Skocz do zawartości

[obręcze 26" pod sakwy]


siemacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przymierzam się do zmiany obręczy. Do tej pory jeździłem na Mavicach 717 pod hamulce V-brake.

 

Ważę 84 kg. Używam hamulców V-brake z serii Deore XT z równoległym prowadzeniem klocków. Wiem, że to jedne z mocniejszych hamulców i potrafią zjadać obręcz, ale całkowite zużycie ścianek bocznych po 8 000 to trochę szybko...

 

Szukam więc teraz solidnych obręczy na 36 szprych, kapslowanych, pod hamulce V, które wytrzymają mój ciężar z sakwami na złych drogach.

 

Raczej nie chcę kupować całych kół.

 

Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam hamulców V-brake z serii Deore XT z równoległym prowadzeniem klocków. Wiem, że to jedne z mocniejszych hamulców i potrafią zjadać obręcz, ale całkowite zużycie ścianek bocznych po 8 000 to trochę szybko...

Mocne hamulce wolniej zużywają obręcze, bo skraca się czas kontaktu klocków z obręczą. Czyli albo masz słabe hamulce (a XT raczej słabe nie jest), albo są źle ustawione, albo nie umiesz efektywnie hamować :)

 

Większość z obręczy jest robiona z tego samego stopu, jak chcesz bardziej wytrzymałą to kup po prostu cięższą, ale ja skupiłbym się na wyeliminowaniu czynników opisanych w poprzednim zdaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem hamulce, działają tak, jak powinny. Możliwe, że to była kwestia okładzin w klockach, zmieniłem na nowe.

 

Dawid, szukałem informacji o tych obręczach, które mi proponujesz. Wyglądają ciekawie i przyznam, że kuszą, ale cały czas mam jeszcze wątpliwości dotyczące wytrzymałości. Pierwotnie myślałem, by iść w coś na wysokim stożku. 

 

Moja waga to 84 kg, w sakwach wożę najczęściej około 12 - 15 kg. Planuję w tym roku wyjazd do Rumunii i na Zakarpacie a o tamtejszych drogach słyszałem same złe opinie. Potrzebuję więc czegoś, co temu da radę. Chcę mieć po prostu spokojną głowę. Obręcze Mavic717 założyłem, gdy w trakcje poprzedniego wyjazdu kolega pogiął identyczne jak moje firmowe obręcze Kellys Draft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...