało Ci na każdej części wybranej pod siebie... ?

 

niestety w tym momencie tylko bikecenter i to już nie zbyt wiele

no właśnie się dowiedziałem,że cieżko nawet u nich,a światełko w tunelu to kompromis i zmiana na CUBE.

Dobija mnie jeszcze ta cena euro....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie powiem że jest to mój pierwszy rower składany z częśći a drugi na jakim się będę trochę scigał.

Do rzeczy: ogólnie to powiem tak, na razie to jest jeszcze profanacja roweru, i tak to parę miesięcy to potrwa (brak $$). Został stary amor, koła, korba, siodło. Mam za to nowego XT Shadowa, sztyce, kierę i mostek:) Dzisiaj śmigałem na świeżo, ogólnie super, po przesiadce z za dużej ramy na dużo mniejsza poczułem wreszcie rower. Na prostej przyspieszam dużo lepiej, w terenie dzięki rogom i prostej kierownicy mogę lepiej kontrolować Radona.

W najbliższym czasie kupie przerzutkę przednią (jeździłem dzisiaj bez, na zjazdach było ciekawie bo łańcuch spadał) i korbę SLXa najprawdopodobniej.

Polecacie jakąś przerzutkę, ja myślałem o Deore LX: http://www.allegro.pl/item607029141_przerz...bikestacja.html

 

Przy moim 182 zdecydowałem się na 18'' ramę, rekompensuje to długi mostek i sztyca. Ciekawe jak sobie poradzę na maratonie w Murowanej za tydzień. Do tego czasu muszę troche pokręcić km.

 

Aha, i jeszcze jedno. Puściłem tylnego vbrake'a w pełnym pancerzu, a jak Wy ?

 

Parę świeżych fotek, rama 18'' z hakiem i piwotami:

radon_zr_race_team_18.jpg

 

a tutaj ledwo co na kołach stanął:

Radon_7.jpg

 

jest jeszcze problem z symetrią ramion korby względem dolnego trójkąta, ale to się naprawi nową korbą:Zdj_cie0078.jpgZdj_cie0077.jpg

xt_shadow.jpg xt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj_cie0082.jpg

 

Ojcze chrzestny, z mostkiem to się jeszcze zastanawiam, na minus na 2 podkładkach lub na + bez podkładek. Amor się niestety ugina wstępnie bardziej z powodu rozłożenia większego ciężaru na przednie koło. Coś muszę zrobić ze sprężynami, utwardzić czy coś.

Idę teraz pojeździć, Wesołego Alleluja!

 

EDIT

Zdj_cie0083.jpg

przez to że mam nowe klocki i linki to dziś z zapomnienia na zjeździe nacisnąłem przedni hamulec tak mocno jak kiedyś, powstało z tego bolesne OTB. Rogi Pro na szczęście tylko opiaszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś uzywam korby SLX jak i przerzutki przedniej SLX down swing. Rower ma już 300km zrobione, jestem bardzo zadowolony.

dzisiaj na chwile miałem aparat pod ręką. foty niestety robione na szybko, w domu.

link do całej galerii:

http://picasaweb.google.pl/zzbyhoo/RADON?a...feat=directlink

 

PS: nie wiem ile waży dokładnie:) na razie wolę nie sprawdzać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcę zakupić Radona-QLT LITENING BLIZZARD. Sama marka nie jest mi za mocno znana. Oglądałem rower w centrumrowerowym i robi bardzo dobre wrażenie. na maratonach nigdy nikogo na Radonie nie widziałem.

Model, który zamierzam kupić jest oznaczony Radon-QLT LITENING BLIZZARD

Nigdzie takiego Radona nie spotkałem nawet na stronach www nie ma informacji o takim modelu. czy to jakiś edycyjny model ?? Jak jest z usterkowością tylnego zawieszenia.

Jeżdżę głownie w maratonach, rajdach na orientacje i transcarpatię. Troszkę sie boje czy sprzęt nie jest za delikatny.

Może ktoś ma takiego Radona.

 

Oto jego specyfikacja:

 

Specyfikacja: rama: QLT Evo potrójnie cieniowana waga: przy 18" - 12,1 kg (bez pedałów) amortyzator przedni: Fox F100RLC amortyzator tylny: DT Swiss SSD 190L stery: FSA Orbit semiintegriert mostek: FSA OS-170 kierownica: FSA XC 280 Riserbar chwyty: Profile Design koła: Mavic Crossride opony: Schwalbe Nobby Nic light 2,25 siodełko: Selle Italia X2 manetki: SRAM X-9 Trigger przerzutka tył: SRAM X-9 przerzutka przód: Shimano XT FD-M760 korba: Shimano XT FC-M760 łańcuch: Shimano HG-53 kaseta: Deore HG50 11-32 klamki: Formula Oro K18 hamulce: Formula Oro K18 180/160 mm pedały: platformy alu Rozmiar 20´´ = 508 mm, długość górnej rury 580 mm (horyzontalnie 601); kąt rury podsiodłowej 73,5°; kąt główki ramy 70,5°; długość rury łańcuchowej 425 mm, skok tylnego amortyzatora 100 mm, rura sterowa: 150 mm

 

Ps. już go kocham, chcę go mieć, posiąść :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...