Skocz do zawartości

[rama mtb 26 v-brake] sportowa geometria


rafaells

Rekomendowane odpowiedzi

witam

stało  się! założyłem ten temat :)

A mianowicie - szukam ramy HT o sportowej geometrii pod koła 26'/v-brake do kwoty 700 zł. Czy ktoś może coś doradzić? jakiś konkretny model. zależy mi aby waga nie przekraczała 1800 g, ale też by była w miarę sztywna do katowania po lasach tj. korzenie, delikatne skoki z krawężnika. ale  zależy mi też na tym, by nadawała się do ścigania. jest tego multum - co wybrać? czy masa 2 kg do takiej zady to będzie przesada? ogólnie mam ciężki rower. myślałem o ramie accent peak 26 ale niestety jest pod tarcze. czy ktoś mógłby coś polecić w tym charakterze? może być cięższa- a w zasadzie musi bo za te pieniądze nic chyba nie znajdę lekkiego...

 

obecnie jeżdżę na czymś takim :/  http://allegro.pl/rower-gorski-energy-1300-alivio-hit-2015-v-brake-i5434779498.html

 

nie szukam ramy rekreacyjnej - raczej coś sportowego. coś mi się wrzuciło z firmy no saint. Powiem szczerze, że nie znam się za bardzo na geometrii ale przy obecnym modelu roweru ciężko się wchodzi w zakręty.

w przeciwieństwie do amortyzatorów ram z pivotami jest sporo - tylko czy one się nadają do powarzniejszej jazdy...

 

jak możecie to coś doradźcie-prośba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rulez dokładnie, nie szukam byle czego. Być może mam za duże wymagannia z tymi vaukami. Chciałbym aby rurka główna miała przynajmnie z 610 mm, ale jeśli nie znajdę to nadrobię to mostkiem i szeroką kierownicą - bo obecnie posiadam 710 mm przy ramie 19' mostku 90mm i rurze głównej 585 mm. Oczywiście powinna być krótsza, ale już się człowiek przyzwyczaił do takiej jazdy.

Także krótsza w najgorszym przypadku też może być.  Na allegro ciężko coś znaleźć wg moich wytycznych.

 

tutaj znalazłem coś mega lekkiego jak na alu i... chyba sportowego, skoro jakiś tam mistrz rzekomo na niej się ścigał :) chyba obecnie nie ma nic lekkiego w tej cenie. tylko facet mi powiedziaqł ze na mój wzrost 182 i 84 cm długości nogi ta będzie na mnie za duża i sloping będzie za duży i będzie jak typowa crossówka - coś mi tu nie gra... :)

w każdym razie chyba za droga dla mnie.

 

http://allegro.pl/rama-koba-racetool-26-niebieska-vb-disc-54-cm-i5291024392.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 sorki,źle to opisałem. mostek fabrycznie w rowerze miał 120 mm a ja teraz mam 90mm i kierownicę zdecydowanie szerszą i jest o wiele lepiej choć mógłbym ją skrócić - postawy raczej nie mam zgarbionej tylko pochyloną - mniejsza o to...

a co do tej ramy to zostały tylko w rozmiarze 54. warta uwagi oferta?

@ rulez mógłbyś się jakoś odnieść do tej geometrii? mi się też wydaje, że jest ona zbyt lekka jak na taką mocniejszą jazdę...

 

http://allegro.pl/rama-koba-racetool-26-niebieska-vb-disc-54-cm-i5291024392.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym piszesz, 605 mm w rozmiarze ponad 21", kiedy Accent Peak ma 610 w rozmiarze nie całych 19", czy ty to rozumiesz ? rozumiesz, że długość rozpatruje się w odniesieniu do rozmiaru ?

Jest to krótka rama i tyle, 21" i wzrost 182 cm :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że czasy się zmieniły, hamulce V-brakee są obecnie montowane tylko w najtańszych rowerach, więc i nowych ram lekko wyższej klasy nie ma, popełniłeś błąd idąc w taki rower i to są skutki, tyle, że teraz nie ma co brnąć dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Rozumiem ze resztę masz z poprzedniego roweru i dlatego chcesz przełożyć Do ramy z v brake? To nie wytrzyma tych hopek i dh z krawężnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, no dh z krawężnika to za dużo powiedziane :) myślałem aby złożyć rowerek na ramie horneta lub wziąć nowy, ale nie mam za bardzo gdzie jeździć w okolicy - aczkowleik hornet jest uniwersalny i ma długą ramę ale to już nie jest xc- to bylby przerost formy nad treścią. :) a osprzęt do zajechania stary bym przełożył i wtedy wymienił na nowy bo już trochę ma luzy i raczej nie sprzedam tego bike'a. ciężki temat i brak zdecydowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

@Rulez zjedz snickers'a :P

 

@hydrualicznycyborg dzięki, poczytałem o ym modelu trochę. wezmę pod uwagę tę opcję z NS. ale ona naprawdę warzy sporo 2, 37 :) testowałeś ty lub ktoś z twoich znajomych?

Zajrzyj do.mojego garażu. Mam ns bikes jeżdżę na nim.sam go składałem (przejściowo ma rebe ale będzie revelation). lepszej ramy do katowania nie znajdziesz. I co z tego że waży 2.7? Ona ma być do katowania a nie popierdalania na asfalciku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...